Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

UrsaMaior 21:17, 14 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
TAR napisał(a)


a widzisz mnie tak po katolicku przekleto w sensie rzucono na mnie i najblizszych klatwe za to na kogo glosujemy i jakie mamy przekonania. polowanie na czarownice? wydawac by sie moglo, ze to smieszne i zabawne, dla mnie nie bardzo, taki powrot do średniowiecza


No Ty chyba żartujesz??? Klątwę???
____________________
ogród pod lasem
Gruszka_na_w... 21:18, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
TAR napisał(a)
Haniu dalej nie mozna odwiedzac bliskich, ja zmagam sie teraz z tym zeby bliskiego odwiedzic. Bo to moze byc nasze ostatnie spotkanie. I juz nie wiem u kogo interweniowac.


Mnie się udało od początku marca tylko raz odwiedzić mamę. To dla ośrodka było kosztowne przedsięwzięcie. Musieli mnie wyposażyć w cały zestaw ochronny, przygotować pomieszczenie, a potem je odkazić. Rozumiem ich obawy. Ale serce to nie rozum. Boli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
UrsaMaior napisał(a)


No Ty chyba żartujesz??? Klątwę???

Skończymy jako wyznawcy woodoo. Laleczki i szpileczki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:24, 14 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7554
UrsaMaior napisał(a)


No Ty chyba żartujesz??? Klątwę???
na serio, nie zartuje i to ktos z rodziny byl, starsza osoba radiomaryjna. to jest straszne, ze sa az takie ogromne podzialy nawet w rodzinach. i zazwyczaj agresje odczuwam ja od tej drugiej strony nigdy odwrotnie. nie rozumiem tego.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mary 21:25, 14 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Haniu,

Jak bym miała cztery ręce to bym się czterema podpisała pod Twoim wpisem.

Nie mogę pojąć jak można dać się tak omamić przez rządową telewizję, żeby uwierzyć, że jedyny wybór dla katolika to PIS. I czuję się osobiście dotknięta przez kogoś kto sugeruje, że jak nie głosuję na PIS to nie jestem katolikiem.
Ale taka jest niestety jakość dużej części polskiego kościoła. Kościoła, który dzieli zamiast łączyć. Kościoła, który zajmuje się polityką, a nie wiarą. Kościoła, który nie uczy, że przestrzeganie prawa, kasowanie biletu, płacenie podatków, uczciwość w biznesie, respektowanie praw autorskich itd. to podstawowe obowiązki katolika i obywatela. I to jest właśnie patriotyzm. Partioryzmem nie jest szukanie wrogów czy pogląd, że Polska jest Chrystusem Narodów i całą Europę musi nawrócić. Na szczęście jest jeszcze ta część Kościoła, która łączy. Ta "druga".

Czasem myślę, że żeby zmienić nasz kraj musimy najpierw zmienić polski Kościół.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:31, 14 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Skończymy jako wyznawcy woodoo. Laleczki i szpileczki.

Wy się nie śmiejcie. Moja córka na religii w szkole podstawowej w Warszawie to miała "Hello Kitty - znak szatana". Więcej się o szatanie uczyła niż o Bogu.
Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera jak sobie o tym przypominam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 21:35, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mary napisał(a)
Haniu,



Czasem myślę, że żeby zmienić nasz kraj musimy najpierw zmienić polski Kościół.


Bingo!
"Grupa polskich katolików wykupiła całą stronę we włoskiej gazecie „La Repubblica”, by zamieścić tam apel do papieża Franciszka. "Odbuduj nasz Kościół" - proszą."

W Rzymie się modlą w ich intencji.
Jak sądzisz? Coś się zmieni?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 14 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mary napisał(a)

Wy się nie śmiejcie. Moja córka na religii w szkole podstawowej w Warszawie to miała "Hello Kitty - znak szatana". Więcej się o szatanie uczyła niż o Bogu.
Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera jak sobie o tym przypominam.


Z czasów mojej religijnej edukacji zapamiętałam nauki uświadamiające w ósmej klasie. Osobna religia była dla dziewczyn, osobna dla chłopców. Dowiedziałam się, że kiedy będę w mieszanej grupie nad strumieniem, to mam się w nim kąpać "wyżej strumienia" niż chłopcy. W przeciwnym razie ich plemniki mogą mnie zapłodnić.

20 lat temu wyszłam podczas kazania i już nie wróciłam. Duchowość rozwijam inaczej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 22:08, 14 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
TAR napisał(a)
Haniu dalej nie mozna odwiedzac bliskich, ja zmagam sie teraz z tym zeby bliskiego odwiedzic. Bo to moze byc nasze ostatnie spotkanie. I juz nie wiem u kogo interweniowac.

To prawda, nie ma odwiedzin i nie wolno opuszczać sal. Wszyscy chodzą w maseczkach.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kawa 22:10, 14 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu i love you.
Ja wyszłam z kościoła jak usłyszałam że ten kto popiera in vitro nie jest katolikiem.
Proboszcz zaniżył synowi ocenę co rzuciło cień na świadectwo to na średnia to na brak paska a to na brak punktów które zadecydowały o tym że nie dostał się na wymarzony kierunek w technikum.
Osobiście jako dziecko miałam super księży nauczycieli a to co się dzieje teraz to woła o pomstę do nieba.
Ostatni raz przyjęłam księdza proboszcza po kolędzie kiedy zakomunikował mi że jeśli nie chodzę sprzątać kościoła to on do mnie po kolędzie też chodzić nie będzie.
Tyle w temacie.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies