Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 18:40, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Magara napisał(a)
Ładne nie są wcale, ale praktyczne na pewno


My z eMem mamy takie same, jak Hania . Ja jeszcze mam w wersji klapków (też są ocieplane), jak muszę na szybko wyskoczyć na dwór .
Teraz będzie ich trzeci sezon
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 20:29, 21 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Ja jestem obrzydliwie niedobra dla sójek i je gonię. Zwłaszcza odkąd poczytałam, że potrafią wyciągać pisklaki z gniazd...

Duże ptaki i tak żywią się w kompostowniku.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 20:32, 21 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
tulucy napisał(a)
Ja jestem obrzydliwie niedobra dla sójek i je gonię. Zwłaszcza odkąd poczytałam, że potrafią wyciągać pisklaki z gniazd...

Duże ptaki i tak żywią się w kompostowniku.


Z dużych ptaków mam tylko sierpówki. Ciut mniejsze kosy żywią się głównie jabłuszkami z Oli i owocami z berberysów, mahonii i irg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:34, 21 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Agatorek napisał(a)


My z eMem mamy takie same, jak Hania . Ja jeszcze mam w wersji klapków (też są ocieplane), jak muszę na szybko wyskoczyć na dwór .
Teraz będzie ich trzeci sezon


Klapki mam w dwóch wersjach: z dziurkami na lato i kryte, półpełne na jesień. Lubię je za szybkość wkładania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 20:44, 21 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Latem latam w klapkach albo starych adidasach - te głównie do pracy, bo nie lubię jak mi się ziemia sypie do butów.
A jak się robi zimno, to mam stare sztyblety zimowe. Na miasto niewyjściowo, na ogród jak znalazł.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 21:06, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
tulucy napisał(a)
Latem latam w klapkach albo starych adidasach - te głównie do pracy, bo nie lubię jak mi się ziemia sypie do butów.
A jak się robi zimno, to mam stare sztyblety zimowe. Na miasto niewyjściowo, na ogród jak znalazł.


Ja z kolei nie lubię mieć zakrytych stóp latem. Tylko do kopania zakładam zakryte klapki, a tak to w japonkach wszystko robię . Nogi są czarne po takich czynnościach
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:31, 21 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Magmaro, odzież i obuwie ogrodowe podpada pod inne kryteria estetyczne niż reszta.

Prawda w najczystszym wydaniu W ogrodzie inne realia obowiązują
Ale i tak, od kiedy świat stał się przez covid jeszcze bardziej "online" i jeszcze bardziej "zdalny" niż był wcześniej, zauważam, że mojej garderobie najbardziej brakuje ciuchów "sportowych" znaczy dresów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 10:34, 22 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)

Prawda w najczystszym wydaniu W ogrodzie inne realia obowiązują
Ale i tak, od kiedy świat stał się przez covid jeszcze bardziej "online" i jeszcze bardziej "zdalny" niż był wcześniej, zauważam, że mojej garderobie najbardziej brakuje ciuchów "sportowych" znaczy dresów


Z Magary zrobiłam Magmarę. Przepraszam.
W mojej garderobie dominują ubrania sportowe. Posiadam zestawy na każdą okoliczność pogodową. Mam awersję do wszelkich tzw. eleganckich ubrań. Z chwilą przejścia na emeryturę z ulgą pozbyłam się 3/4 z nich. Są sprzeczne z moją naturą i czułam się w nich zawsze jak w przebraniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:35, 22 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Agatorek napisał(a)


Ja z kolei nie lubię mieć zakrytych stóp latem. Tylko do kopania zakładam zakryte klapki, a tak to w japonkach wszystko robię . Nogi są czarne po takich czynnościach


Za japonkami nie przepadam ze względu na brak bocznej ochrony stopy przed kamyczkami i grudkami ziemi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 13:06, 22 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ja latem latam po ogrodzie bez obuwia, tylko do kopania coś z twardą podeszwą zakładam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies