Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Basieksp 19:40, 26 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10252
Piękna jesień i goście też fajni super, masz dla nich dużo miejsc noclegowych
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:30, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Martka napisał(a)
Naładowane akumulatory to bardzo ważna, życiowa kwestia Ogród jest tak pięknie skomponowany, że nawet drobne straty Wiązowie, bezlistne gałązki czy nawet kopce kreta niczego nie mogą mu odebrać. Uroku na gęsto Kwitnie tu sporo wciąż jeszcze, a kolory berberysów, rozchodników i hortensji z trawami w igraszkach Cieszy się oko i dusza na takie widoki…


Lazurowe niebo jest ładne. Temperatury w okolicach 25 stopni i słońce wprawiają w dobry nastrój. Ale... stęskniłam się za ognistymi barwami. Cudna jest ta nasza złota jesień. Chyba mamy szczęście, że mamy cztery pory roku. Mimo gołoledzi, pluch, mgieł, zamieci.
Lubimy obie gęste nasadzenia.









Kopce kreta zniknęły pod silnym strumieniem wody. Tylko liści nie zebrałam kosiarką, bo linka napędu się zerwała. Mus było odwiedzić zakład naprawczy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Agatorek napisał(a)
Ehhhh, jak tu pięknie ❤️


Aga, jak ja Ci zazdroszczę tych Twoich drzewiastych nasadzeń. Liściaste drzewa jesienią tworzą niesamowity spektakl. Szkoda, że nie mogę ich mieć więcej.









Chciałabym mieć z tarasu dłuższą perspektywę z drzewami w tle. Mam jakieś namiastki, ale i tak cieszą, bo zapewniają minimum intymności



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:47, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
ryska napisał(a)
Idealny ogród. Jak widać jeże i krety też tak uważają.
Pozdrawiam


Odpozdrawiam serdecznie.
Kret grasuje sprawiedliwie po całym osiedlu. A jeże chyba polubiły ogród, bo sporo jest młodych osobników.
Jesień w liściastym ogrodzie to samograj. Zawsze się dobrze prezentuje. Nawet na zdjęciach niewprawnego fotografa.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:53, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Gosiek33 napisał(a)
Szkoda wiąza, dobrze, że tak łatwo się regeneruje


Czasem tak bywa. Ambrowca kot mi oskalpował. Udało się go uratować. Ambrowca oczywiście.
Strzępki się zaczęły przebarwiać. Za jakieś dwa lata może wreszcie będą bardziej widoczne z bocznego okna.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:00, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Basieksp napisał(a)
Piękna jesień i goście też fajni super, masz dla nich dużo miejsc noclegowych


Jeże to bardzo mili ogrodowi goście. Obawy miałabym tylko w przypadku osiedlenia się w ogrodzie zaskrońców.
A jesień warto pokochać. Żadna inna pora roku nie daje sama z siebie tylu doznań wzrokowych.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 20:12, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aga, jak ja Ci zazdroszczę tych Twoich drzewiastych nasadzeń. Liściaste drzewa jesienią tworzą niesamowity spektakl. Szkoda, że nie mogę ich mieć więcej.





Haniu, u Ciebie tez można podziwiać niesamowity spektakl. Z trawami, berberysami (uwielbiam je!) i jeszcze kwitnącymi roślinami .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:28, 27 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Lazur na moment, a potem powrót do kolorków jesieni, w ten sposób można sobie skompletować gamę kolorystyczną To zdjęcie to przecież sama ogrodowa słodycz ! Ja po krótkim wypadzie również odkryłam w ogrodzie śmiałe poczynania kreta, chyba rzeczywiście wyczuł nieobecność pańci


 
ivo 08:49, 28 paź 2021


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Śliczna jesień u Ciebie. Piekne masz nasadzenia robią świetny efekt.Mam pytanie . Ten dywanik zielony koło red baronów to irga ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Gosiek33 11:04, 28 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Krecie wykopki potraktowałam wodą, po dwóch dniach zrobił nowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies