Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

wiklasia 23:26, 01 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agatorek napisał(a)


O kurczę .
Cudne połączenie

Powtórzę za koleżanką:
Cudne!!!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
KasiaBawaria 10:30, 02 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wysiewaja ci sie przetaczniki?
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:41, 02 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zacytować już nie mogę ale i tak odszczekuję

- Jackmanii świeci lazurowym niebieskim i właśnie nieśmiało mi zakwitł,

to opis dla Fujimusume
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 22:26, 02 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale ta Kimono ładna. A ja myślałam że to Summer Song.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 21:56, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
KasiaBawaria napisał(a)
Wysiewaja ci sie przetaczniki?


Kasiu, dziewczyny kiedyś pisały, że one się wysiewają. Ale u mnie nasadzenia są tak gęste, że nie jestem w stanie tego sprawdzić. Z pewnością bardzo łatwo się go dzieli.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:07, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
wiklasia napisał(a)

Powtórzę za koleżanką:
Cudne!!!!


Matka Natura często podejmuje samopas różne decyzje i do tego stosuje teorię barw.

Świadomie nie łączyłabym czerwieni z nasyconą zielenią.





Nawet przegorzany się dostosowały. Zaczną się "niebieszczyć", kiedy firletka przekwitnie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:16, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Zacytować już nie mogę ale i tak odszczekuję

- Jackmanii świeci lazurowym niebieskim i właśnie nieśmiało mi zakwitł,

to opis dla Fujimusume


Coś mi ten lazurowy nie pasował, ale nie było to aż tak istotne, żeby polemizować. Też mi się zdarzają różne pomyłki językowe.

Jackmanii świeci z daleka. O dziwo więcej kwiecia ma od północnej strony.





Polubiłam powojniki. Brakuje już jednak miejsca, aby powiększyć kolekcję. Pięknie współpracują z różami.





LO

Edenka

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:32, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Całe szczęście, że ostatnie dni były chłodne i bezdeszczowe. Uporałam się z najcięższą pozycją z listy prac. Przycięłam ponad 50 m żywopłotu bukowo-grabowego z dwóch stron plus góra. Pracę bardzo usprawniło posługiwanie się akumulatorowymi nożycami do żywopłotu. Na zewnątrz okancikowałam też kilkanaście drzewek rosnących na trawniku i obcięłam wąsy trawy przy płocie, bo kosiarka ich nie chwyta. Przejaśniało.
Jutro może się uda okancikować drzewka w sadzie, zrobić im cięcie prześwietlające i okancikować warzywnik.

Z warzywnika podjadamy już bób, botwinkę, pory, wciąż są jeszcze truskawki i poziomki. Dojrzały czarne porzeczki. Pora robić z nich przetwory.
Start warzywnika był trudny, ale teraz wszystko już ładnie rośnie.











W tym tygodniu odkroję selerom korzenie boczne. Bulwy będą lepiej przyrastać.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:36, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Nowa12 napisał(a)
Ale ta Kimono ładna. A ja myślałam że to Summer Song.


Długo była NN. Forumki pomogły w jej identyfikacji. Ale do SS też jest trochę podobna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:40, 03 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Wieści z frontu.

Na skarpie szaleje Bonica.





Na zegarowej Alba Meidiland.



Trawy wypełniły luki.



Lato.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies