Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:23, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

A odnośnie tej mszycy na bobie - no wiesz - ja pukam i pukam, a Ty mówisz, że ona od deszczu zniknęła?


No zniknęła. Do końca nie wiem, czy z powodu deszczu, czy też może z racji przeglądania przeze mnie stron z ofertą Empularu. Długo mi zeszło na tym przeglądaniu, bo preparat dosyć drogi i wahałam się, czy się skusić. Mszyce widać nie były pewne mojej decyzji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:59, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pod koniec czerwca zwykle informuje się o nadejściu dnia wolności podatkowej. Nie wiem jak z tym będzie w tym roku, ale mogę dzisiaj ogłosić swój osobisty dzień wolności ogrodowej.
Zakończyłam wszystkie prace ogrodowe typu pielenie, przycinanie, wycinanie i strzyżenie.
Chwasty póki co nie atakują, w kolejce do fryzjera nic nie stoi.
Dzisiaj uporałam się ze strzyżeniem jałowcowych igiełek, ścięłam szałwie, przycięłam dwie rugosy, przytargałam z ugorów dwa wiadra skrzypu, podlałam skrzypowymi dobrociami rodki, pomidory, ogórki oraz hortensje na zapłociu i na froncie. Nawiozłam rodki siarczanem potasu. Na liście prac jest zero pozycji. Pozostaje mi tylko zwisanie w pozycji horyzontalnej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:00, 22 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Ja się skusiłam, dzisiaj przyszedł. Tylko oprysku nie dało rady zrobić. Mszyca wszędzie, na różach i drzewkach owocowych, na bobie - dalej nie, zadziwia mnie to.
Zrobiłam dziś zdjęcie biedronkom. Zajęte były konsumpcją, bynajmniej nie mszycy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 23:14, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)
Ja się skusiłam, dzisiaj przyszedł. Tylko oprysku nie dało rady zrobić. Mszyca wszędzie, na różach i drzewkach owocowych, na bobie - dalej nie, zadziwia mnie to.
Zrobiłam dziś zdjęcie biedronkom. Zajęte były konsumpcją, bynajmniej nie mszycy


Cukier Ci wyjadały?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 23:19, 22 cze 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
łomatkozcórką Haniu ,już wszystko masz zrobione - no jesteś niemożliwa , a ja dzisiaj
dopiero strzygłam bukszpany i cisy. Przy okazji 2 raz pryskałam na ćmę, i dziwię się, że znalazła moją wieś (chichot)
O chwastach nie mówię, bo szkoda gadać.
Dobrze że przypomniałaś o siarczanie, skrzyp mam nastawiony, to też zastosuję

pozdrawiam serdecznie
____________________
krystyna
Magara 00:37, 23 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Cukier Ci wyjadały?


No słodko im było, a przynajmniej jednej z nich
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 06:45, 23 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, osiągnęłaś stan idealny….. ogrodnik chwilowo zbędny kompostownik jest, drewno jest, kanciki są, warzywa i owoce przyrastają, a ogród po przycięciu i wycięciu ma kształty idealne…dzieli nas jakieś sto punkcików z listy zadań przyjemnego omiatania
Roocika 07:58, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pod koniec czerwca zwykle informuje się o nadejściu dnia wolności podatkowej. Nie wiem jak z tym będzie w tym roku, ale mogę dzisiaj ogłosić swój osobisty dzień wolności ogrodowej.
Zakończyłam wszystkie prace ogrodowe typu pielenie, przycinanie, wycinanie i strzyżenie.
Chwasty póki co nie atakują, w kolejce do fryzjera nic nie stoi.
Dzisiaj uporałam się ze strzyżeniem jałowcowych igiełek, ścięłam szałwie, przycięłam dwie rugosy, przytargałam z ugorów dwa wiadra skrzypu, podlałam skrzypowymi dobrociami rodki, pomidory, ogórki oraz hortensje na zapłociu i na froncie. Nawiozłam rodki siarczanem potasu. Na liście prac jest zero pozycji. Pozostaje mi tylko zwisanie w pozycji horyzontalnej.


Oj jak miło masz Miłego zwisania
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:22, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
No jak tak można...tak się chwalić i drażnić koleżanki, które z niczym się nie wyrabiają
Oj zazdroszczę tego zwisania w pozycji horyzontalnej bardzo, chociaż w ramach odpoczynku pewnie bym sobie jakieś małe sadzonko wymyśliła
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 11:34, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zwisanie w pozycji horyzontalnej - należy się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies