Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:30, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosiek33 napisał(a)
Aż poszłam sprawdzić, moje przebiśniegi też kwitną


Moje rosną w cieniu. Może dlatego startują później.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:35, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Tarcia, ja dopiero od niedawna wiem, że odmian przebiśniegów jest kilkadziesiąt. Kwitną w różnych terminach w zależności od stanowiska i odmiany.

Podczytywałam o nich ostatnio u Dana Pearsona w "Roku w ogrodzie". Na wyspach to nawet mają specjalne wystawy tylko im poświęcone.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:37, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
galgAsia napisał(a)
No popatrz, a u mnie przebiśniegi kwitną na całego . Myślałam, że u Ciebie cieplej...
Też bym sobie coś pocięła , ale przy takiej wilgotności i codziennych opadach może to być trudne.
U mnie w niedzielę może być trochę słońca - nie miałabym nic przeciwko


W prognozach były deszcze, ale ostatecznie żadnych solidnych opadów nie było. Szkoda.
Dzisiaj wycięłam najbardziej zmaltretowane listki ciemiernikom. Aż tyle.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 19:52, 01 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tarcia, ja dopiero od niedawna wiem, że odmian przebiśniegów jest kilkadziesiąt. Kwitną w różnych terminach w zależności od stanowiska i odmiany.

Podczytywałam o nich ostatnio u Dana Pearsona w "Roku w ogrodzie". Na wyspach to nawet mają specjalne wystawy tylko im poświęcone.


Nie tylko na wyspach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 21:00, 01 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
u mnie tez 3 odmiany rosna jedne z takimi szerszymi listkami w kolorze intensywnie zielonym i wiekszymi kwiatami, drugie drobniutkie z szarozielonym waskimi listkami i najbardziej lubiane klasyczne, ktore pamietam z ogrodkow dziecinstwa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kokesz 21:07, 01 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W prognozach były deszcze, ale ostatecznie żadnych solidnych opadów nie było. Szkoda.
Dzisiaj wycięłam najbardziej zmaltretowane listki ciemiernikom. Aż tyle.


U mnie pada od 15:00 całkiem mocno, ale ja się cieszę, bo u nas strasznie sucho.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Dominika11 21:09, 01 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
U mnie tez pada
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gosiek33 08:07, 02 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


One są dosyć żarłoczne. Podsyp im granulowanego obornika, rozluźnij glebę przekompostowaną korą i dbaj o zasadowy odczyn gleby. Skorupki jajek czynią cuda.


To już wiem czemu u mnie stoją w pąkach od miesiąca, zagłodziłam biedactwa. Ale teraz to chyba nie pora na dokarmianie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 14:56, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Anda napisał(a)


Nie tylko na wyspach


U Ciebie też?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:58, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
TAR napisał(a)
u mnie tez 3 odmiany rosna jedne z takimi szerszymi listkami w kolorze intensywnie zielonym i wiekszymi kwiatami, drugie drobniutkie z szarozielonym waskimi listkami i najbardziej lubiane klasyczne, ktore pamietam z ogrodkow dziecinstwa


Tych starych odmian będę szukała. Może uda się trafić na ryneczku. Są wizualnie najponętniejsze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies