Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:42, 17 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


Też lubię berberysy . Bardzo mi się podoba połączenie z rozchodnikami i cisem .

Haniu, a ten Miskant dronning ingrid rośnie jakoś szeroko?


Ten miskant ma 6 lat i jest jednym z najwolniej przyrastających miskantów.
Berberysy są fajne.
zdjęcie z połowy listopada ub.r.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:47, 17 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Monia81 napisał(a)
Haniu masa różnorodności cudna jesień przepiękna
U mnie ten miskant Dronning ingrid nie przybiera na masie za bardzo i za to go bardzo lubię, bo nie zmienia się w potfora, a pięknie się przebarwia

O ile tycie rozplenic mi nie przeszkadza, bo na ogół zostawiłam im sporo miejsca, to tycie miskantów coraz bardziej mi doskwiera. Zwłaszcza tam, gdzie użyłam ich jako pionowych akcentów. Zaczynam się zastanawiać nad ich wymianą. Giganteusy wyleciały rok temu. W tym sezonie wysadziłam część Zebrinusów. Widzę, że muszę zredukować ML.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:55, 17 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ajka napisał(a)


Cudne jest to zestawienie. Co jest z przodu? Rozchodniki i berberysy?

Ta rabata wyjątkowo mi się udała. Od paru lat jest niezmienna i ma tzw. całoroczną atrakcyjność.
Z przodu są berberysy Bagatelle z żurawkami. Za nimi okrywowe róże i rozchodniki.
W kwietniu



w maju



w czerwcu



a od lipca jest już pełny skład



sierpień

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:57, 17 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)


Co to za piękne zdjęcie! Pięknie otulony trawami ogród oko ma dużo radości


Aż żal mi wyjeżdżać, bo tydzień ma być ciepły. Mam nadzieję, że jesienne przebarwienia przypadną też do gustu opiekunom kominka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:58, 17 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
nyna76 napisał(a)
Najpiękniejsza jesień na forum.

Cudowna, kojąca, wspaniała.



Aniu, dziękuję za tak miłe słowa. Uwielbiam jesień. Od zawsze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 21:28, 17 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Haniu, nic nowego nie napiszę, po prostu piknie, pięknie, pięknie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
KasiaBawaria 08:34, 18 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Cudny ten ambrowiec.
____________________
Zapraszam na kawe
nicol21 10:03, 18 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ależ masz fajny busz! Masa roślin i wszystkie piękne.
Dobrze, że pocieszeniem jesieni jest magia kolorów.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Roocika 12:39, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O derenia w żywopłocie pytaj Asię/Margerytke 40. Ona ma tak sadzonego u siebie. Mój rośnie w grupie na mijankę. Z tyłu trzy, z przodu dwa. W plecach ma panel ogrodzeniowy, a z przodu przelewa się na ścieżkę. Nie tnę go w sposób typowy dla żywopłotu.


Hania, już Asię pytałam o odstępy, dzięki.
A jak Ty swoje tniesz?

Potrzebuję przesłony między dwiema częściami ogrodu, derenie będą ciekawe i zimą (czerwone gałązki) i latem (zielona masa) i to mi styka
Nie chce mi się jednak sadzić niczego do regularnego cięcia jak żywopłot, bo mam za mało czasu na to.
Myślę tylko czy iść może w derenie świdwa (to znowu odrosty korzeniowe) czy białe
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 17:20, 18 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Ta rabata wyjątkowo mi się udała. Od paru lat jest niezmienna i ma tzw. całoroczną atrakcyjność.
Z przodu są berberysy Bagatelle z żurawkami. Za nimi okrywowe róże i rozchodniki.
W kwietniu



w maju



w czerwcu



a od lipca jest już pełny skład



sierpień



Kurczę! Też tak chce umieć zestawiać!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies