Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:29, 30 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Bardzo lubię te maluszki w ogrodzie. Co roku trochę dosadzam, ale to ciągle za mało. Niestety nie bardzo chcą się mnożyć.


Te moje puszkinie co roku są na szczycie kreciego kopca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 20:34, 30 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Kret musi je bardzo lubić
A wiesz, w tym roku trafił mi się jeden egzemplarz całkiem biały(właściwie kremowy), śliczny, pierwszy raz takiego widziałam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:54, 30 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A ja bardzo lubię tę błękitną kreseczkę na jego płatkach.
Może jest jakaś biała odmiana i cebulka się przypadkiem zbłąkała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:09, 30 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
juz masz puszkinie? no leci u Ciebie wszystko migiem. krokusy zdemolowal nam kret wiec w tym roku nawet nie mam czym oka nacieszyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:10, 30 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
U Ciebie to wiosna przyszła migusiem i już pełną gębą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 21:23, 30 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
antracyt napisał(a)

Bardzo lubię te maluszki w ogrodzie. Co roku trochę dosadzam, ale to ciągle za mało. Niestety nie bardzo chcą się mnożyć.

Wydaje mi się że one się sieją. Za dokładnie pielisz pewnie albo ścinasz za szybko suche kwiatostany.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 10:12, 31 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
pewnie to pierwsze
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 23:19, 02 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Życzę wszystkim pogodnej Wielkanocy, zdrowia i radości z codziennych przejawów odradzającego się życia.
Mnie ten widok dał sporo radości.







Mijający bardzo ciepły tydzień przyniósł wiele zmian. Wegetacja ruszyła z kopyta. Trochę niepokoją mnie świąteczne prognozy pogody. Mam nadzieję, że obędzie się bez przymrozków.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:40, 02 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ostatnio czas pochłaniały mi kulinaria: wędzenie, pieczenie, gotowanie. Na ogród zostawały tylko minuty z doskoku.
Udało się uporządkować rabaty wyspowe. Przycięłam resztki wrzosów, pierisy i kiścienie.




Z powodu znacznego zminimalizowania członków rodziny ominą nas spotkania i nasiadówki przy stole. Jeśli aura pozwoli, to pewnie skuszę się na ogródkowe dłubanie.
Wysłałam do wierzbowego nieba wierzbę Iwę. Potwierdziły się wieści o jej krótkowieczności. W tym sezonie wypuściła tylko kilka witek z baziami i wykazywała objawy potwierdzające mizerny stan ducha. W jej miejsce przesadziłam jabłonkę rajską Adirondack. Pszczółka miała rację, żeby nie sadzić jabłonek za blisko berberysów z uwagi na pokrewieństwo rodzinne. Jabłonce stare miejsce wyraźnie nie służyło. Słabo kwitła i miała niewielkie przyrosty.
Udało mi się bezwysiłkowo podzielić Gracilismusa. Wystarczyło lekko podważyć korzenie i użyć piłki sadowniczej "lisi ogon". Pozyskanymi sadzonkami uzupełniłam puste miejsca wokół tarasu. Jesienią pozbyłam się stamtąd Giganteusów. Rabaty wokół tarasu były na nie zbyt wąskie.



Wsadziłam też miskanty w miejsca po wyciętych tamaryszkach. Powinny być dobrym sąsiedztwem dla rosnących obok dużych róż.

Podczas porządkowania odkryłam, że puszkinia bardzo ładnie się mnoży. Sporo kwiatuszków przysypanych było przez kopiec kreta.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 09:05, 03 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zdrowych i spokojnych Haniu!

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies