Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Juzia 01:59, 05 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
jolanka napisał(a)
Jak ja lubię ten okres w ogrodzie gdy kwitnie tyle bylin

Kulinarnie u Ciebie Haniu
Blendera wysokoobrotowego nie mam ale po Waszej dyskusji nabrałam ochoty bo robienie humusu ręcznym, choć naprawdę bardzo dobrym, zaczyna mnie wkurzać - za dużo czasu zajmuje. Co prawda wykosztowałam się ostatnio na dobrą wyciskarkę wolnoobrotową ale jak widzę to zupełnie coś innego.


Z humusami może być problem, bo noże stają jak za gęsto
Do past i humusów najlepsze są roboty rozdrabniające.
Ale zdarzają się blendery wysokoobrotowe, które sobie poradzą tylko trzeba pomagać łopatką
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 02:02, 05 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
A te nowe nabytki to pytasz o przetaczniki?

Z pysznogłówek można ponoć herbatki robić
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Roocika 07:58, 05 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
My to gadu-gadu o wynalazkach technicznych, a tam ogród leży odłogiem.
Zakwitły mi nabyte rok temu byliny. W lipcu ogród nieco ubożeje kolorystycznie, wiec są pożytecznym uzupełnieniem.

Niebieskie







Wyglądają jak moje przetaczniki. Zanabyłam długolistne.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 14:47, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
jolanka napisał(a)
Jak ja lubię ten okres w ogrodzie gdy kwitnie tyle bylin

Kulinarnie u Ciebie Haniu
Blendera wysokoobrotowego nie mam ale po Waszej dyskusji nabrałam ochoty bo robienie humusu ręcznym, choć naprawdę bardzo dobrym, zaczyna mnie wkurzać - za dużo czasu zajmuje. Co prawda wykosztowałam się ostatnio na dobrą wyciskarkę wolnoobrotową ale jak widzę to zupełnie coś innego.


Wyciskarka pozbawia sok cennego błonnika, ale sprawdza się w przypadku warzyw, które na surowo są niezbyt zjadliwe np. burak i jego liście, pokrzywa itp.
Bylin latem mam niewiele. Taki wybór, aby zimą i jesienią nie było smutno. Wszystkiego mieć się nie da. Za mały ogród na chciejstwa, ale akuratny, jeśli uwzględnić moją wydolność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:54, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Martka napisał(a)
Haniu, kolorki na studziennej urzekające. Niestety, nie znam nazw Twoich zeszłorocznych nabytków, ale podziwiam. Z lektury głębszych czeluści Twego wątku dowiedziałam się, że lipiec jest spokojniejszy i nastawiłam się nawet na to psychicznie, okazuje się jednak, że ta prawda dotyczy tylko dojrzałych ogrodów Lubię w Twoim ogrodzie ten spokój, wszystko zharmonizowane, dzieje się w swoim czasie.


W lipcu zdecydowanie spada moja chęć tyrania w ogrodzie. Temperatury temu nie sprzyjają. Omiatanie jest czynnością statyczną i zwykle dokonuję jej zwisając na hamaku. Zielone tło działa kojąco. W szczegóły się nie zagłębiam.
Dojrzałość ogrodu nadchodzi szybciej niż byśmy chciały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:59, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)
Haniu, a co robisz żeby przetaczniki się nie pokładały? Może jest jakiś pomysł? Moje tak mnie denerwują tym pokładaniem się, że myślę o ich wymianie

P.S. Jak znajdziesz chwilę zajrzyj proszę do mojej rogownicy...


Przetaczniki (te bezodmianowe) pokładają mi się tylko w okolicach róż The Fairy. Posadziłam je zbyt blisko Palibinów i nie miały jak się wyprostować. Leżące na różach kłosy wyglądają malowniczo, więc zostawiam je w spokoju. Inne przetaczniki mają koło siebie jakieś rośliny, które je stabilizują w pionie. Nie bardzo mają miejsce na leżenie pokotem.
O rogownicy napisałam u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:03, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Juzia napisał(a)


Tryskałam przez dwa chłodniejsze dni.
Teraz ciśnienie mam jak u jakiegoś kurczaka. Oczy mi się same zamykają...


Oj tam, oj tam. Twoje dzieła mówią co innego.
Mój ciśnieniomierz mówi, że niskie ciśnienie jest optymalne dla serducha. Zawsze można je podnieść kawą, gdyby oczy za bardzo się zamknęły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:05, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Juzia napisał(a)
A te nowe nabytki to pytasz o przetaczniki?

Z pysznogłówek można ponoć herbatki robić


Dostałam od Ryski tego grzybka herbacianego. Przy następnym nastawie zaczynu uwzględnię te listki przy parzeniu herbaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:06, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Roocika napisał(a)


Wyglądają jak moje przetaczniki. Zanabyłam długolistne.


No to mam przetaczniki. Dzięki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:07, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Juzia napisał(a)



Do past i humusów najlepsze są roboty rozdrabniające.


Już nie dam się skusić na kolejny wynalazek. Miejsca do parkowania brak.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies