Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:32, 27 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko, paskudne te szalejące wirusy. U mnie dookoła "szpital". I na całej połaci jeszcze śnieg. Cudowne uczucie. Ale klony podkrzesałam (już płakały, tulipanowiec też).

Tutaj czarny bez jest konieczny. Napary.



Mam syrop z kwiatów bzu i apteczkę ziołową dobrze wyposażoną. Połacie ze śniegiem pewnie pomogłyby odzyskać energię.
Wirus dziwny, bo łamania w kościach i gorączka przeszły tradycyjnie po 2-3 dniach, a zadziwiające jest to utrzymujące się osłabienie powodujące 20-godzinny sen i niska temperatura w okolicach 36 stopni.

Tak myślałam, że soki w drzewkach szybko ruszą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 18:29, 27 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kurcze, ale się wyśpisz! No niewesołe to jest. Oby jak najszybciej było lepiej i całkiem dobrze
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 08:39, 28 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Zana napisał(a)
Kurcze, ale się wyśpisz! No niewesołe to jest. Oby jak najszybciej było lepiej i całkiem dobrze


Na starość zapotrzebowanie na sen drastycznie maleje. To, w co zapadam, to jakiś letarg, a nie pokrzepiający sen. Dzisiaj już trochę lepiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zawitka 09:49, 28 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No to dobrze ze lepiej .kuruj się bo wiosna idzie Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Brzozowadzie... 15:38, 28 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, dobrze przeczytać, że już ciut lepiej, bo się martwię o Gruszkę Jak to było? - krok do tyłu, dwa kroki w przód i zaraz będzie lepiej.
Zmartwiłam się tym płaczem klonów, bo zapomniałam ciachnąć posadzonego jesienią ginnala, a koniecznie muszę to zrobić. To co? Teraz czekać do lipca, czy ryzykować?
Ciepłe myśli ślę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Nowa12 16:34, 28 sty 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak nie wczesną wiosną to klony można ciąć chyba jak już wypuszczą liście. Ja się nastawiam na początek czerwca . Wczesną wiosną się boję.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 16:57, 28 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja używam propolisu na spirytusie, piję 25 kropli i zawsze pomaga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 15:41, 31 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Mam nadzieję, że choróbska już za mną i te dwa tygodnie pozostaną tylko złym wspomnieniem bez skutków ubocznych. Powoli staję na nogi i mobilizuję siły.
Aura współpracuje. Ostatni dzień stycznia przyniósł słońce. Słupek rtęci podskoczył do 14 stopni. Mam nadzieję, że można zacząć myśleć o końcówce zimy i planować początek sezonu.
Przez 3 ostatnie miesiące niezmiennie towarzyszyły mi te same widoki.
na froncie







z boku



Powoli zaczyna mnie mdlić.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 15:46, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No, cieszę się, że już stanęłaś na nogi
Ależ cięcia Cię czeka
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 15:47, 31 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Błogosławię zimozielone akcenty i rośliny, które dają barwę inną niż słomkowobrązową.
Kiścienie i pierisy o tej porze są wybawieniem.










Od tego miejsca zawsze zaczynam sezon. Już niedługo rozpocznę przycinanie krzewów.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies