Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:54, 31 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Zana napisał(a)
No, cieszę się, że już stanęłaś na nogi
Ależ cięcia Cię czeka


Lubię cięcie. Jest okazja do pobytu na świeżym powietrzu i można to robić niespiesznie.

W zeszłym roku powiększyłam swoją kolekcje ciemierników. Nastawiłam się na te najzwyklejsze. Te najstarsze tworzą już ładne kępy. Mam nadzieję, że te najmłodsze pójdą w ich ślady.Dokarmiam je skorupkami jajek i raz w roku podlewam resztkami roztworu do bielenia drzewek.

Naprzeciw tarasu





na garażowej



i te najmłodsze- pod hortensjami przy budynku



Jeśli wysokie temperatury sie utrzymają, to w przyszłym tygodniu powinny zakwitnąć przebiśniegi.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:08, 31 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No popatrz, a u mnie przebiśniegi kwitną na całego . Myślałam, że u Ciebie cieplej...
Też bym sobie coś pocięła , ale przy takiej wilgotności i codziennych opadach może to być trudne.
U mnie w niedzielę może być trochę słońca - nie miałabym nic przeciwko
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 21:27, 31 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
ooo wlasnie mialam sie pochwalic, w tym roku tez moje przebisie juz kwitna, zawsze marudzilam, ze tak pozno w kwietniu sie ruszaly a teraz juz sa kwiatki. moze to, ze jesienia jak robilam rabate troche mniej zakopane byly. ale kwiaty mnie dzisiejszego poranka bardzo ucieszyly. i sniedki baldaszkowate juz wyszły.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 09:33, 01 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aż poszłam sprawdzić, moje przebiśniegi też kwitną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 11:35, 01 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ciemierniki cieszą nasze spragnione kwiecia oczy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 18:24, 01 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przepieknie u ciebie, nawet zima. Ciemierniki to wdzieczne rosliny, nie lubia tylko mokrego stanowiska
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaLangier 18:51, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jak długo trzeba czekać, żeby białe ciemierniki tak ładnie zakwitły ? Ja mam jakieś takie lichutkie..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 19:26, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
KasiaLangier napisał(a)
Jak długo trzeba czekać, żeby białe ciemierniki tak ładnie zakwitły ? Ja mam jakieś takie lichutkie..


One są dosyć żarłoczne. Podsyp im granulowanego obornika, rozluźnij glebę przekompostowaną korą i dbaj o zasadowy odczyn gleby. Skorupki jajek czynią cuda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:28, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
KasiaBawaria napisał(a)
Przepieknie u ciebie, nawet zima. Ciemierniki to wdzieczne rosliny, nie lubia tylko mokrego stanowiska


Za suchego też nie lubią.
Pomyśleć, że dopiero 3 lata temu dowiedziałam się o istnieniu ciemierników. Niesamowite są z tym zimowym kwitnieniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:29, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Margerytka40 napisał(a)
Ciemierniki cieszą nasze spragnione kwiecia oczy


Mnie cieszy każdy kolor poza słomkowym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies