Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Martka 20:32, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, ubawił mnie Twój tekścik o technikach rozwiązywania problemów Zupa smakowała w wyobraźni, skoro jednak los w tym sezonie raczył obdarować mnie nieplanowaną siewką dyni, która przełożyła się na dziką obfitość, to warunki do pomarańczowego szaleństwa mam idealne skorzystam w sobotę, zastąpię tylko cebulkę czosnkiem, bo niby podobne, ale jedno kocham, a drugie omijam łukiem ...

Klona szkoda, klony często tylko bawią sobie u nas na chwilę, taki nasz i ich los. Czy można się przed tym jakoś bronić?... Muszę wczytać się w te mikstury Waldkowe.  


Gruszka_na_w... 20:40, 23 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)


Klona szkoda, klony często tylko bawią sobie u nas na chwilę, taki nasz i ich los. Czy można się przed tym jakoś bronić?... Muszę wczytać się w te mikstury Waldkowe.  


Na werticilozę lekarstwa brak. Podejrzewam, że susze z lat poprzednich osłabiły nieco kondycję ussuryjskiego. On już w ubiegłym sezonie słabiej przyrastał i szybciej zrzucił liście. A po zimie się nie obudził. Duże egzemplarze można ratować radykalnym cieciem. Mój był na to za mały. Ta choroba uszkadza wiązki przewodzące substancje odżywcze. One się niestety nie regenerują. Przy grubym pniu drzewo sobie poradzi, ale przy cienkim jest kiepsko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:41, 23 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
AlinaP napisał(a)
Przepiękne szersze kadry Lubię tu wracać.
Pozdrawiam


Odmachuję. Zapraszam jak najczęściej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 00:03, 24 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu melduję pokornie, że się zadrzewiam z buk wie kim. A właściwie sześć buków wie
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
TAR 12:05, 24 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
piekny poczatek jesieni w ogrodzie chociaz jeszcze sa miejsca gdzie lato pazurkami sie trzyma. Ładnie wszystko upakowane za chwile pokaze kolory. Podoba mi sie.

U siebie jestem juz na etapie ogrodu, w ktorym nie bardzo chce cos przesadzac i zmieniac, niech teraz wszystko spokojnie sobie rosnie.

Mam 2 szt. Ussuryjskich, ciekawe co z nimi bedzie, maja dosc mokro wiec moge smialo obstawiac, ze nie przetrwaja dlugo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:21, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
wiklasia napisał(a)
Haniu melduję pokornie, że się zadrzewiam z buk wie kim. A właściwie sześć buków wie


Popieram w całej rozciągłości. A koleżeństwo dla grabka-jedynaka też jest w planach?
Zamoltylkowałam się.







Białe gaury tak wyskoczyły w górę, że przypominają stado białych motyli.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:33, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
piekny poczatek jesieni w ogrodzie chociaz jeszcze sa miejsca gdzie lato pazurkami sie trzyma. Ładnie wszystko upakowane za chwile pokaze kolory. Podoba mi sie.

U siebie jestem juz na etapie ogrodu, w ktorym nie bardzo chce cos przesadzac i zmieniac, niech teraz wszystko spokojnie sobie rosnie.

Mam 2 szt. Ussuryjskich, ciekawe co z nimi bedzie, maja dosc mokro wiec moge smialo obstawiac, ze nie przetrwaja dlugo


Zejście ussuryjskiego to był pech. Czasem tak bywa. U Gosi rośnie pięknie, więc się nie zamartwiaj na zapas.
A dzisiejszy dzień był piękny. Rano byłam w lesie, a potem hamakowałam wśród bzyków i motyli. Przyleciały zwabione przez astry i rozchodniki.















____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:41, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Powoli zaczynam myśleć o przygotowaniu ogrodu do zakończenia sezonu, ale jakoś trudno mi się zmobilizować.
Kwitnienie powtarzają jarzmianki. Ale tylko w najbardziej zacienionym miejscu.









Zakwitły Gracilismusy i Grazielle.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:49, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Cieszą mnie rozrastające się bodziszki Rozanne. Będzie z nich pożytek. Powtykałam je w kilku miejscach.





Wciąż są kwiatuszki na powojnikach.





I róże wciąż są.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:56, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Będą tojady mordowniki na rabacie zachodniej. Piękny niebieski akcent na koniec sezonu.



Jesienne ubranko ma już magnolia, która nie wiadomo czym jest, bo od 6 lat nie kwitła.





I zostały takie tam tamy.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies