Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:15, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ostatnie dni wyprały mnie z resztek energii życiowej. To już nie na moje zdrowie pałętać się na zewnątrz przy temperaturze dobijającej 40 stopni. Palące słońce utrudnia nawet zrobienie dokumentacji fotograficznej.
Ptaki objadły owoce morwy i czerwonej porzeczki oraz czerwieniejące owoce derenia jadalnego. Codziennie uzupełniam im poidełka, ale widać mają ochotę na więcej wilgoci.
Nieliczne ogrodowe byliny też cieszą się wzięciem. Do wnętrza kwiatów ketmii syryjskiej pcha się mnóstwo trzmieli.





Kolczaste kwiatuszki niektórych bylin mają niesłychaną moc wabienia bzyków. Że też one się na nich nie pokłują.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:28, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W lipcowym numerze GW podano listę 10 najbardziej miododajnych bylin. Kryteriów wyboru było kilka, m.in. długość kwitnienia oraz ilość i rodzaj odwiedzających owadów. W czołówce znalazł się bodziszek Rozanne. Była tam też kaliminta. Ostatnio sadziła ją u siebie Mrokasia.




Na liście była też werbena patagońska.





Cieszę się, że te rośliny mam u siebie.
Róże są atrakcyjne tylko dla oczu ogrodnika. Niektóre zaczynają kwitnąć ponownie.
Rose de Resht


Rozarium Uetersen

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:48, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Ufff, internet dziś u mnie łaskawy - obejrzałam, zasubskrybowałam, to umiem zrobić
Haniu, ogród "żywy", "w ruchu" - jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach O koszącej nie wspomnę

Pacholę roztaczało przede mną wizje nowych ujęć kręconych ze statywu. To był jego debiut reżysersko-operatorski. Zawsze to jakieś urozmaicenie w oglądzie.

tulucy napisał(a)



Skłonność podzielam. Też zdarza mi się słyszeć "A gdzie ty tak pędzisz?"
U mnie to przeskoczyło z mojej babci. A ona się śmiała, że to efekt prowadzania krów w dzieciństwie. Co i mnie się często zdarzało. Fakt, trzeba za nimi nadążyć, a bydlęta szybkie na pastwisko rano, na udój wieczorem. Na udój to i ja byłam szybka. Nic nie smakowało tak dobrze jak to ciepłe mleko z pianką. Przepraszam tych, którym od tego robi się niedobrze


Też pasłam krowy w dzieciństwie i pamiętam, że robiliśmy wyścigi krów. Metą było podwórko. Strasznie nas za to opieprzali. Krowy chyba wolały niespieszny powrót.

nyna76 napisał(a)
Ech ... niedobrze to się robi od sklepowego pasteryzowanego ... To z pianką pite na progu obory najlepsze. Zdarzyło mi się to w dzieciństwie klkakrotnie i wspominam miło


Pijałam mleko prosto od krowy, ale ono jest bardzo tłuste. Teraz używam mleka głównie do kawy. Moje kubki smakowe nie odczuwają wstrętu przed tym z kartonu.

Monia81 napisał(a)
Filmik obejrzałam, super to wszystko wygląda no i Ciebie Haniu zobaczyć to bardzo miło


Cieszę się, że filmik się spodobał. Na żywo zawsze jest inaczej niż na zdjęciach. Mam spory problem z oddaniem na zdjęciach uroku niektórych roślin. Zdjęcia są dobre do uchwycenia detali. Szersze plany to zawsze tylko urywek z większej całości.









To zestawienie na żywo przyciąga jak magnes, a na zdjęciu wygląda tak sobie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:58, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu Z cicha pęk i taki debiut! HIT! Filmik obejrzałam z ogromną przyjemnością, bujność i obfitość zachwycające, miło było zobaczyć przemykającą z kosiarką twórczynię ogrodu Pomyślałam, że kolejne filmiki również znalazłyby miłośników
Wzorowy sad, warzywnik, bardzo mi się podoba Twoja filozofia związana z priorytetami w ogrodzie.
Kwitnienie zapewnia bogactwo wrażeń. Zachwyca mnie przetacznik Marietta w połączeniu z jarzmianką. Rozanne faktycznie nic sobie nie robi z sąsiedztwa, rośnie jak szalony.
Wyobrażam sobie, że masz wreszcie trochę spokojniejszy czas i możesz do woli napawać się widokiem podjadając pasztet z cukinii

Wróciłaś? Miło, że zajrzałaś.
Pasztetu z cukinii jeszcze nie było.
Ten przetacznik jest uroczy. Cieszy się wielkim wzięciem wśród bzyków.





Nie sposób go pominąć przy omiataniu wzrokiem rabaty.



Ten zwykły przetacznik w porównaniu z nim to jakaś siódma woda po kisielu.







Bodziszek Rozanne musze trochę przyciąć. Okropny łazęga z niego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:12, 22 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Energii życiowej starcza mi jedynie na kiszenie ogórków, robienie warzywno-owocowych koktajli i koszenie trawnika co 8 dni. Pojawiają się jakieś chwasty, ale póki co, nie interweniuję. Czekam na bardziej ludzkie temperatury. Teraz trudno nawet pozwisać na tarasowym hamaczku. Nie pomaga nawet to, że jest tam cień.
Klonowe dzieci (klon Ginnala) poczerwieniały. Sporo tego potomstwa znajduję potem przy okazji pielenia.



Rośliny w moim ogrodzie zaczynały czuć jesień zwykle w sierpniu. Świdośliwa chyba o tym nie wie.



Doświadczona możliwościami reprodukcyjnymi przegorzanów, już trzymam w gotowości sekator. Trzeba być bardzo czujnym, bo te śliczne niebieskie główki mnożą się bez pojęcia.



I takie tamy.





Miłego weekendu!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 17:10, 22 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Miłego weekendu Haniu. Chłodnego i mokrego

Ten szafirowy przetacznik rzeczywiście rzuca się w oczy. Kolor bardzo przyciągający wzrok piękny jest.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:54, 22 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Haniu, jeżeli masz energię na koktajle, kiszonki i koszenie, to nie jest jeszcze tak najgorzej
Ogród też w świetnej, cieszącej oko, formie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 17:46, 24 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



To zestawienie na żywo przyciąga jak magnes, a na zdjęciu wygląda tak sobie.



Wcale nie wygląda tak sobie, wygląda wspaniale. Bardzo mi się podoba takie połączenie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
daredevil 14:27, 26 lip 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ależ masz cudnie Busz jak lubię! Pochodziłabym chętie po Twoim ogrodzie - pewnie z tydzień by było potrzeba żeby wszystko dojrzeć

pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 16:59, 26 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
To zestawienie na żywo przyciąga jak magnes, a na zdjęciu wygląda tak sobie.



No nie wiem, czy tak sobie to wygląda na zdjęciu zdjęcie też przyciąga jak magnes, bardzo ładne to zestawienie, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies