Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:34, 30 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Juzia napisał(a)


ALe ciekawy ma kolorek!


To moja najukochańsza róża. Kolor ma nieoczywisty. Świetnie się komponuje z bordowolistnymi berberysami.




Przed podmarznięciem dawała do wiwatu.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:39, 30 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
darkowa napisał(a)
Haniu ,jak zawsze pozachwycałam się Twoimi widokami, i widzę, że szalejesz z zakupami
A tak a propos gdzie kupujesz


Najczęściej u Marty-Finki w Strąkowej. Bywałam u Tomka Grochowskiego w Radkowie.
Ostatnio byliny pojawiły się w szkółce Studniewskich w Ząbkowicach przy obwodnicy (przed stacją Orlenu), Drzewka kupowałam W Sosnowej k/Kamieńca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:18, 01 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jackmanii świeci lazurowym niebieskim i właśnie nieśmiało mi zakwitł,


Gdybym jeszcze róże kupowała to nad Kimono bym myślała

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:01, 01 lip 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
napaslam oczy, pieknie. bardzo lubie Jackmani, u mnie na ostatnich fotkach udalo sie uchwycic ten fioleto-granat (bynajmniej ja go tak widze) ale zazwyczaj aparat tez robi go we fiolecie jak u Ciebie.

piekna ta roza a juz szczegolnie na tej fotce z przetacznikami i trawami. super zestaw kolorów. po raz kolejny przekonuje sie, ze pomaranczowy z niebieskim fioletem to niezle polączenie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 10:08, 01 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kimono i Jackmanii - zestaw niezawodny i niezawodnie piękny Też uwielbiam
Zakupy zacne, jest co sadzić, jest czas na sadzenie Dobry czas
Będę musiała wybrać się do Tomka, może trochę rdzawek sobie kupię
U mnie pada!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Agania 11:19, 01 lip 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Żywopłociki Ci porosły, róże pięknie się prezentują o clematisach nie wspomnę
Czosnki główkowate u mnie jeszcze nie mają koloru, dzisiaj popadało,
mam podlane, miałaś deszcz?
Pozdrawiam Haniu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Juzia 12:06, 01 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Heh. Dodajesz mi do listy...
I róża mnie zachwyciła i powojnik
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 20:41, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Gosiek33 napisał(a)
Jackmanii świeci lazurowym niebieskim i właśnie nieśmiało mi zakwitł,


Gdybym jeszcze róże kupowała to nad Kimono bym myślała



Ta Kimono trafiła mi się jak ślepej kurze ziarno. Kupowana bez namysłu i bezwiednie. A lubię ją najbardziej ze wszystkich róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:02, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
galgAsia napisał(a)

Zakupy zacne, jest co sadzić, jest czas na sadzenie Dobry czas
Będę musiała wybrać się do Tomka, może trochę rdzawek sobie kupię
U mnie pada!


U mnie niestety nie pada.
Rdzawki ma w sprzedaży Marta/Finka w Strąkowej. To ode mnie 5 km.
U Tomka są ciekawe byliny, trawy i odmianowe rugosy.
Czasu na sadzenie wciąż nie znalazłam. Tyle mi się nazbierało, że nie wiem, w co ręce włożyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:09, 01 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Juzia napisał(a)
Heh. Dodajesz mi do listy...
I róża mnie zachwyciła i powojnik


Podchodziłam do powojników jak do jeża. naczytałam się o uwiądach, cieniu w stópkach, główce w cieniu, drenażu korzeni. Brzmiało to wielce specjalistycznie.
W końcu stwierdziłam, że raz kozie śmierć...chwyciłam dwa pierwsze z brzegu na stoisku w Biedrze i wsadziłam. Przerosły moje oczekiwania.

Róża co roku chwyta mnie za serce. Ma w sobie to coś.
Ktoś na forum miał ją posadzoną w łanie. To dopiero był spektakl.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies