Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Anda 11:22, 15 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
galgAsia napisał(a)
... wierni powinni być opodatkowani na rzecz kościoła. Każdego. I tylko oni. A nie dotacje od rządu. Wtedy widać dokładnie, jaką mają siłę przebicia.


Tak jest tutaj. Niewielki podatek jest na kościół katolicki lub protestancki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 11:25, 15 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
to wy pozno zrobilyscie rozbrat z kk, ja na te ścieżke zeszlam w szkole średniej, kiedy religia trafila do szkol. przestalo byc powazne o wierze sie nie wypowiadam, to indywidualna i prywatna sfera kazdego z nas.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mary 16:06, 15 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Kawa napisał(a)


a ja myślę że Kościół powinien być całkowicie oddzielony od polityki! i powinien zajmować się duchową strona wszystkich ludzi a nie wpływać na rządzących

Chyba źle zostałam zrozumiana.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Też tak uważam.
Jednak każdy z nas jakieś poglądy na religię ma i chyba zgodzisz się, że warto wiedzieć jakie poglądy ma prezydent.

Zapytam tak.
Czy obserwując kampanię Szymona Howołni miałaś wrażenienie, że Kościół tutaj na coś wpływa?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 16:08, 15 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
popcorn napisał(a)

Nie chodzić. Jak nie będą mieli nic na tacy, staruszki wymrą, to zaśpiewają inaczej. Może...

Ta wersja nie jest mi bliska.
Dla mnie to tak jak wyemigrować z Polski.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 16:22, 15 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
mrokasia napisał(a)
Datki na kościół powinny być rozwiązane tak jak w Niemczech - każdy w rozliczeniu rocznym przekazuje jakiś tam procent na wybrany przez siebie kościół.
Ja przestałam chodzić do kościoła dawno temu. Po pierwsze dlatego, że ta polityka w kościele doprowadzała mnie do szału a po drugie - podczas spowiedzi ksiądz powiedział, że dla mnie miejsca w kościele nie ma bo jestem po cywilnym rozwodzie, drugim cywilnym ślubie i ośmielam się sypiać z drugim mężem. Gdybym nie sypiała to co innego. I nie chodzi mi tu o nieudzielenie rozgrzeszenia, bo nie oczekiwałam rozgrzeszenia ale właśnie o wyraźne powiedzenie, że dla mnie miejsca w kościele nie ma tak długo jak będę żyć z moim drugim mężem. A zamierzam żyć z nim najdłużej jak się da.


Taki sam mam pogląd na datki.
Wtedy byłoby lepiej widać kto chce sponsorować kościół, kto nie. I może przestalibyśmy mieć tylu "katolików" co chodzą do kościoła, ale katolikami nie są.

To podchodzenie do wszystkiego przez perspektywę sypialni jest rzeczywiście powalając. Mogę współmałżonka zostawić i to jest do zaakceptowania. Moge z nim nie gadać, jego sprawy mogą mnie kompletnie nie obchodzić. To jest wybaczalne. Ale spać z kimś innym???
Obsesyjne zainteresowanie sferą erotyczną jest pomyłką kościoła.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
popcorn 16:23, 15 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahahahaha
sorry ale dla mnie to tyle razy się już skompromitowali że nawet nie mam siły się śmiać.
____________________
Mój nowy ogródek
kasia1 07:16, 16 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mrokasia, ja miałam podobną historię Tylko spowiedź dotyczyła antykoncepcji. Nie dostałam rozgrzeszenia i ksiądz pouczył mnie na temat metod naturalnych. Mówię do księdza (córcia biegała przy konfesjonalne) - widzi ksiądz tę dziewczynkę? To jest wynik metod naturalnych mówię. A on "Widocznie źle Pani stosowała" To była moja ostatnia spowiedź
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kawa 10:14, 16 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
haha no tak ja też z tych cywilnych które nie dostana rozgrzeszenia co tam ze z mężem jestem 25 lat pff lepiej miec kościelny i rozwodzić cię po 4 latach - uwierzcie widzę to doskonale, ale to jeszcze nic jak była komunia to proboszcz wymyślił żeby do komunii dzieci przystępowały z rodzicami, wyraziłam swoje zdanie które nic nie wniosło i klęczałam przed ołtarzem dziecko przyjęło komunię a my z emem jak trędowaci

wieś rządzi się swoimi prawami rządzi tu proboszcz a dyrektor szkoły ma swoje zdjęcia katechiźmie do 4 klasy
no comment
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TAR 10:18, 16 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W pełnie kwitnienia wchodzą tawułki Arendsa.
Zadziwiająca jest zdolność roślin do reagowania na warunki w jakich rosną. Zarówno turzyca SS jak i ta żurawka zupełnie inaczej rosną na bardziej słonecznych stanowiskach. W cieniu rosną nad wyraz dorodnie.





Zakątek cienisty naprzeciw tarasu.







Jarzmianki z lekka poróżowiały.





az znowu chciałoby sie mieć żurawki, te limonkowe pieknie wygladaja na tej cienistej, tylko czemu z nimi jest tyle zachodu i ile jarzmianek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kawa 10:18, 16 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mary napisał(a)

Chyba źle zostałam zrozumiana.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Też tak uważam.
Jednak każdy z nas jakieś poglądy na religię ma i chyba zgodzisz się, że warto wiedzieć jakie poglądy ma prezydent.

Zapytam tak.
Czy obserwując kampanię Szymona Howołni miałaś wrażenienie, że Kościół tutaj na coś wpływa?


ja cię rozumiem ale kwestia wiary to jedno a rządzenie państwem przez kościół to drugie
podglądy prezydenta no cóż tak jak i innego człowieka ale skoro jest głową państwa to jego prywatne poglądy nie powinny być ponad dobro wszystkich pownien rozważać wszystkie za i przeciw ale wiem że to tylko marionetka partii niestety i swojego zdania nie ma
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies