Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mary 21:41, 08 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Roocika napisał(a)
Haniu, to jest szkarłatny prawda, jaki on wysoki Ci rośnie?
Kupiłam zwisłego

Jakąś konketną odmianę kuklika zwisłego? Czy gatunek?
U mnie rośnie kuklik zwisły, na którym nie była napisana odmiana. Rozsiewa się. I jest niezniszczalny. W ubiegłym roku wykopałam część do usunięcia. Zostawiłam na jakiś workach z korą jesienią i czekałam aż przyschnie, żeby go do kompostu wrzucić. Został tak na zimę. Wiosną chciałam wrzucić na kompost, ale zaczął rosnąć od nowa. Jakiś terminator.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 21:14, 09 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Rzeczywiście terminator.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:24, 09 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Sobotę i niedziele spędziłam w zaprzyjaźnionym ogrodzie. Zdjęcia z niego pojawią się wkrótce w wątku Natalki.
Swój ogród obiegłam rano. Miałam towarzystwo.

Front najpiękniej prezentuje się rano, kiedy promienie słońca podświetlają młode listki klonu i grabów.





Sporo tam moich ulubieńców.


W dzieciństwie nigdy na żywo nie widziałam sasanek. W mojej wyobraźni były to jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. Prawie jak przebiśniegi i śnieżyce. Własna sasanka uświadomiła mi, że nie jest to prawda.



Ten nagły skok temperatury zapewne szybko wykończy tulipany.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:30, 09 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Haniu, podasz namiary na wątek Natalki?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:34, 09 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wciąż jeszcze dominują zimozieloności, ale rabaty coraz bardziej się wypełniają roślinami sezonowymi.


Ławeczka zmieniła miejsce, żeby mogła zregenerować się trawa w cienistym zakątku.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:56, 09 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Helen napisał(a)
Haniu, podasz namiary na wątek Natalki?


ogród Natalki

Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć jesienią. Trawy, róże i hortensje dały już ładny efekt. Teraz jeszcze pustawo, ale świdośliwy, śmiałki i zimozielone kulki przyciągają wzrok.
Miałyśmy po zimie trochę problemów z rodkami. Rosną na skraju okapu i miały za mało wody. Problemem było też za wysokie Ph gleby. Idzie ku lepszemu.
Z braku podlewania jest też problem z cisowym żywopłotkiem. Jeśli nie uda się go uratować, trzeba będzie kupić nowe sadzonki.

Dzisiaj słońce było za wysoko. Zdjęcia trudno było zrobić.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:03, 09 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
W swoim warzywniku wysiałam ogórki, cukinie, 3 odmiany dyni. Pomidory miały pierwszy dzień hartowania na zewnątrz. Gdyby jeszcze tak nie wiało. Byłoby cudownie.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 07:09, 10 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, czy mogłabyś do mnie zajrzeć? Coś mi się posiało po ogrodzie. Może rozpoznasz... Chwast czy nie chwast? Cieszyć się, czy tępić?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
April 07:29, 10 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10231
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wciąż jeszcze dominują zimozieloności, ale rabaty coraz bardziej się wypełniają roślinami sezonowymi.



Haniu, piękny masz ogród o tej porze roku. Widać strukturę zanim wszystko zgęstnieje na maxa.
Kuklikowe poletko urocze. Niestety u mnie, podobnie jak u Sylwii, zanikają, nie kwitną. Ani na słońcu, ani w półcieniu. Muszę chyba poszukać im nowej miejscówki, pobudzić do życia bo to bardzo urokliwe rośliny. Szkoda z nich rezygnować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 07:38, 10 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ławeczka bardzo dobrze się prezentuje w zmienionym miejscu. Może tu już zostanie

Co do ogrodu Natalki. Z tymi cisami to na pewno o brak wody chodzi? One przecież nie potrzebują jej dużo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies