Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:25, 13 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Można odhaczyć tegoroczne kwitnienie obieli i pojawienie się pierwszego orlika. Ten drugi to samosiejka.







Kalina Watanabe dwa lata odchorowywała przenosiny w nowe miejsce. W tym roku odżyła.



Mariessi kupiłam pod wpływem impulsu. Szukałam potem dla niej miejsca. Wszystkie atrakcyjne były już zajęte. To nie do końca pozwala ją dobrze wyeksponować, a warta jest tego.


Bergenie kulturalnie zaczekały na koniec kwitnienia pierwiosnków i dopiero teraz same wyprodukowały kwiaty. Lubię je w duecie z trzcinnikiem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 13 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
I na koniec wieści z brzozowego zagajnika. Dobór naturalny daje ciekawe efekty.











Kwitnie aronia.


I na koniec powrót do cywilizacji.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 21:48, 13 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Brzozowy zagajnik skradł mi serce, pięknie tam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 22:15, 13 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Anda napisał(a)
Brzozowy zagajnik skradł mi serce, pięknie tam.


Mnie tam zachwyca połączenie kwitnącej rogownicy z pniami brzóz. Lada moment pojawią się białe kwiatki.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 05:34, 14 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Byłam, widziałam

Zdumiewam się Twoją hordowiną. U mnie w półcieniu rośnie i dlatego chyba nigdy takiego widoku nie oglądałam.

Zamiast ussyryjskiego coś planujesz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kasia1 08:51, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Podglądam z przyjemnością zagajnik, bo za parę/naście lat i u mnie tak będzie Chociaż na razie rosną tylko małe patyczki
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
galgAsia 10:02, 14 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Joju, jak ślicznie... Takim mało oryginalnym okrzykiem mogłabym podsumować wszystko u Ciebie Najbardziej podoba mi się teraz kwitnienie jabłonek, aronii, kalin... U mnie patyczek aronii też już zaczął kwitnąć. Mam zamiar posadzić go w przerobionym warzywniku, razem ze śś. Ogólnie to dużo masz kwitnienia, u mnie w tym roku jakoś kiepsko.
Buziaki na miły weekend zostawiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:06, 14 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Całkiem nieźle sobie radzi ten naturalny brzeziniak .
Chyba już kiedyś pisałam, że lubię oglądać Twój ogród wiosną bo widać dobrze jego plan. Potem zarasta i robi się taki bardziej tajemniczy, co też bardzo lubię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:38, 14 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
podszytka pod brzozami calkiem przyjemna, rogownicy mam mnostwo i miejsc do zadarnienia nia równiez. zgapie.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:00, 14 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Za dużo pustki było wokół, żeby latami czekać na jej wypełnienie. W promieniu kilometra nie rosło ani jedno drzewo.



czasem sie różnimy w podejsciu do ogrodu ale to samo mną kierowalo przy nasadzeniach. do tego wybieralam w tym wypadku rosliny tanie i szybkorosnace jak pęcherznice, derenie czy tawuły, troche traw, lawendy. czesc z tych roslin mam juz wykopane i obecnie posadzone cieszą w innym ogrodzie, u ludzi ktorzy zaczynali jak ja, z pustym polem. to prawie jak second hand ogrodowy, bez marnowania
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies