Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 08:45, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
tulucy napisał(a)
Przyznam Ci się Haniu, że nie zazdrościłam dziewczynom wyprawy do Wojsławic, ale jak napisałaś, że Cię odwiedziły, to normalnie taka żałość mnie dopadła... Ehhhh, może kiedyś i mnie się uda.


April dostała od mężatego prezent wyjazdowy do Wojsławic. Z racji dosyć bliskiej odległości, w drodze do miejsca noclegowego, wycieczkowicze zahaczyli o moje włości.
A co do Twoich odwiedzin, to zadziała zasada: "Co się odwlecze, to nie uciecze". W swoim czasie spotkamy się z pewnością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 08:47, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Magara napisał(a)



Próbuję póki co opryskiwać mocnym strumieniem wody ale to walka z wiatrakami - mszyca na wszystkich młodych listkach w naszym tzw. sadzie i na różach też zauważyłam...
Pierwszy raz nie mam na bobie - aż się boję głośno o tym mówić
Nic to, trzeba walczyć



Trzeba było też odpukiwać na konto mojego bobu. Na moim było zatrzęsienie mszyc. Spłukiwałam wodą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 08:48, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
nyna76 napisał(a)
Ja mogę polecić fioletowy powojnik Viola. Powtarza kwitnienie, dorasta do 2 m.

Uwielbiam Twój wątek, ogród, rozmowy i w ogóle .
Pozdrawiam


Jeśli mi się kiedyś zrobi w ogrodzie wolne miejsce, to pewnie zainteresuję się powojnikami.
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Dodają skrzydeł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 08:50, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja pryskam teraz Emulparem,on jest eko na bazie oleju ,mszyce padają raz dwa


Twoje mszyce są nad wyraz uprzejme. Raz-dwa, i po ich ssaniu. Moje cholery uporczywie powracają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 08:53, 19 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Anda napisał(a)
Na mszyce i inne owady szkodzące roślinom dobrze działają preparaty z Neem. Chyba w PL tez są?

Haniu, bujnie u Ciebie, busz aż miło Warzywnik rownież mnie zachwycił.


Preparaty z Neem to dla mnie najwyższy stopień ogrodniczego wtajemniczenia. Jeszcze mi niedostępny.
Busz sukcesywnie ograniczam. Wczoraj sekator wycinał rdesty wężowniki, wysokie kukliki i suchelce czosnków. Trzeba robić miejsce dla pysznogłówek, jeżówek i przegorzanów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 08:57, 19 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Najwyższy stopień powiadasz? Haniu, ty spokojnie na tym wyższym już dawno jesteś
Neem jest prosty w użyciu. Widziałam właśnie w necie, że w PL robi sie coraz bardziej popularny.

Czosnki też już częściowo usunęłam. Tylko Globemaster został, bo tak pięknie wygląda przekwitnięty w rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 09:03, 19 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Haniu, jak miło było Cię poznać i zobaczyć na żywo Twój ogród . Baaardzo mi się podobał, mam nadzieję że coś podobnego uda mi się kiedyś osiągnąć. Twój żywopłot nieformowany to majstersztyk .
Byłyśmy tak zaaferowane, że zapomniałyśmy o robieniu fotek. Mam tylko dwie, zrobione z ławeczki .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ryska 09:11, 19 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Neem używam od zeszłego roku. Kupuję za niewielkie pieniądze czysty olej, dodaję do wody parę kropel, plus mydło potasowe dla lepkości i opryskuję powojniki na wciornastki. W tym roku użyłam też tej mikstury dwa razy na bukszpany przeciwko ćmie bukszpanowej. Jak działa na mszyce to nie wiem, bo moje róże pierwszy rok są zdrowe, bez podjadaczy i chorób.
Olej użyłam też do olejowania włosów. Zapach potworny ale efekt zadowalający
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gosiek33 09:43, 19 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Cała zwijam się z zazdrości za takim prezentem z taką rajzą po ogrodach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:51, 19 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Biedronek mam w tym roku bardzo mało, podobnie jak ptaszków zżerających owady
Jedna pociecha, że czarne mszyce siedzą głównie na firletce... na zdrowie


za to róże opanowane są przez skoczka, może ten preparat z Neem zadziała?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies