Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:22, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Podczas tropikalnych upałów w ogrodzie pracować się nie da. Na liście prac wciąż tkwi dokończenie pielenia warzywnika i przycięcie formowanego żywopłotu od wewnątrz tej części ogrodu. Ze względu na panujące tam zacienienie cięcie jest symboliczne. Perukowiec wyprodukował peruczki.



I zostały takie tamy.

cienisty zakątek w narożniku



aster alpejski z hostami w suchym cieniu



Rondo





Pszczółki już odkryły przetacznikowca Red Arrow.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 13:44, 20 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Że też mnie nikt takich prezentów wycieczkowych nie chce zrobić Hmmm…. mus pomyśleć.
Też zazdraszczam, oczywiście pozytywnie, dziewczynom, że mogły podziwiać na żywo Twój piękny ogród. Wojsławic też, na drugim miejscu

Haniu, przeczytałam o coli na mszyce, może spróbuję bo znowu przylazł wredoty do róż
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 14:01, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
jolanka napisał(a)
Że też mnie nikt takich prezentów wycieczkowych nie chce zrobić Hmmm…. mus pomyśleć.
Też zazdraszczam, oczywiście pozytywnie, dziewczynom, że mogły podziwiać na żywo Twój piękny ogród. Wojsławic też, na drugim miejscu

Haniu, przeczytałam o coli na mszyce, może spróbuję bo znowu przylazł wredoty do róż


Przecież Wy, dziewczyny okołowarszawskie, nieustannie się odwiedzacie. Całe forum Wam tego zazdrości.
Mszyce miałam tylko na Reine des Violettes, ale dość szybko się wyniosły. Poturbowały pierwsze kwiatki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 14:08, 20 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podczas tropikalnych upałów w ogrodzie pracować się nie da. Na liście prac wciąż tkwi dokończenie pielenia warzywnika i przycięcie formowanego żywopłotu od wewnątrz tej części ogrodu. Ze względu na panujące tam zacienienie cięcie jest symboliczne. Perukowiec wyprodukował peruczki.



I zostały takie tamy.

cienisty zakątek w narożniku



aster alpejski z hostami w suchym cieniu



Rondo





Pszczółki już odkryły przetacznikowca Red Arrow.


Na Twojej glinie upałów w ogóle po roślinach nie widać. U mnie tylko na cienistych rabatach rośliny nie więdną, reszta w opłakanym stanie. Mam nadzieję, że się po dzisiejszych deszczach zregenerują.
Pięknie wyglądają świeczki przetacznikowca w otoczeniu zieleni
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:17, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Glina jest latem idealna dla roślin. 3-4 cm pod powierzchnią wciąż jest wilgoć. Gorzej, jeśli ogrodnikowi chce się coś pielić. Trudno wtedy wbić w tę wierzchnią warstwę pazurki.
Bardzo lubię tego przetacznikowca. Nie przyrasta co prawda zbyt mocno, ale kwitnie niezawodnie od kilku lat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:23, 20 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
W ogrodzie pięknie i buszowato . Róże pięknie ukwiecone

Tak jak piszesz Haniu, latem w niektórych miejscach robi się skorupa na powierzchni. Z pieleniem bywa ciężko. Wręcz nie jest to możliwe.

U nas wczoraj też upały (ale nie takie jak na zachodzie kraju), dziś za to ładnie popadało przez cały dzień.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:45, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
U mnie drugi raz solidnie popadało pod wieczór. Odpadło mi podlewanie warzywnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 01:23, 21 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Mszycy na bobie nadal nie mam Za to wszędzie indziej tak Dziś podpatrywałam biedronkę przy śniadaniu na jabłonce - niestety tylko jedną zauważyłam. Mam nadzieję, że przekaże koleżankom gdzie dobra szama jest I już myślę o domkach dla biedronek na zimę

Haniu, nie mogę się napatrzeć na Twój ogród (nie tylko Twój zresztą, szczerze mówiąc).
I nie chce mi się wierzyć, że tak niedawno czekałyśmy na maj... A tu lipiec za pasem...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
darkowa 05:25, 21 cze 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu u Ciebie jak zwykle cudownie

Twój warzywnik mnie trochę dołuje, moje ogórki i fasolka zżarte przez ślimaki(dosiewałam),a buraczki mam o połowę mniejsze

Podbijam jeszcze raz pytanie o zalewę do suszonych pomidorów

pozdrawiam
____________________
krystyna
April 11:23, 21 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Haniu, ileż przyjemniej ogląda się ogród, który się poznało w realu. Teraz wiem gdzie co jest, wiem że niezależnie jak piękne zdjęcia byś zrobiła, to na żywo jest ładniej. Te wysepkowe rabaty powodują że można długo krążyć wokół i ciągle jest coś do zwiedzania. I zaskakująco duży warzywnik.
Bardzo dziękuję za gościnę i za irysy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies