Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:12, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
napaslam oczy, pieknie. bardzo lubie Jackmani, u mnie na ostatnich fotkach udalo sie uchwycic ten fioleto-granat (bynajmniej ja go tak widze) ale zazwyczaj aparat tez robi go we fiolecie jak u Ciebie.

piekna ta roza a juz szczegolnie na tej fotce z przetacznikami i trawami. super zestaw kolorów. po raz kolejny przekonuje sie, ze pomaranczowy z niebieskim fioletem to niezle polączenie


Z kolorami warto eksperymentować.
Najtrudniej mi robić zdjęcia ciemnoniebieskiego kwiecia, głębokiego, nasyconego fioletu i bieli. Pewnie trzeba by mieć jakieś specjalne filtry na obiektyw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 21:13, 01 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Podchodziłam do powojników jak do jeża. naczytałam się o uwiądach, cieniu w stópkach, główce w cieniu, drenażu korzeni. Brzmiało to wielce specjalistycznie.
W końcu stwierdziłam, że raz kozie śmierć...chwyciłam dwa pierwsze z brzegu na stoisku w Biedrze i wsadziłam. Przerosły moje oczekiwania.

Róża co roku chwyta mnie za serce. Ma w sobie to coś.
Ktoś na forum miał ją posadzoną w łanie. To dopiero był spektakl.


No patrz! Ja o clematisach też się naczytałam i mam te same obawy.
Mówisz olać i ryzyk fizyk?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:20, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agania napisał(a)
Żywopłociki Ci porosły, róże pięknie się prezentują o clematisach nie wspomnę
Czosnki główkowate u mnie jeszcze nie mają koloru, dzisiaj popadało,
mam podlane, miałaś deszcz?
Pozdrawiam Haniu


Wszystko porosło. Czasem szukam czegoś w forumowej wyszukiwarce i nie rozpoznaję własnego ogrodu na starszych zdjęciach.
Kiedyś cięcia przebiegały migiem, teraz zajmują więcej czasu. Kulki i obwódki tnę ręcznie, nożycami. To nieco spowalnia prace, ale precyzja jest większa. Żywopłot bukowo- grabowy pójdzie szybciej, bo tam już użyję długich nożyc akumulatorowych.
Chmury burzowe były, ale padało raptem kilka minut. Wole jednak lekka suszę niż potop z gradobiciem, więc nie narzekam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Juzia napisał(a)


No patrz! Ja o clematisach też się naczytałam i mam te same obawy.
Mówisz olać i ryzyk fizyk?


Obstawiaj powojniki z grupy Viticella tzw. włoskie. One nie zapadają na uwiąd. Z zabiegów pielęgnacyjnych wymagają tylko ścięcia w marcu na wysokości 50 cm. Plus nawożenia. Lubią podsypywanie popiołem drzewnym (potas). Obficie wtedy kwitną.

Powojniki z innych grup są już bardziej skomplikowane i w cięciu, i w uprawie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 21:34, 01 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Obstawiaj powojniki z grupy Viticella tzw. włoskie. One nie zapadają na uwiąd. Z zabiegów pielęgnacyjnych wymagają tylko ścięcia w marcu na wysokości 50 cm. Plus nawożenia. Lubią podsypywanie popiołem drzewnym (potas). Obficie wtedy kwitną.

Powojniki z innych grup są już bardziej skomplikowane i w cięciu, i w uprawie.


No to idę coś poszukać w ciemnym fiolecie.
Dzięki za wskazówki!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kasia_CS 22:02, 01 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Róża co roku chwyta mnie za serce. Ma w sobie to coś.
Ktoś na forum miał ją posadzoną w łanie. To dopiero był spektakl.


Pamiętam ten wątek i był przyczynkiem do zakupu tej róży, bo się w niej zakochałam - tylko u mnie na 3sztuki jedna zupełnie padła po 2 latach, a 2 z roku na rok jakoś tracą na zdrowiu i wigorze.. szkoda, ale bardzo możliwe, że podejmę jeszcze próbę dokupienia tej różyczki i zmienie jej lokalizację. Warto dać jej szansę, bo długo trzyma kwiaty i kolor jest jedyny w swoim rodzaju.


Haniu, przepiękny, dojrzały Twoj ogród, zawsze z przyjemnością oglądam i zazdroszczę fajnych kompozycji, zakamarków..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 22:32, 01 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Juzia napisał(a)


No patrz! Ja o clematisach też się naczytałam i mam te same obawy.
Mówisz olać i ryzyk fizyk?


Totalnie olać ja nawet drenażu nie robiłam. Jedyne co się staram, to zasłonić im nóżki. Ale w sumie u mnie to samo wychodzi

Haniu rąk za mało, dzień za krótki... Jak tu żyć ja tam siadam i wącham maciejkę. Obficie mi wzeszła tego roku
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 22:49, 01 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To moja najukochańsza róża. Kolor ma nieoczywisty. Świetnie się komponuje z bordowolistnymi berberysami.






O kurczę .
Cudne połączenie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:51, 01 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Po prawej Mme Isaac Pereire, po lewej jakaś angielka NN.








Rajski zakątek
Jak ja uwielbiam busz w ogrodzie...
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
darkowa 23:07, 01 lip 2021

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
No Haniu to często jesteśmy w tych samych miejscach , jeżeli chodzi o zakupy
Może nawet na siebie wpadamy. Świat jest mały

A różami kusisz, ale ciągle mam obawy , bo mam trudny ogród

pozdrawiam
____________________
krystyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies