Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:18, 04 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Krysiu, wielki CMOK. Dziękuję! Bardzo to miłe.

Podejście życiowe zyskuje się z wiekiem. Czasem wcześniej, jeśli los tak postanowi i rzuca kłody.
Z wiatrakami już raczej nie walczę, ale całkowicie pogodzona ze światem jeszcze nie jestem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:30, 04 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
U mnie dziś też piękny dzień, wreszcie odetchnęłam świeżym powietrzem i zażyłam spokoju i ciszy...
Zazdroszczę uczucia spełnienia Nie mam pojęcia, kiedy takiego zaznam


Uczucie spełnienia jeszcze u mnie nie nastąpiło. I pewnie nigdy nie nastąpi.
Ale jest tak jak sobie obmyśliłam. Ogród nie wymaga intensywnego nadzoru przez cały czas. Jest fajną otoczką, na której miło jest zawiesić oko i miejscem, w którym można zabijać czas lub głupie myśli.
Choć nie ukrywam, że czasem budzi ekscytację.
Uświadomiłam sobie, że coraz rzadziej się czymś ekscytuję. Starość?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:08, 05 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzień był słoneczny, było nieco powyżej 10 stopni. W ogrodzie nic nie ma do roboty, to zajęłam się szyciem.
Rano zrobiłam jedynie rundkę wokół domu.

Berberysy już ulistnione.




To tamaryszek?

Na kompost wywalam całą masę różnych obierków. Dziecię przekabaciło mnie prawie całkowicie na dietę wegetariańską więc kompost ma na czym przyrastać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 19:23, 05 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Ale jest tak jak sobie obmyśliłam. Ogród nie wymaga intensywnego nadzoru przez cały czas. Jest fajną otoczką, na której miło jest zawiesić oko i miejscem, w którym można zabijać czas lub głupie myśli.


Kiedy u mnie skoncze wszystkie rabaty to tez tak bedzie. Niestety na razie konca nie widac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 19:34, 05 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)


Kiedy u mnie skoncze wszystkie rabaty to tez tak bedzie. Niestety na razie konca nie widac


Tarcia, bo Ty jesteś zupełnie innym niż ja typem ogrodnika.
Ciebie pociągają tetrisy ogrodowe, lubisz zmiany, ciekawią Cię roślinne nowinki. Masz z tego świetną zabawę. I dobrze, że tego końca, w twoim przypadku, nie widać. Na tym polega Twoja zabawa w ogrodniczkowanie. Sporo dziewczyn ma takie podejście do ogrodu. To absolutnie nie jest wada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:37, 05 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)



To tamaryszek?

Na kompost wywalam całą masę różnych obierków. Dziecię przekabaciło mnie prawie całkowicie na dietę wegetariańską więc kompost ma na czym przyrastać


Tak, to tamaryszek. Sam z siebie tak się rozkraczył.
Myszy lubią święty spokój. Może pomieszaj widłami w tym kompoście. Odrobina dyskomfortu może im pomóc w podjęciu decyzji o wyprowadzce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:21, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tydzień temu ogród zasypany był śniegiem.
Od wczoraj świeci słońce, ale wieje chłodnawy wiatr. Siedzenie na zewnątrz nie daje długotrwałego komfortu.
Roślinki mają chyba inne odczucia, bo puchną w oczach.
Codziennie coś...
Magnolkowe pąki już widać z okna.







Pod koniec tygodnia powinno być ich więcej. Chwilowo mruga jednym oczkiem. Kalina angielska.



Słoneczna pogoda zaktywizowała owady. Wybór dań z każdym dniem jest bardziej urozmaicony.




Hiacyntów mam niewiele.



Bezłodygowych pierwiosnków sporo.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 12:31, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No to Pacholę też pewnie puchnie z dumy, że prezent tak ładnie się sprawuje
Kilka takich dni i wszystko eksploduje
A dla mnie za gorąco...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 12:32, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Może na Wielkanoc pojawia się listki (klon ściętolistny).




Na rabacie wzdłuż krótszego boku budynku, od zachodu, posadziłam trzy jarzmianki. Gleba gliniasta. Rośliny mateczne przezimowały bez zastrzeżeń.



Ku mej radości wydały sporo potomstwa.





W sąsiedztwie rośnie sporo host i mimo że gleba tam otrzymuje najmniej słońca, to pojawiły się już oznaki nowego życia.



Z traw najlepiej się prezentują stipy i trzcinniki Overdam.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:38, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
No to Pacholę też pewnie puchnie z dumy, że prezent tak ładnie się sprawuje
Kilka takich dni i wszystko eksploduje
A dla mnie za gorąco...


On na magnolie chyba nie zwraca uwagi.
Mocno wieje. Przez to na zewnątrz nie za bardzo przyjemnie.
A chciałoby się posiedzieć w słoneczku dla złapania dystansu. Poomiatać wzrokiem to i owo, to tu, to tam.




Coraz częściej mam odczucie, że za chwile eksploduję... z powodu nadmiaru głupków pojawiających się w wiadomościach wszelakich.
A taki czas, że wiadomości nie da się unikać.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies