Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mrokasia 13:19, 28 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
U mnie krety wciąż aktywne, czy one zapadają w jakiś sen zimowy czy nie? Nie mam już siły likwidować skutków ich działalności.
Piękna, kolorowa jesień u Ciebie, berberysy płoną, trawy się kołyszą . Pierwszy raz chyba widzę widok z Twojego okna tarasowego, tak zupełnie na wprost. faktycznie blisko Ci sąsiedzi... Ale drzewa już spore i dobrze osłaniają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:21, 28 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Agatorek napisał(a)


Haniu, u Ciebie tez można podziwiać niesamowity spektakl. Z trawami, berberysami (uwielbiam je!) i jeszcze kwitnącymi roślinami .


Można podziwiać, ale to jednoaktowy spektakl. Wiatr zelżał. Liście dłużej powiszą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:23, 28 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
ivo napisał(a)
Śliczna jesień u Ciebie. Piekne masz nasadzenia robią świetny efekt.Mam pytanie . Ten dywanik zielony koło red baronów to irga ?


Ten dywanik to płomyk szydlasty. Wczesną wiosną kwitnie na różowo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:27, 28 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
mrokasia napisał(a)
U mnie krety wciąż aktywne, czy one zapadają w jakiś sen zimowy czy nie? Nie mam już siły likwidować skutków ich działalności.
Piękna, kolorowa jesień u Ciebie, berberysy płoną, trawy się kołyszą . Pierwszy raz chyba widzę widok z Twojego okna tarasowego, tak zupełnie na wprost. faktycznie blisko Ci sąsiedzi... Ale drzewa już spore i dobrze osłaniają .


Budowaliśmy się, kiedy sąsiadów jeszcze nie było. Z logiki wynikało nam, że sąsiedni budynek będzie poza obrysem naszego domku. Wyszło jak wyszło. Na początku z tarasu widziałam stół w jadalni sąsiada. Teraz już zasłona parteru jest szczelna całorocznie, a balkon na piętrze widoczny jest w zimie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:31, 28 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Martka napisał(a)


Ja po krótkim wypadzie również odkryłam w ogrodzie śmiałe poczynania kreta, chyba rzeczywiście wyczuł nieobecność pańci


Gosiek33 napisał(a)
Krecie wykopki potraktowałam wodą, po dwóch dniach zrobił nowe


U mnie po solidnym wlewie dokopcowym jest spokój. Krety zimą zwykle wędrują niżej, bo tam też schodzą ich ulubione dżdżownice. Uaktywniają się, kiedy robi się cieplej i dżdżownice wędrują wyżej. A my mamy kopce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 30 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Z aktualności ogrodowych:
-drzewka w sadzie i róże spryskane 5% roztworem mocznika
-przyciętych 10 róż( w tym Bonica na skarpie i na froncie



- w kolejce czeka 11 róż
Temperatura jak na koniec października zaskakująco wysoka. W ciągu dnia było 20 stopni. Teraz bardzo mocno wieje.

Frędzelki oczaru wirginijskiego wyjątkowo urokliwie wyglądały na tle lazurowego nieba.



Metasekwoja chińska Chubby zrudziała i niespiesznie się osypuje.



Graby Fastigiata i ambrowiec dzielnie bronią się przed utratą liści.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:04, 30 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Rozplenice Hammeln od dawna już są złotawe. Tym większym odmianom dopiero teraz zaczynają żółknąć liście.





Długa prosta powoli łysieje. Całe szczęście, że w różnym tempie.



Nie wsadziłam tej jesieni ani jednej cebulki. Za rok może pomyślę, czy chcę coś zmienić w tej kwestii. Wiosną przyjrzę się, czy gdzieś nie brakuje kolorowych akcentów. Cypelek przeżył sporo rewolucji. Może na nim będą jakieś braki?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
nicol21 22:38, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Tak, fajnie jest móc obserwować naturę i jej zmienność... tylko czemu ta zima taka długa. Taki miesiąc, no może półtorej by zupełnie wystarczyło .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 22:44, 30 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
nicol21 napisał(a)
Tak, fajnie jest móc obserwować naturę i jej zmienność... tylko czemu ta zima taka długa. Taki miesiąc, no może półtorej by zupełnie wystarczyło .


Zima jest potrzebna naszemu ciału. Inaczej zatyrałybyśmy się na amenk. A dusza też korzysta. Można nadrobić zaległe lektury i filmy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 07:15, 01 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Dzień dobry, lubię tu zajrzeć o poranku Haniu, czy to oby na pewno listopad? Niesamowity obrazek. Wciąż kolorowo, taki ogród ma urok i sens Jeszcze niedawno zachwycały mnie minimalistyczne nasadzenia pod sznurek...

Haniu, co robisz z obciętymi gałązkami róż? Czy one nadają się na kompost? (nie pytam o te zainfekowane mączniakiem, bo wiadomo że nie, ale takie zdrowo wyglądające?) Pytanie z gatunku wstydliwych, ale zadam, czy ich kolce przekompostują się?... W jakim celu robisz oprysk 5% roztworem mocznika?

Zima zdecydowanie jest potrzebna naturze i nam dopisuję się do jej fanklubu. Czekam też na narty. W ogrodzie nie pojeżdżę


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies