Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 23:13, 24 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czekam aż rozkwitnie i się wybarwi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Martka 23:46, 24 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, ciekawa jestem finału testu trojeści Skoszenie trawnika - ile czasu zajmuje Ci? Jakże cieszę się, że mam mojego znacznie mniej, z kosiarką oblatuję 30 w porywach do 40 minut, kiedyś do 2 godzin.
Magara 01:03, 25 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lemur! A to dobre. Tylko ogonka mi brak.

Widać ogonek do wiszenia nie jest potrzebny
Haniu, lemury to słodziaki, ogon zawinięty wokół gałęzi, przytulona reszta lemura - sama słodycz No mam nadzieję, że Cię nie uraziłam porównaniem do futrzaka
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
nicol21 13:02, 25 cze 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Pięknie jest u Ciebie!!
U mnie czosnki zgrupowane są w jednym miejscu u mnie, namnażają się i taka grupa coraz bardziej mi się podoba. Choć fakt, w fazie wiosnennego szczypiorku wkurzają i mnie. Tak radyklanych posunięć jak Ty jeszcze nie planowałam
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 20:53, 25 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Czekam aż rozkwitnie i się wybarwi


Po dzisiejszym bacznym oglądzie stwierdzam, że chyba idzie ku dobremu. Te kuleczki nabierają już takich ciepłożółtych odcieni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:58, 25 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Haniu, ciekawa jestem finału testu trojeści Skoszenie trawnika - ile czasu zajmuje Ci? Jakże cieszę się, że mam mojego znacznie mniej, z kosiarką oblatuję 30 w porywach do 40 minut, kiedyś do 2 godzin.


Zapłocie koszę 30 minut, ale bez zbierania trawy do kosza. Zostawiam źdźbła jako nawóz.
Warzywnik, sad i ogród ozdobny to 30-45 minut. Wiosną krócej, a od czerwca ciut dłużej, bo niektóre roślinki wylegają na trawę i muszę zmienić kierunek koszenia z równoległego względem rabaty na prostopadły. Trochę czasu zajmuje rozkładanie trawy z kosza jako ściółki w warzywniku.
Oby ta trojeść zdążyła z nabraniem pomarańczowych rumieńców, bo pysznogłówki już formują główki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:13, 25 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

Widać ogonek do wiszenia nie jest potrzebny
Haniu, lemury to słodziaki, ogon zawinięty wokół gałęzi, przytulona reszta lemura - sama słodycz No mam nadzieję, że Cię nie uraziłam porównaniem do futrzaka


O moje poczucie humoru się nie martw. Rozwinięte jest odpowiednio. Urażenia to nie moje klimaty.
Zawinąć się wokół gałęzi jeszcze/ już nie mogę. Jeszcze, bo drzewka zbyt młode i mogłyby nie sprostać ciężarowi, a już, bo spadła mi nieco gibkość kręgosłupa (zresztą owa gibkość nie była nigdy moją mocną stroną).
Za lemura niestety dzisiaj nie robiłam, bo z powodu nadwyżki wolnego czasu zachciało mi się dokonać wiekopomnego czynu. Otworzyłam sobie tylne drzwi do garażu i uskuteczniłam pierwsze od 8 lat porządki w kąciku ogrodowo-spiżarkowo- technicznym. Omiotłam kilkuletnie pajęczyny, wyrzuciłam dwa 120 l wory różności, wiadra z zaschniętymi farbami i gładziami.
Nawet nie wiedziałam, że mam tam aż tyle miejsca. Jestem dumna sama z siebie.
Czeka nas jeszcze sprzątanie w części głównej garażu. Tu już niestety będą schody i nie pójdzie migusiem, albowiem w podejmowaniu decyzji o tym, co wyciepać, będę musiała uwzględnić opinie M. On się bardziej emocjonalnie związuje z różnymi rzeczami. Nawet zepsutymi.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:17, 25 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
nicol21 napisał(a)
Pięknie jest u Ciebie!!
U mnie czosnki zgrupowane są w jednym miejscu u mnie, namnażają się i taka grupa coraz bardziej mi się podoba. Choć fakt, w fazie wiosnennego szczypiorku wkurzają i mnie. Tak radyklanych posunięć jak Ty jeszcze nie planowałam


Wyszarpałam mnóstwo szczypiorków, a i tak zostało ich mrowie. To najbardziej "żelazna" ogrodowa roślina. Jest w stanie przesłonić róże.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:21, 25 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ooo, to pracowity dzień miałaś. Nadwyżka wolnego czasu - brzmi nierealnie... Ja dziś działałam od samego rana do przedpołudnia, potem wybrałam się na zakupy a dzień zakończyłam na pławieniu się w basenie w miłym choć niespodziewanym towarzystwie. Zaburzyło mi to mój plan bo z zakupów wróciłam z penstemonami i miałam chęć je posadzić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:28, 25 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiaj rano przebiegłam szybko ogród, zrobiłam parę zdjęć ku pamięci, w warzywniku zerwałam truskawki (świetnie plonują w tym sezonie) i tyle było mojego.

Rozbujała się róża Elmshorn. Pierwszy od lewej to powojnik Kermesina.




Pod magnolią kwitną liliowce Stella d'oro, a rosnącej obok stipie już towarzyszy mnóstwo czosnkowych główek.



Powojnik Jackmanii kwitnie bardzo obficie.



Przetacznikowiec na rondzie wchodzi w fazę siwienia.



Róże Meidiland na zegarowej kwitną aż miło popatrzeć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies