Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 09:53, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
ryska napisał(a)
Neem używam od zeszłego roku. Kupuję za niewielkie pieniądze czysty olej, dodaję do wody parę kropel, plus mydło potasowe dla lepkości i opryskuję powojniki na wciornastki. W tym roku użyłam też tej mikstury dwa razy na bukszpany przeciwko ćmie bukszpanowej. Jak działa na mszyce to nie wiem, bo moje róże pierwszy rok są zdrowe, bez podjadaczy i chorób.
Olej użyłam też do olejowania włosów. Zapach potworny ale efekt zadowalający


Jeśli możesz to podlinkuj namiary na ten olej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:54, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Anda napisał(a)
Najwyższy stopień powiadasz? Haniu, ty spokojnie na tym wyższym już dawno jesteś
Neem jest prosty w użyciu. Widziałam właśnie w necie, że w PL robi sie coraz bardziej popularny.

Czosnki też już częściowo usunęłam. Tylko Globemaster został, bo tak pięknie wygląda przekwitnięty w rabacie.


EEEeetam, stosuję wynalazki z ubiegłego wieku. Nie jestem na bieżąco z najnowszymi.
Ale dziękuję za wsparcie słowne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:56, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
mrokasia napisał(a)
Haniu, jak miło było Cię poznać i zobaczyć na żywo Twój ogród . Baaardzo mi się podobał, mam nadzieję że coś podobnego uda mi się kiedyś osiągnąć. Twój żywopłot nieformowany to majstersztyk .
Byłyśmy tak zaaferowane, że zapomniałyśmy o robieniu fotek. Mam tylko dwie, zrobione z ławeczki .


Nawet nie zauważyłam, że siedziałaś na ławeczce. Ach, te emocje.
Inny sprzęt i zupełnie inny klimat zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:57, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosiek33 napisał(a)
Cała zwijam się z zazdrości za takim prezentem z taką rajzą po ogrodach


Mnie już coraz trudniej podejmować takie decyzje o wycieczkach. Jakaś taka "osiadnięta" się zrobiłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:00, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosiek33 napisał(a)
Biedronek mam w tym roku bardzo mało, podobnie jak ptaszków zżerających owady
Jedna pociecha, że czarne mszyce siedzą głównie na firletce... na zdrowie


za to róże opanowane są przez skoczka, może ten preparat z Neem zadziała?


Mnie bardziej niż owadożercy ogrodowi przerażają grzybożercy. W sumie tak na serio to zwalczałam tylko ćmę.
Obiecałam sobie wrócić do systematycznego stosowania oprysków Mazana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 19:17, 19 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
nyna76 napisał(a)
Ja mogę polecić fioletowy powojnik Viola. Powtarza kwitnienie, dorasta do 2 m.

Uwielbiam Twój wątek, ogród, rozmowy i w ogóle .
Pozdrawiam


Zapiszę.
Dzięki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 19:23, 19 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja pryskam teraz Emulparem,on jest eko na bazie oleju ,mszyce padają raz dwa


Też własnie pryskałam tydzień temu. Większość padła, ale jeszcze trochę na bukszpanach zostało.
NO i muszę pilnować cisów żeby na miseczniki trafić z terminem


A kto mi powie czy miedzian po cięciu bukszpanów się nada profilaktycznie na grzyba???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 23:30, 19 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja pryskam teraz Emulparem,on jest eko na bazie oleju ,mszyce padają raz dwa

Wiolka, poczytałam o nim trochę, już zamówiony, oby pomogło
Roztworem z cukrem chciałam pryskać dziś wieczorem ale zaczęło padać

Haniu, odpukiwanie bobu trzeba zamawiać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 13:07, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Może duchota wykończy mszyce. Osobiście czuję się okropnie umęczona tropikalnymi upałami ostatnich dni. Na szczęście nadszedł już front burzowy. Pogrzmiało, popadało. Obyło się bez gradobicia. Temperatura spadła do miłych 20 stopni. Można wreszcie oddychać.

Słońce tak mocno świeciło podczas ostatnich dni, że trudno było wyskoczyć do ogrodu w celu zrobienia dokumentacji fotograficznej.

Na froncie stabilnie. Tak będzie do połowy lipca. A potem nadejdzie czas hortensji.







Przy kompostowniku kończy się czas kwitnienia piwonii. Na szczęście ich liście w dalszym ciągu będą go dobrze maskować.



Z ławeczki przy skarpie można już podziwiać róże Bonica.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:15, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Magara napisał(a)


Haniu, odpukiwanie bobu trzeba zamawiać


Postaram się o tym pamiętać w przyszłym sezonie.

Podczytałam, że kuszą Cię róże. Ciekawa jestem Twoich wyborów.
Ten sezon jest u mnie dobry dla róż.

Rozarium Uetersen



Louise Odier



LO i Kimono



Z lewej przy pergoli Rozarium U., z prawej Elmshorn



Mme Isaac Pereire

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies