Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:12, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)



Macie jakieś doświadczenia z takim chrzanem z zamrażarki?


Nie wpadłabym na to, żeby trzymać chrzan w zamrażarce.
Wolałabym jednak do słoiczka z ogórkami wkładać świeży. Rozmrożone warzywa są trochę ciapowate. Nie miałabym pewności, że taki ciapowaty chrzan w kontakcie z solanką, nie wywoła jakiejś niekontrolowanej reakcji chemicznej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:15, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Juzia napisał(a)


CHłodek dotarł!
Deszczu nie ma


Oj, ten brak deszczu w wielu regionach jest już sporym problemem. W 173 gminach jest już zakaz jej używania do celów innych niż bytowe.
Wczoraj wyczytałam, że na północy Włoch nie padało od 120 dni. Tragedia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 14:43, 03 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kosiarka z wężem? o patrz, ja bym na to też nie wpadła super rozwiązanie Nie będę namawiała na zmywarkę, jasne, niektórych zmywanie relaksuje U mnie w domu przetaczają się dość często mini-tabuny rodzinno-towarzyskie, zmywanie ręczne przez godzinę czy dwie chętnie sobie odpuszczam Gdybyś natomiast potrzebowała kiedyś kogoś do ponamawiania jestem

Wybrałam blender z mocą silnika 1600W, 6 ostrzy, jakieś 25ooo obrotów, WMF, kosztował lata temu trochę powyżej tysiaka, teraz pewnie jak wszystko drożej. Kielich ma bardzo lekki (materiał będący połączeniem szkła z tworzywem sztucznym, jakieś cudo ponoć, nie wnikam bo nie znam się na technologii), a mimo to kruszy lód i robi zupy (z obydwu opcji nie korzystam Robię sorbety z mrożonych owoców. Używam go jakieś 5 lat, z czego przez pierwsze trzy - codziennie kilka razy, moja mama nie była w stanie przyjmować innych pokarmów niż papki, blendowałam od owsianki przez kotlety po naleśniki z twarogiem. Ten mogę polecić, bo wytrzymał wiele i nadal zachwycam się jego puszystymi papkami.

Włochy Pn. - dramat, rekordowa jak na czerwiec fala upałów i dotkliwa susza. Będzie duży problem z żywnością. Sama Sycylia nie wystarczy, by zaopatrzyć kraj w owoce i warzywa, ale też będzie źle z pszenicą dla Afryki... Nie będzie też parmezanu - ale to akurat najmniejszy problem...

tulucy 15:01, 03 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja też jestem wszystkimi odnóżami za zmywarką. Przy myciu ręcznym u mnie idzie dużo wody, bo ja lubię bardzo dokładnie spłukiwać. I nie uznaję mycia w misce i potem płukania w drugiej. Spotkałam się z czymś takim kiedyś. Może też zmywarka musi być, bo bardzo długo była u rodziców. Tata dość dawno mamie kupił. I służyła im 35 lat. Z drobnymi naprawami, które tato sam robi.

Byłam bardzo ciekawa, co to za blendery, o których pisałyście. Ale po obejrzeniu tego rankingu stwierdzam, że chyba takie coś posiadam. To znaczy posiadam blender kielichowy. Służy głównie do koktajli. Czasem do past. Chociaż pasty wolę taka nogą od miksera.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:14, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)


Byłam bardzo ciekawa, co to za blendery, o których pisałyście. Ale po obejrzeniu tego rankingu stwierdzam, że chyba takie coś posiadam. To znaczy posiadam blender kielichowy. Służy głównie do koktajli. Czasem do past. Chociaż pasty wolę taka nogą od miksera.


Blender kielichowy mam jako dodatek do wielofunkcyjnego robota kuchennego. Ma niestety tylko dwa ostrza i niską moc, jeszcze niższą niż blender ręczny. Koktajle z miękkich owoców zrobi, ale przy miksowaniu włóknistej materii typu liście lub twardszych owoców, niestety zostawiał dość wyczuwalne włókna albo cząstki.
Marta dobrze podpowiedziała, że musi być to model wysokoobrotowy o wyższej mocy. Taki daje idealną konsystencję.
Edit: W miskach nie myję. Dorobiłam się zlewozmywaka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:28, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Kosiarka z wężem? o patrz, ja bym na to też nie wpadła super rozwiązanie Nie będę namawiała na zmywarkę, jasne, niektórych zmywanie relaksuje U mnie w domu przetaczają się dość często mini-tabuny rodzinno-towarzyskie, zmywanie ręczne przez godzinę czy dwie chętnie sobie odpuszczam Gdybyś natomiast potrzebowała kiedyś kogoś do ponamawiania jestem

Wybrałam blender z mocą silnika 1600W, 6 ostrzy, jakieś 25ooo obrotów, WMF, kosztował lata temu trochę powyżej tysiaka, teraz pewnie jak wszystko drożej. Kielich ma bardzo lekki (materiał będący połączeniem szkła z tworzywem sztucznym, jakieś cudo ponoć, nie wnikam bo nie znam się na technologii), a mimo to kruszy lód i robi zupy (z obydwu opcji nie korzystam Robię sorbety z mrożonych owoców. Używam go jakieś 5 lat, z czego przez pierwsze trzy - codziennie kilka razy, moja mama nie była w stanie przyjmować innych pokarmów niż papki, blendowałam od owsianki przez kotlety po naleśniki z twarogiem. Ten mogę polecić, bo wytrzymał wiele i nadal zachwycam się jego puszystymi papkami.





Porządny sprzęt wybrałaś, idealny dla Twoich potrzeb.
W największym porywie, tabun nawiedzających nas plus my, to 5 osób. Takie wydarzenia zdarza się sporadycznie.
W ciągu dnia zmywanie zajmuje mi około 10-15 minut. Da się wytrzymać. Pewnie więcej bym go potrzebowała na obmycie naczyń przed włożeniem do zmywarki i opróżnianie zmywarki z zawartości. Gdyby jednakowoż w drastyczny sposób powiększyłaby mi się rodzina, to będę pamiętała, że wynaleziono już zmywarkę.
Kosiarka węża nie ma, ale ma w obudowie szybkozłączkę do jego podłączenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:35, 03 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu, w zlewozmywak nawet nie wątpiłam. Ja miałam na myśli miski wstawione do zlewozmywaka. O to Cię nie podejrzewalam jednakże
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:37, 03 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Taki blender do miksera też mam, powiedzmy, że kielichowy. Ma jedno przeznaczenie, siekam w nim cebulę na śledziowe sałatki.

Taki kielichowy sam w sobie mam firmy na T., głównie mi się z patelniami kojarzącej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:47, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Haniu, w zlewozmywak nawet nie wątpiłam. Ja miałam na myśli miski wstawione do zlewozmywaka. O to Cię nie podejrzewalam jednakże


A już myślałam, że podejrzewasz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:48, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Taki blender do miksera też mam, powiedzmy, że kielichowy. Ma jedno przeznaczenie, siekam w nim cebulę na śledziowe sałatki.

Taki kielichowy sam w sobie mam firmy na T., głównie mi się z patelniami kojarzącej


Kolejna rzecz, o której nie wiedziałam. Wciąż siekam cebulkę ręcznie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies