Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

jolanka 15:23, 14 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ogrodowo jak zwykle cudnie i do pozazdroszczenia
Nie ogrodowo, popieram Haniu, Tarciu, Asiu w 200%
dobrze, ze są jeszcze osoby, które zauważają, doceniają, myślą samodzielnie, mówią i piszą o tym głośno. Może ktoś się nad tym przynajmniej zastanowi bo kiedy do końca wpadniemy w szambo to niestety nie będzie nikogo, kto będzie chciał nas z niego wydostawać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 15:44, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Haniu, nie przepadam za mieszaniem ogródka z polityką, ale to zdanie mnie dotknęło. Myślę inaczej od Ciebie, Haniu, ale szanuję Ciebie i Twoje poglądy, choć byłam w tych drugich 50 procentach.
Kocham wolność, ale odróżniam ją od samowoli. Nie boję się inności, ale nie chcę, by ktoś narzucał ją moim dzieciom na siłę. Uwielbiam zwiedzać świat, zachwyca mnie jego różnorodność, ale najbardziej kocham moją Ojczyznę. I Boga, nikt mi Go nie narzucił, świadomie wybrałam Go na mojego Pana i Zbawiciela. Mam prawo do takich przekonań tak jak Ty do swoich. I nie wstydzę się ich, choć afiszować się nie przepadam. Nie krzyczę o mojej wielkości bo myślę, że wszyscy są sobie równi, zwłaszcza przed naszym Stwórcą.
I nie słucham Zenona Martyniuka. Zdecydowanie wolę muzykę klasyczną i starego dobrego bluesa.
Tyle w tym temacie.
A twój ogród jak zawsze mnie zachwyca. Te plamy kolorów! Ściskam jak zawsze serdecznie


Oj, skłoniłaś mnie do dwugodzinnej refleksji.
Żart o Martyniuku był niestosowny. Przepraszam. Starałam się uniknąć lekceważących określeń, ale nie do końca mi się udało. Emocje czasem zaburzają rozsądek.
Z pewnością zauważyłaś, że pewne słowa pisane zwykle wielką literą, zostały napisane małą. Celowo. Bo ja naprawdę rozróżniam wiarę i kościół. To dwa odrębne byty. Ta pierwsza to intymność, ta najgłębsza. I każdy ma prawo wierzyć w to, co dla niego słuszne, istotne.
Mnie uczono, że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. I w tym właśnie miejscu upatrywałabym granic swojej wiary, jakiejkolwiek. Nakazywanie innym, aby postępowali według wskazań mojej wiary jest dla mnie nadużyciem.
Państwo jest dobrem wspólnym. I dobrze byłoby uwzględnić to we wszystkich sferach życia.
Często myślałam o tym, co by było gdyby moje dziecko nie było hetero, gdyby było niepełnosprawne, gdyby miało inny kolor skóry.
Moje państwo nie uznaje takich osób za ludzi.
Moje państwo nie ma funduszy na pomoc dla niepełnosprawnych, ale ma je dla Rydzyka.
Moje państwo nie ma funduszy na dobrą oświatę, mniej liczne klasy, ale ma je na opłacanie nauczania religii w szkole państwowej.
Najważniejsza osoba w tym państwie klęka przy stoliku faceta, który klepie kobiety po pupie.
Piszesz o samowoli jako przeciwwadze dla wolności.
A czymże jest uchwalanie ustaw nocą, zaprzysiężenie nocą podejrzanych moralnie person, spisywanie danych personalnych pani jeżdżącej na rowerze przed siedzibą Trójki, występ pani Emilewicz na Jasnej Górze, odwiedzanie cmentarzy, kiedy innym się tego zabrania, wydawanie środków publicznych bez ponoszenia za to odpowiedzialności?
Skąd to zdanie o narzucaniu czegokolwiek dzieciom?
Państwo zabroniło edukacji seksualnej, a te jakieś szczątkowe rozmowy o dojrzewaniu odbywają się tylko z tymi, których rodzice wyrazili zgodę.Zajęcia z wiedzy o życiu zawsze były za zgodą rodziców.

Piszesz, że odpowiemy przed Stwórcą. Którym? Tym od biskupa Jędraszewskiego, Janiaka, czy biskupa Rysia, księdza Tischnera, Jerzego Turowicza i Jana Turnaua?
Wolałabym odpowiadać przed tym drugim. Ich stwórca bardziej przypomina tego z Pisma.
Tarcia, emigracja nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem. Zostaliśmy bez lekarzy i pielęgniarek, bo kazano im wyemigrować.
Na tym zakończymy politykowanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 15:54, 14 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu kocham Cię
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 16:04, 14 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
tulucy napisał(a)
Haniu kocham Cię


Ja też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
roma2 16:10, 14 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
I ja Cię kocham

Idzie ku lepszemu u mnie. Wolniutko, ale idzie. Galgasia tu zagląda. I do Niej też ta wiadomość. Całuję.
____________________
Komendówka
galgAsia 16:12, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja Was wszystkie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 16:27, 14 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ile tu miłości, też Was kocham
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 16:58, 14 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Uściskałabym Cię Haniu gdyby nie było tak daleko ale wirtualnie bardzo mocno
Was też dziewczyny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 17:07, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Dziękuję za ciepłe słowa. Dobrze, ze jesteście. Wciąż wierzę, że w kobietach i tych z parasolkami, i tych bez, jest MOC. Wystarczy zobaczyć jak pięknie ogarniacie świat wokół siebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
UrsaMaior 17:07, 14 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
No cóż, niech sobie każdy wierzy w co chce, ale niech nie wymaga, bym żyła wg jego światopoglądu. Państwo powinno być laickie, jeśli ma być dla wszystkich. A jeśli już o wierze mowa, to co to za katolicki kraj, w którym szczuje się na bliźniego. WSTYD i HAŃBA. Napisałam to ja, ukryta opcja niemiecka, wykształciuch i gorszy sort.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies