Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Juzia 23:37, 03 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
wiklasia napisał(a)
Dziewczyny, a na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie takiego wysokoobrotowego blendera?
Macie swoje niezawodne typy?


Ponoć najlepszy jest Vitam i x Ale i najdroższy.
Tylko ma gwarancję dożywotnią. A przynajmniej miał... kilka lat temu
Ja się pokusiłam, bo koktajle piję codziennie i codziennie dorzucam coś mrożonego i duuuużo liści i nasiona i daktyle... wszystko blenduje na gładko!
I sorbety można w nim robić i nie staje

Jedyny minus to głośny jak samolot

No i w sumie dzbanek mógłby być szklany, ale jakoś przeżyłam, że nie jest.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 01:23, 04 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie wpadłabym na to, żeby trzymać chrzan w zamrażarce.
Wolałabym jednak do słoiczka z ogórkami wkładać świeży. Rozmrożone warzywa są trochę ciapowate. Nie miałabym pewności, że taki ciapowaty chrzan w kontakcie z solanką, nie wywoła jakiejś niekontrolowanej reakcji chemicznej.

Haniu, no właśnie też mam wątpliwości dlatego pytam

Czytam o mikserach, blenderach itp. Muszę się bardziej wczytać w to co piszecie bo to super ważne urządzenie
Kilka lat temu kupiłam w tchibo koktajler do robienia smoothies - wydaje mi się, że się nadaje do wszystkiego Owoce wszelkie miksuje świetnie, zamrożone też, z dodatkiem jogurtu, mleka, maślanki. Zajmuje mało miejsca, ma pojemniki do przechowywania i picia, kompatybilne z pojemnikiem, w którym się miksuje Zmywania tyle co nic. Niestety nie zauważyłam ostatnio, że zmiksowałam uszczelkę Została w porę uratowana, ale nie wiem czy uszczelkę da się dokupić więc trzeba pomyśleć, co w zamian.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:09, 04 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)


Niestety nie zauważyłam ostatnio, że zmiksowałam uszczelkę Została w porę uratowana, ale nie wiem czy uszczelkę da się dokupić więc trzeba pomyśleć, co w zamian.


U nas jest taki sklep zwany "sklepem z częściami do traktorów". W nim nabywamy wszystkie niezbędne śrubki, nakrętki, uszczelki i inne takie. Wszystko tam jest, a ja ilekroć tam zaglądam, to zawsze patrzę z podziwem na obsługujących tam panów. Zupełnie nie wiem, jak oni się orientują w tym, gdzie, co mają. A mają wszystko.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:12, 04 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Juzia napisał(a)



Tylko ma gwarancję dożywotnią. A przynajmniej miał... kilka lat temu


W pewnym wieku dożywotnia gwarancja może być minusem.
W sumie nie wiadomo, czy ta dożywotność dotyczy miksera, czy też właściciela.
Jedno jest pewne. Codzienne picie zdrowotnych płynów z pewnością Ci służy. Tryskasz energią aż miło!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:19, 04 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
My to gadu-gadu o wynalazkach technicznych, a tam ogród leży odłogiem.
Zakwitły mi nabyte rok temu byliny. W lipcu ogród nieco ubożeje kolorystycznie, wiec są pożytecznym uzupełnieniem.

Niebieskie





i różowe



Może ktoś rozpozna, co to jest.

Rozbujały się z kwitnieniem tawułki Arendsa.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 04 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kępa pysznogłówek mocno się rozrosła. Lubię koło niej przykucać, bo bardzo ładnie pachną jej listki.



Rabata zachodnia ubożeje bylinowo, bo coraz więcej tam cienia.







Kolorki na studziennej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:51, 04 lip 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jak ja lubię ten okres w ogrodzie gdy kwitnie tyle bylin

Kulinarnie u Ciebie Haniu
Blendera wysokoobrotowego nie mam ale po Waszej dyskusji nabrałam ochoty bo robienie humusu ręcznym, choć naprawdę bardzo dobrym, zaczyna mnie wkurzać - za dużo czasu zajmuje. Co prawda wykosztowałam się ostatnio na dobrą wyciskarkę wolnoobrotową ale jak widzę to zupełnie coś innego.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Martka 23:54, 04 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, kolorki na studziennej urzekające. Niestety, nie znam nazw Twoich zeszłorocznych nabytków, ale podziwiam. Z lektury głębszych czeluści Twego wątku dowiedziałam się, że lipiec jest spokojniejszy i nastawiłam się nawet na to psychicznie, okazuje się jednak, że ta prawda dotyczy tylko dojrzałych ogrodów Lubię w Twoim ogrodzie ten spokój, wszystko zharmonizowane, dzieje się w swoim czasie.




Magara 00:46, 05 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Haniu, a co robisz żeby przetaczniki się nie pokładały? Może jest jakiś pomysł? Moje tak mnie denerwują tym pokładaniem się, że myślę o ich wymianie

P.S. Jak znajdziesz chwilę zajrzyj proszę do mojej rogownicy...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 01:56, 05 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W pewnym wieku dożywotnia gwarancja może być minusem.
W sumie nie wiadomo, czy ta dożywotność dotyczy miksera, czy też właściciela.
Jedno jest pewne. Codzienne picie zdrowotnych płynów z pewnością Ci służy. Tryskasz energią aż miło!


Tryskałam przez dwa chłodniejsze dni.
Teraz ciśnienie mam jak u jakiegoś kurczaka. Oczy mi się same zamykają...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies