Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kokesz 13:48, 02 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mikstury mam przykryte. Zostawiam tylko niewielki otworek. Nie są uciążliwe.


Właśnie dziś znalazłam dwa 20l baniaki w kontenerze po jakimś remoncie. Są idealne do trzymania gnojówki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 14:03, 02 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Kokesz napisał(a)


Właśnie dziś znalazłam dwa 20l baniaki w kontenerze po jakimś remoncie. Są idealne do trzymania gnojówki


Spryciara!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 18:44, 02 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Front mija Pomorze. Zaraz będzie u Ciebie. Przygotuj ciepłą pidżamkę.


CHłodek dotarł!
Deszczu nie ma
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 00:00, 03 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


We wtorek wybieram sie na lokalny ryneczek po chrzan.


Ooo, to ja z chrzanem też mam pytanie
Kupowałam już w tym roku korzeń chrzanu do ogórków małosolnych, ale wiadomo - małosolnych się nie robi tony tylko trochę. I ten chrzan mi się marnował. Ostatnio wyczytałam, że można mrozić. Umyłam, oskrobałam, pokroiłam w takie kawałki jak do małosolnych czy kiszenia, no i zamroziłam
Macie jakieś doświadczenia z takim chrzanem z zamrażarki?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 00:04, 03 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Po tych gęstych potrawach dłużej się myje sprzęt(nie mam zmywarki ). Na etapie planowania wyposażenia kuchni zmywarka była na liście, ale potem uznaliśmy, że dla dwóch dorosłych osób nie ma sensu jej kupować.


Haniu, kielicha nie myję w zmywarce, ale czyszczenie jest dość proste, wlewasz ciepłą wodę i kroplę płynu, nastawiasz na 20-30 sekund i sprawa załatwiona, potem tylko płukanie pod bieżącą wodą. U mnie jest do tego jakiś niby specjalny program "clean", ale trwa 1,5 minuty i to zazwyczaj za długo.

A propos zmywarki, oszczędność wody jest znacząca, co u mnie - nie mam kanalizacji - jest istotne. Mam ciocię, która swego czasu niemal każdą rozmowę telefoniczną ze mną zaczynała od "Czy ja Ci już dziękowałam, że mnie namówiłaś na zmywarkę?" Teraz tylko co dziesiąta tak zaczyna Jest na bardzo późnej emeryturze, mieszka z mężem i rzadko gotuje Sprawa reorganizacji kuchni i umieszczenia w niej zmywarki jest zazwyczaj dość prosta Gdybyś rozważała, ...

Martka 00:06, 03 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


We wtorek wybieram sie na lokalny ryneczek po chrzan. Następna akcja to będzie robienie kiszonych ogórków. trzeba zgromadzić surowce. Teraz zamykam w słoiczkach dżemiki z czarnej porzeczki. Moje ulubione.


Ja mam chrzan na okolicznych łąkach, wybieram się rowerem z małym szpadelkiem w zeszłym roku wyciągnęłam taki metrowy, chrzan ma niesamowicie drugie korzenie, wystarczyło na cały rzut kiszonych

Haniu, nareszcie chłodne noce, można się wyspać! Znam ten ból, gdy temperatura w nocy nie spada poniżej 18 stopni, jest ciężko

wiklasia 13:24, 03 lip 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziewczyny, a na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie takiego wysokoobrotowego blendera?
Macie swoje niezawodne typy?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 14:00, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
wiklasia napisał(a)
Dziewczyny, a na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie takiego wysokoobrotowego blendera?
Macie swoje niezawodne typy?

Moc silnika
Ilość noży
pojemność dzbanka
Co będziesz nim robiła?- modele z możliwością kruszenia lodu i miksowania gorących potraw mają bardzo ciężkie szklane dzbanki; dla mnie ta waga sprzętu była istotna, bo odstawiam blender do spiżarni obok
Trudno uzyskać informacje o ilości obrotów, ale trzeba koniecznie dopytać/ doczytać, czy jest to model wysokoobrotowy
Osobiście unikam sprzętów naładowanych elektroniką, stara już jestem i stosuję się do rad mojego taty, który twierdził, że im więcej bajerów, tym większe ryzyko awarii. Zważywszy, że żywotność produktów celowo jest skracana na etapie produkcji, to kupuję wystarczająco dobre sprzęty.
Przed zakupem podczytywałam tę stronę
A tutaj masz aktualny ranking
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:01, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Martka napisał(a)


Ja mam chrzan na okolicznych łąkach, wybieram się rowerem z małym szpadelkiem w zeszłym roku wyciągnęłam taki metrowy, chrzan ma niesamowicie drugie korzenie, wystarczyło na cały rzut kiszonych

Haniu, nareszcie chłodne noce, można się wyspać! Znam ten ból, gdy temperatura w nocy nie spada poniżej 18 stopni, jest ciężko



Na moich ugorach chrzanu niestety nie ma. Specjalnie wypatrywałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:08, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Martka napisał(a)


Haniu, kielicha nie myję w zmywarce, ale czyszczenie jest dość proste, wlewasz ciepłą wodę i kroplę płynu, nastawiasz na 20-30 sekund i sprawa załatwiona, potem tylko płukanie pod bieżącą wodą. U mnie jest do tego jakiś niby specjalny program "clean", ale trwa 1,5 minuty i to zazwyczaj za długo.

A propos zmywarki, oszczędność wody jest znacząca, co u mnie - nie mam kanalizacji - jest istotne. Mam ciocię, która swego czasu niemal każdą rozmowę telefoniczną ze mną zaczynała od "Czy ja Ci już dziękowałam, że mnie namówiłaś na zmywarkę?" Teraz tylko co dziesiąta tak zaczyna Jest na bardzo późnej emeryturze, mieszka z mężem i rzadko gotuje Sprawa reorganizacji kuchni i umieszczenia w niej zmywarki jest zazwyczaj dość prosta Gdybyś rozważała, ...


Jaka świetna porada odnośnie mycia. Taka prosta. Że też nigdy na to nie wpadłam. Moja nowa kosiarka ma w obudowie złączkę do podłączenia węża i myję ją w podobny sposób.

Do zakupu zmywarki nie dam się przekonać. Zmywanie nie jest na mojej liście upierdliwych i czasochłonnych czynności, a tylko takie staram się ograniczać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies