Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:08, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Agatorek napisał(a)
W ogrodzie pięknie i buszowato . Róże pięknie ukwiecone

Tak jak piszesz Haniu, latem w niektórych miejscach robi się skorupa na powierzchni. Z pieleniem bywa ciężko. Wręcz nie jest to możliwe.

U nas wczoraj też upały (ale nie takie jak na zachodzie kraju), dziś za to ładnie popadało przez cały dzień.


Popadało solidnie i gleba fajnie wciągnęła wilgoć. Z deszczu ucieszyły się tawułki.



Róże troszkę mniej.




Dzisiaj można było dokończyć pielenie w warzywniku i cięcie żywopłotu od wewnątrz. Temperatura spadła o 20 stopni.

Pierwsza cukinia. Cieszy bardzo.



Tydzień temu podlałam swoje 4 rodki gnojówką z pokrzywy. Wszystkie wypuściły sporo młodych przyrostów. Teraz podsypię je garstką siarczanu potasu, bo będą tworzyć pąki kwiatowe i podleję gnojówką ze skrzypu. Runianka po ostrym cięciu wypuściła sporo młodych listków.



Wszystkie ciężkie czerwcowe prace mam prawie odhaczone. Zostało cięcie z drabiny igiełkowych jałowców. Będzie już można niespiesznie omiatać. To i owo.

Bonica.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:18, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Magara napisał(a)
Mszycy na bobie nadal nie mam Za to wszędzie indziej tak Dziś podpatrywałam biedronkę przy śniadaniu na jabłonce - niestety tylko jedną zauważyłam. Mam nadzieję, że przekaże koleżankom gdzie dobra szama jest I już myślę o domkach dla biedronek na zimę

Haniu, nie mogę się napatrzeć na Twój ogród (nie tylko Twój zresztą, szczerze mówiąc).
I nie chce mi się wierzyć, że tak niedawno czekałyśmy na maj... A tu lipiec za pasem...


Dzisiaj pierwszy dzień lata. Czas biegnie nieubłaganie, choć chciałoby się go zatrzymać. W lipcu zamierzam leżeć ogrodowym odłogiem. Na liście prac jest tylko przycinanie róż po pierwszym kwitnieniu.
Biedronek u siebie nie widzę. Innych owadów jest sporo. Mszyce z bobu zniknęły. Widać nie spodobały się im wczorajsze ulewy.

Specjalnie dla Ciebie sfotografowałam :
jarzmianki, hosty i miniaturowy przywrotnik czerwonołodygowy





Kiedyś miałam jedną kwitnącą na bordowo, ale serduszka ja pożarła. W jej okolicach pojawiła się jakaś taka różowa. Może krewna.



Aktualny stan goździka kropkowanego.



Studzienna fotografowana w odstępie kilkunastu sekund. Słońce i cień. Chmury gonią po niebie całymi stadami.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:33, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
darkowa napisał(a)
Haniu u Ciebie jak zwykle cudownie

Twój warzywnik mnie trochę dołuje, moje ogórki i fasolka zżarte przez ślimaki(dosiewałam),a buraczki mam o połowę mniejsze

Podbijam jeszcze raz pytanie o zalewę do suszonych pomidorów

pozdrawiam


Warzywniki tak bardzo się różnią w zależności od strefy klimatycznej, w której się znajdują i od możliwości korzystania z inspektów. Mnie dołuje warzywnik Pani Przyrody (Mariolki).
W Kotlinie bardzo długo było zimno. Wiosna przyszła bardzo późno. Tam jest zdecydowanie chłodniej niż u mnie. Na szczęście zbiory w warzywniku trwają długo. Wszystko zdąży dojrzeć.
Tutaj masz podobny przepis na suszone pomidory w zalewie.

Jeśli trafia się ładna pogoda, to swoje San Marzano posypane solą, suszę na słońcu. Zanim je włożę do słoiczka lekko je skrapiam octem winnym, a potem obsypuję ziołami.
Do zalania używam zimnego oleju lub oliwy, bo słoiczki przechowuję w lodówce.

Powojnik Kermesina i Rozarium Uetersen




Pierwsza lilia.



Pięknego lata Ci życzę!





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:40, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
April napisał(a)
Haniu, (...)wiem że niezależnie jak piękne zdjęcia byś zrobiła, to na żywo jest ładniej. Te wysepkowe rabaty powodują że można długo krążyć wokół i ciągle jest coś do zwiedzania. I zaskakująco duży warzywnik.
Bardzo dziękuję za gościnę i za irysy


Irysy niech rosną dobrze.
Wysepki powodują, że ogród wydaje się większy niż w rzeczywistości.



Parzydło leśne z powodu upałów szybko zaczęło brązowieć. Krótko cieszyło oczy. Tawułki pewnie dłużej zapewnią doznania wzrokowe.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:42, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Jeśli zagląda tutaj ktoś, kto ma w ogrodzie trojeść bulwiastą, to proszę o odpowiedź, czy jest szansa, że ona zakwitnie na pomarańczowo (tego oczekiwałam , bo na zdjęciu u sprzedawcy była pomarańczowa).

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:28, 21 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jeśli zagląda tutaj ktoś, kto ma w ogrodzie trojeść bulwiastą, to proszę o odpowiedź, czy jest szansa, że ona zakwitnie na pomarańczowo (tego oczekiwałam , bo na zdjęciu u sprzedawcy była pomarańczowa).




Pomarańczowy byłby już widoczny, wygooglałam, że ta może być Hello Yellow
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Martka 18:34, 21 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, człowiek nie zagląda kilka dni na O., a w realu tyle się tu dzieje! Nie poznaję Twego ogrodu, mam czasem wrażenie, że jak z kapelusza wyciągasz nowe zakamarki, czarujące rośliny i zestawienia, a to parzydła z tawułkami, a to hosty z jarzmiankami, a to Mme Isaac Pereire z przetacznikowcem ... tak by można wymieniać długo, zdjęcia piękne, a zobaczyć na żywo? To dopiero musi być atrakcja! Podziwiam, Haniu, że wszystko u Ciebie w ogrodzie dzieje się we właściwym czasie... zagadkę rozwiązuje tu poniekąd April, która poczyniła ustalenia, że po ogrodzie nie poruszasz się profesorskim krokiem, tylko biegasz Po prostu Śmigalska Cieszę się, że masz zakończone prace żywopłotowe i inne, lipiec i spokój, o jak bardzo marzę o takim stanie... Cukinia piękna. Pozdrawiam, Haniu!

Gruszka_na_w... 21:37, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Gosiek33 napisał(a)



Pomarańczowy byłby już widoczny, wygooglałam, że ta może być Hello Yellow


Napisałam do sprzedawcy, że zdjęcie i opis sprzedawanej rośliny wprowadziły mnie w błąd. Czekam na odpowiedź.
Do żółtego awersji co prawda nie mam, ale trojeść miała towarzyszyć fioletowej pysznogłówce w zastępstwie krwawnika Teracota, który pożegnał ten padół bez słowa. Pomarańczowy kolor bardziej by pasował.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 21 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Martka napisał(a)
Haniu, człowiek nie zagląda kilka dni na O., a w realu tyle się tu dzieje! Nie poznaję Twego ogrodu, mam czasem wrażenie, że jak z kapelusza wyciągasz nowe zakamarki, czarujące rośliny i zestawienia, a to parzydła z tawułkami, a to hosty z jarzmiankami, a to Mme Isaac Pereire z przetacznikowcem ... tak by można wymieniać długo, zdjęcia piękne, a zobaczyć na żywo? To dopiero musi być atrakcja! Podziwiam, Haniu, że wszystko u Ciebie w ogrodzie dzieje się we właściwym czasie... zagadkę rozwiązuje tu poniekąd April, która poczyniła ustalenia, że po ogrodzie nie poruszasz się profesorskim krokiem, tylko biegasz Po prostu Śmigalska Cieszę się, że masz zakończone prace żywopłotowe i inne, lipiec i spokój, o jak bardzo marzę o takim stanie... Cukinia piękna. Pozdrawiam, Haniu!



Rabaty wyspowe mają tę zaletę, że można je fotografować z 4 stron i uzyskać efekt rozciągnięcia ogrodu. Koszenie trawnika też jest bardziej urozmaicone.
Letnie lenistwo wszystkie nas dopadnie. Prędzej lub później. Oby trwało na tyle długo, by można było się dobrze zresetować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 01:11, 22 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Haniu, dzięki za zdjęcia
Goździki wysiane, ale nie wschodzą.
A odnośnie tej mszycy na bobie - no wiesz - ja pukam i pukam, a Ty mówisz, że ona od deszczu zniknęła?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies