Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:07, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)



wszystko się wpasowało

czyśćca zawsze szkoda było mi ciąć, choć w pewnym momencie kwiatostany nie są zbyt urodziwe ale tyle bzyków nigdzie nie latało jak do niego. Teraz przesadziłam większość do tyłu rabaty i nie przeszkadza mi


Firletki i czyściec już ścięte. Róże poprzycinane po pierwszym kwitnieniu. Od wczoraj pada. Nie da rady zostawiać wszystkiego, bo w kolejce są już kolejne rośliny. Bzyki urzędują teraz na przetacznikach i monardzie.





Kimono jeszcze się ostała.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:18, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Z listy prac odhaczyć mogę:
przetwory z czarnej porzeczki
nawożenie rodków siarczanem potasu (dla lepszego zawiązania pąków kwiatowych)
nawożenie trawnika i róż
przycięcie drobnicy krzewiastej (tawuły japońskie i żylistki)

Lipiec to czas wyciszenia w ogrodzie. Kolorów jest zdecydowanie mniej niż w czerwcu.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:22, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Jeżówek będzie niewiele. Większość padła łupem zimy i ślimaków. Są w skromnej ilości lilie i liliowce. Zaczynają kwitnienie Annabellki.









Kwitną hosty, ale większość ma liście zmaltretowane przez ślimaki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 05:31, 09 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Rabaty oglądam z wielką przyjemnością ale rewelacyjną jest zegarowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 06:55, 09 lip 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Lubię czytać twoje relacje ogrodowe dołączone do zdjęć, zawsze czegoś ciekawego się dowiaduję. Oprócz tego forma przekazu wciąga jak dobra książka

Mój warzywnik w formie skrzynki z sałatą został cały skonsumowany przez ślimaki, zanim zdążyłam skubnąć co nieco ((
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 08:12, 09 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Ja mam ślimaki. Byłby to cud, gdybym ich nie miała. Ale nie mam dużych strat. A na pewno nie mam strat totalnych. Może kwestia ilości wszystkiego? Sałatę dopiero teraz zaczęły podjadać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaBawaria 08:13, 09 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czosnki i stipa cudne. cala reszta tez
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:09, 09 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
na rabaty polecam siatkę, bardzo się sprawdza, ostatnio zebrałam pięć nagich z siatki nad bobem... pod siatką mam sałaty, fasolkę i inne różności
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Agatorek 01:26, 11 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To różany potwór, ale jej zaleta jest to, że da się ja utrzymać w formie krzewu. Nie wypuszcza jakiś monstrualnych batów, które trudno okiełznać.


Na szczęście mam miejsce na potwory .



Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






.


Piękny duet. Taki nieoczywisty
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 11:42, 11 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Dzień dobry Haniu jestem pierwszy raz w Twoim ogrodzie. Dziewczyny mnie tu ściągnęły i już jestem im bardzo wdzięczna, bo widzę u Ciebie piękne widoki Zestawienie stipy z czosnkami, tak na pierwszy ogień, podziwiam i wyjść z zachwytu nie mogę. Rabaty u Ciebie dorodne, bujne. Szukam konkretnej rośliny, a dokładnie wiąza RH. Czy pomożesz mi go odnaleźć w Twoim ogrodzie?
Mój ogród jest mały i wąski, szukam drzewa niewielkich rozmiarów.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies