Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:27, 23 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Dziewczyny kochane , to raczej taki stan niespieszności. Same wiecie, że w ogrodzie zawsze coś się znajdzie do zrobienia; a to groszek trzeba zrywać, obierać i zamrażać, a to pomidorom trzeba skubać wilki, porzeczki czarne nabierają mocy przetwórczej, drugiej świeżości kwiatki róż trzeba obciąć, trawnik skosić. Nudy nie ma, ale rzeczywiście wolnych chwil zrobiło się więcej. To dobrze, bo na zewnątrz znowu zniewalające upały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 22:29, 23 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Zazdroszczę tej pozycji, może w poniedziałek mi się uda podgonić, ale w upałach pewnie mus popracować.
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 22:39, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
To miałaś już dzień wolności ogrodowej? No fajnie (zgrzyt zębów) . Może za rok/ dwa a pewnie trzy, też tak będę mogła napisać.

Ale (mimo zazdrości ) życzę Ci, żeby ten blogi stan trwał jak najdłużej .

Piękne masz te swoje ścieżki i wysepki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:12, 24 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Dopiero doczytałam, że Ty obrobiona Zazdroszczę jak Wszyscy

Dobrych parę lat temu w Dolnie Charlotty, przy okazji koncertu Roberta Planta w Polsce (eh, co to były za emocje...) widziałam lemury. Pierwszy raz w życiu. Wisiały na ogonach, w pozycjach różnych ale wyglądały na zadowolone
Tak mi się skojarzyło odnośnie zwisania w pozycji horyzontalnej
Mam nadzieję, że jesteś równie zadowolona jak wspomniane lemury i że jak najdłużej powisisz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:45, 24 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Magara
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:16, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Hania szczęśliwa jak lemur No cudne
Ale się nie dziwię. Już jak byłam u niej nie było co robić tylko leżeć, zwisać, bujać się i delektować
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 10:19, 24 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Magara napisał(a)
Dopiero doczytałam, że Ty obrobiona Zazdroszczę jak Wszyscy

Dobrych parę lat temu w Dolnie Charlotty, przy okazji koncertu Roberta Planta w Polsce (eh, co to były za emocje...) widziałam lemury. Pierwszy raz w życiu. Wisiały na ogonach, w pozycjach różnych ale wyglądały na zadowolone
Tak mi się skojarzyło odnośnie zwisania w pozycji horyzontalnej
Mam nadzieję, że jesteś równie zadowolona jak wspomniane lemury i że jak najdłużej powisisz


Teraz to Ty mi zrobiłaś dzień .

Haniu, miłego wiszenia!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:09, 24 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Lemur! A to dobre. Tylko ogonka mi brak.
Zaopatrzyłam się w zapas książek i dobrze, bo przez kilka kolejnych dni mają być u mnie tropikalne upały. Nawet gdybym miała jakąś listę prac, to i tak bym odpuściła szwendanie się po rabatach. Dzisiaj energii starczyło mi tylko na skoszenie trawnika.

W takie dni marzę o skryciu się w cieniu. Zdjęcia z serii "Widziane podczas zwisania".
Parzydło Knęiffi kwitnie wyjątkowo subtelnie. I o wiele dłużej od leśnego.





Tawułki są fajne. Dobrze sobie radzą i w słońcu, i w cieniu.


Pod wiązem JH dobrze sobie radzi lilia. Z każdym rokiem jest wyższa.



Hosty dobrze sobie radzą w suchym cieniu. W takim miejscu maja większą szansę uchronić swoje liście przed ślimakami.



Sprzedawca trojeści bulwiastej bardzo szybko zareagował na mojego maila. Poprosił o zdjęcie roślinki i opierając się na swoim doświadczeniu i asortymencie roślin, które sprzedaje (nie prowadzi sprzedaży trojeści odmianowych), odpisał, że ta moja na 100% będzie pomarańczowa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:55, 24 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Ciekawe co z tej trojeści wyrośnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 23:02, 24 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
mrokasia napisał(a)
Ciekawe co z tej trojeści wyrośnie .


Byłabym szczęśliwa, gdyby spisała się tak jak na tych zdjęciach
Gdybym miała wielki ogród, to kusiłoby mnie jej połączenie z szałwią i ze stipą. Albo z seslerią jesienną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies