Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:50, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
A wewnątrz ogrodu za chwilę rozpocznie się wyciszenie kolorystyczne.
Ścięłam kwiatostany parzydła leśnego. Kneiffi wciąż jest ładne.





Fragment długiej rabaty w okolicach domu. Po prawej kolorowo. Po lewej aż do września zielono i spokojnie.



Elmshorn wciąż obsypana kwieciem. Kwitnące trzcinniki dodają jej uroku.





W tym roku zamiast wyczesywania stip, zetnę im końcówki. Szybciej będzie.



Czyściec też stoi w kolejce do golenia.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 22:59, 03 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Czy zielono czy kolorowo, czy lato czy jesień... u ciebie zawsze pięknie!

Ten Jackmanii to tak trochę w granat wpada, czy nie bardzo?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:05, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Juzia napisał(a)
Czy zielono czy kolorowo, czy lato czy jesień... u ciebie zawsze pięknie!

Ten Jackmanii to tak trochę w granat wpada, czy nie bardzo?


Fiolet. Zdecydowanie. Mocno nasycony fiolet.
Dziękuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 23:13, 03 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pięknie Haniu jak zwykle u Ciebie. A ta róża Alba meidiland jest na mojej liście na dużą skarpę Kiedyś
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosiek33 05:56, 04 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







wszystko się wpasowało

czyśćca zawsze szkoda było mi ciąć, choć w pewnym momencie kwiatostany nie są zbyt urodziwe ale tyle bzyków nigdzie nie latało jak do niego. Teraz przesadziłam większość do tyłu rabaty i nie przeszkadza mi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 22:23, 04 lip 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zawsze kiedy oglądam zdjęcia z Twojego ogrodu to mam wraźenie, że cudownie się w nim odpoczywa. Masz już właściwie wszystko dopieszczone, uporządkowane, a nowe zakupy, nowe nasadzenia to tylko takie domykanie kluczyka w zamku
Róże masz piękne, u mnie Bonica jakoś nie bardzo chce rosnąć, chyba powinnam ją przesadzić bo ma może za mało słońca.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agatorek 20:56, 08 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Roocika napisał(a)
Pięknie Haniu jak zwykle u Ciebie. A ta róża Alba meidiland jest na mojej liście na dużą skarpę Kiedyś


A ja dopisałam elmshorn do swojej listy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:34, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


A ja dopisałam elmshorn do swojej listy.


To różany potwór, ale jej zaleta jest to, że da się ja utrzymać w formie krzewu. Nie wypuszcza jakiś monstrualnych batów, które trudno okiełznać.

Lubię tworzyć z róż większe plamy. Jeśli są to takie, które powtarzają kwitnienie, to przez większą część sezonu rabata z nimi zgrabnie się prezentuje.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:48, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
jolanka napisał(a)
Zawsze kiedy oglądam zdjęcia z Twojego ogrodu to mam wraźenie, że cudownie się w nim odpoczywa. Masz już właściwie wszystko dopieszczone, uporządkowane, a nowe zakupy, nowe nasadzenia to tylko takie domykanie kluczyka w zamku
Róże masz piękne, u mnie Bonica jakoś nie bardzo chce rosnąć, chyba powinnam ją przesadzić bo ma może za mało słońca.


Jolu, zapewniam podziw dla wszystkich mazowieckich różomaniaczek. Wyhodowanie tak pięknych róż na piaskach wymaga niesamowitego wysiłku. U mnie w zasadzie, co się wsadzi, to rośnie. Poza wrzosami i hakonkami.
W ogrodzie rzeczywiście da się już wypocząć. Sąsiedzkie dzieci podrosły. Rodzice-helikoptery nie gromadzą się już tak często. Ten sezon jest trochę dziwny przez późny start. Początek lipca miałam wyjątkowo pracowity w ogrodzie. Dużo prac się spiętrzyło, ale powoli wychodzę na prostą i będzie można myśleć o leżeniu odłogiem.

zdjęcia z początku tygodnia- upał okrutny









Udało się przed deszczami oczyścić stipy z nasion. W tym roku ich nie czesałam. Za radą Reni wyciągałam źdźbła z nasionami. Poszło w miarę sprawnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:00, 08 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)
Pięknie Haniu jak zwykle u Ciebie. A ta róża Alba meidiland jest na mojej liście na dużą skarpę Kiedyś


To bardzo zgrabna różyczka.
U mnie na szczęście tylko maleńka skarpa. Zdaję sobie sprawę, że obsadzenie i pielęgnacja skarpy to nie lada wyzwanie.

Na mojej rosną róże Bonica.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies