Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 19:49, 19 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Haniu, przypudrowany ogród wygląda cudnie ❤️ . No i te kanciki….ja niestety dołączam do teamu #kancikinawiosne . Myślałam, że trochę zacznę, ale weny zabrakło, a teraz i pogody (głównie temperatury). U nas wczoraj leciutko popadało, dziś już nie było śladu .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 20:31, 19 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
No kanciki pierwsza klasa na te kanciki to niech za dużo śniegu nie pada, bo takie ładne są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:35, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Judith napisał(a)
To prawda - kanciki super . Reszta widoków również .
U nas nie ma śniegu, ale zimno jak jasna cholera.


Wyczytałam, że to już nieaktualne informacje. Z przyjemnością obejrzałam Twoje przyprószone rabaty.
Dzisiaj miałam słoneczko z delikatnym mrozem. Spacer z kijkami był przyjemnością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)
Haniu, widoki bezśnieżne i te z posypką równie ładne. Jesienne kanciki rzeczywiście fajnie porządkują przestrzeń. W zeszłym roku udało mi się część rabat tak ogarnąć, w tym już niestety nie.


Nie zawsze udaje się zrobić to, co by się chciało. W zeszłym roku tez nie wyrobiłam się z kancikami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
darkowa napisał(a)
Haniu - kanciki wymiatają
i zimozieloności również

śnieg u nas także , pochmurnie , zimno , czasami wręcz lodowato było w dzień.
Mimo wszystko jadąc dzisiaj do Kudowy , na wysokości Zieleńca przepięknie prezentowały się drzewa z szadzią. Zachwycałam się

na termometrze w tym momencie -5


Dzisiejsza noc będzie mroźna, bo na niebie nie ma kołderki z chmur. Ma być -10 stopni. W karmnikach cały dzień było tłoczno.
Bliskości Zieleńca bardzo zazdroszczę, zwłaszcza zimową porą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:46, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Magara napisał(a)
Haniu, obiecałam sobie dzisiaj (pięć palców na sercu ), że za rok też będę miała kanciki na zimę (przynajmniej przy domu) Jak bonie dydy

P.S. Moje jabłonki dziś w śniegu posadzone, strasznie pokraczne, będę do Ciebie o pomoc w cięciu uderzać


Doprowadzenie jabłonek do właściwego stanu to nie jest wyższa szkoła jazdy. Dasz radę.
Pamiętaj tylko, że zimowe cięcie bardzo pobudza drzewka do wypuszczania nowych pędów. W zasadzie te ozdobne jabłonki można puścić samopas. U swojej Oli wycinałam tylko gałęzie wchodzące na ścieżkę i ograniczałam jej wysokość ze względu na druty prądowe.
Plan na kancikowanie popieram.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:47, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Roocika napisał(a)
Ogród pięknie się prezentuje taki przypudrowany.

Nas dziś śnieg przywitał



Ten pierwszy śnieżek zawsze budzi ciepłe uczucia. Nie to co pod koniec zimy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:51, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Martka napisał(a)
Kanciki weszły na pierwszy plan Nie napiszą nic innego niż Magara. Też sobie takie piękności postanawiam. I zgadzam się z opiniami, że nie ma lepszego sposobu oddzielenia trawnika od rabaty. Kancik to jest to!
Marznące paluszki to nieprzyjemny stan, uważaj na nie i zakładaj wełniane skarpetki



Zakupiłam sobie takie piankowe kaloszki z futerkiem w środku. Paluszki nóżkowe są zabezpieczone. Gorzej z tymi u rąk, bo w wełnianych rękawiczkach trudno zrywać natkę i jarmuż oraz wsypywać karmę do karmników. Muszę w nich odkręcać takie drobne haczyki na zawieszki.

Kancik rzeczywiście to jest to! mała rzecz a cieszy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Agatorek napisał(a)
Haniu, przypudrowany ogród wygląda cudnie ❤️ . No i te kanciki….ja niestety dołączam do teamu #kancikinawiosne . Myślałam, że trochę zacznę, ale weny zabrakło, a teraz i pogody (głównie temperatury). U nas wczoraj leciutko popadało, dziś już nie było śladu .



Ach, jak Ci dzisiaj pozazdrościłam tego lasku za płotem. U mnie tylko orne pola i krajobraz podczas spacerów nieco monotonny, zwłaszcza w pochmurne dni, kiedy nie widać gór.
Kanciki na wiosnę też robię, bo te zimowe tracą "ostrość".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 19 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Basieksp napisał(a)
No kanciki pierwsza klasa na te kanciki to niech za dużo śniegu nie pada, bo takie ładne są


Przykrywać ich nie będę. Słoneczko w południe stopiło większość śnieżku. Został tylko taki szronik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies