Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mirka 23:28, 19 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zakupiłam sobie takie piankowe kaloszki z futerkiem w środku.

Pokażesz Haniu kaloszki? Nie wiem czy takie same oglądałam i nie kupiłam bo zasranawiałam się jak one wytrzymałe są.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gruszka_na_w... 12:50, 20 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Mirka napisał(a)

Pokażesz Haniu kaloszki? Nie wiem czy takie same oglądałam i nie kupiłam bo zasranawiałam się jak one wytrzymałe są.



Kupiłam takie kalosze. Sprawdzają się podczas spacerów z psem po polnych drogach i podczas biegania po ogrodzie. Piankowe crocsy no name wytrzymują jeden ogrodowy sezon. Najbardziej dewastuje je chodzenie po granitowym grysie. Te kaloszki powinny posłużyć ze dwa sezony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:40, 20 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Ładne nie są wcale, ale praktyczne na pewno
Ja też dziś wyciągnęłam butki, które Małżonek mi w zeszłym roku w jakimś outlecie na olx wypatrzył - pumy z lat 80tych, dół ogumowany, góra ocieplona, kosztowały podobnie Do chodzenia po podmokłej glinie idealne

Haniu, jabłonek teraz ciąć nie będę ale luty, marzec... Jak tylko się aura lepsza zrobi wyjdę, zrobię rysunki i uderzę do Ciebie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mirka 23:54, 20 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kupiłam takie kalosze. Sprawdzają się podczas spacerów z psem po polnych drogach i podczas biegania po ogrodzie. Piankowe crocsy no name wytrzymują jeden ogrodowy sezon. Najbardziej dewastuje je chodzenie po granitowym grysie. Te kaloszki powinny posłużyć ze dwa sezony.

Dzięki Takie właśnie i ja oglądałam na miejscowym bazarku. Pewnie i ja sobie takie sprawię bo już dawno powinnam kupić.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 15:46, 21 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dla nas bardzo ważne jest, aby butki dawało się łatwo założyć i zdjąć. I rzecz jasna, by paluszki nie marzły Sznurowane i inne odpadają, gdy chce się do ogrodu "wyskakiwać". A my chcemy wyskakiwać i poddawać się urokom śpiących roślin i tych zimozielonych szczególnie
Haniu, jakie masz doświadczenie z sójkami? U mnie rozpanoszyły się w karmniku i nie dają wróblom i sikorkom dojść do głosu. Istna mafia sójkowa. Czy to dobrze czy źle?
Basieksp 15:58, 21 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10167
Też, myślałam o takich butkach, żeby szybko w nie wskoczyć mam kalosze ale trochę ciężko się je wciąga na nogę, jak już są to ok, ale na takie szybkie wskoczenie to już średnio, te by były ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 16:10, 21 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Dla nas bardzo ważne jest, aby butki dawało się łatwo założyć i zdjąć. I rzecz jasna, by paluszki nie marzły Sznurowane i inne odpadają, gdy chce się do ogrodu "wyskakiwać". A my chcemy wyskakiwać i poddawać się urokom śpiących roślin i tych zimozielonych szczególnie
Haniu, jakie masz doświadczenie z sójkami? U mnie rozpanoszyły się w karmniku i nie dają wróblom i sikorkom dojść do głosu. Istna mafia sójkowa. Czy to dobrze czy źle?

U mnie sójki zachowują się podobnie. Sikorki czekają na uboczu, aż jaśnie państwo się pożywi i dopiero wkraczają do akcji albo w locie skubną ziarenko .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:27, 21 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Martka napisał(a)
Dla nas bardzo ważne jest, aby butki dawało się łatwo założyć i zdjąć. I rzecz jasna, by paluszki nie marzły Sznurowane i inne odpadają, gdy chce się do ogrodu "wyskakiwać". A my chcemy wyskakiwać i poddawać się urokom śpiących roślin i tych zimozielonych szczególnie
Haniu, jakie masz doświadczenie z sójkami? U mnie rozpanoszyły się w karmniku i nie dają wróblom i sikorkom dojść do głosu. Istna mafia sójkowa. Czy to dobrze czy źle?



Sójek na szczęście u mnie nie ma. One to takie prawie drapieżniki, wiec cieszę się, że ich nie ma.
Dzięki artykułowi z GW odkryłam, że ptaszkom należy rozdrobnić orzeszki ziemne. Wcześniej wrzucałam całe ziarenka (są tańsze niż włoskie, a cena w tym roku robi się bardzo istotna) i chętnych było niewiele. Do tych rozdrobnionych są kolejki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:31, 21 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Magmaro, odzież i obuwie ogrodowe podpada pod inne kryteria estetyczne niż reszta.
Basia i Marta trafiły w punkt. najbardziej liczy się szybkość wkładania i ściągania. I te buty przeszły tę próbę wzorowo.

Mirka, koszt niewielki, zadowolenie spore. można się skusić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:32, 21 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Judith napisał(a)

U mnie sójki zachowują się podobnie. Sikorki czekają na uboczu, aż jaśnie państwo się pożywi i dopiero wkraczają do akcji albo w locie skubną ziarenko .


Czasem nie ma wyjścia i trzeba tolerować niekulturalne zachowanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies