Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:35, 16 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wciąż pięknie kwitną w cieniu jarzmianki.



Obficie zapowiada się kwitnienie chryzantem.



Pierwszy kwiatek już jest.



Z trzmielin oskrzydlonych opadły prawie wszystkie listki. Zimową porą zdobić będą jej skrzydełka.



O jesieni nie myśli wiąz JH. Pewnie tradycyjnie jako ostatni zrzuci liście. bez przebarwienia. Rajskie jabłonki nie miały w tym roku przebarwień. Po przymrozkach listki opadają.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:43, 16 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Aktualny stan róż mobilizuje do ich przycięcia. Kiepska już z nich ozdoba.







Z okna jadalni podziwiam przebarwiającego się klona ściętolistnego. Listki wpadają w ognisty pomarańcz.







Klony strzępastokore jeszcze są zielone.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 21:46, 16 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
W tym roku jakoś mniej przebarwień niż w zeszłym. U mnie lilaki już zrzuciły listki i jabłonki w donicach się nie przebarwiły za to mają śliczne jabłuszka

Też muszę powycinać to i owo, na pewno jeżówki

Haniu, jaki szeroki jest u Ciebie dereń Sibirica. Chciałabym posadzić go w formie żywopłotu za brzozami ale trochę się martwię szerokością.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 21:48, 16 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Najpiękniejsze jesienne barwy mam teraz na froncie i w przedogródku.
Cudownie wybarwił się ambrowiec, klon Ginnala i świdośliwa. Jesienne szaty ubrały graby.







K. Ginnala







I wszystkie razem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:52, 16 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)


Haniu, jaki szeroki jest u Ciebie dereń Sibirica. Chciałabym posadzić go w formie żywopłotu za brzozami ale trochę się martwię szerokością.


O derenia w żywopłocie pytaj Asię/Margerytke 40. Ona ma tak sadzonego u siebie. Mój rośnie w grupie na mijankę. Z tyłu trzy, z przodu dwa. W plecach ma panel ogrodzeniowy, a z przodu przelewa się na ścieżkę. Nie tnę go w sposób typowy dla żywopłotu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:15, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







Co to za piękne zdjęcie! Pięknie otulony trawami ogród oko ma dużo radości
ajka 10:32, 17 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Najpiękniejsze jesienne barwy mam teraz na froncie i w przedogródku.
Cudownie wybarwił się ambrowiec, klon Ginnala i świdośliwa. Jesienne szaty ubrały graby.

[


Cudne jest to zestawienie. Co jest z przodu? Rozchodniki i berberysy?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
nyna76 10:54, 17 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Najpiękniejsza jesień na forum.

Cudowna, kojąca, wspaniała.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Agatorek 12:59, 17 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Jesienne ubranko przywdziewa lilak Palibin. Na zdjęciu w towarzystwie miskanta Dronning Ingrid.



Też lubię berberysy . Bardzo mi się podoba połączenie z rozchodnikami i cisem .

Haniu, a ten Miskant dronning ingrid rośnie jakoś szeroko?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 16:22, 17 paź 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Haniu masa różnorodności cudna jesień przepiękna
U mnie ten miskant Dronning ingrid nie przybiera na masie za bardzo i za to go bardzo lubię, bo nie zmienia się w potfora, a pięknie się przebarwia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies