Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:07, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
darkowa napisał(a)



To ja niestety jestem podatna , nadmienię jak cholera ;0
Jestem w stanie wymienić dobry sprzęt...na lepszy (hi hi)


Rzeczywiście jest lepszy? Z moich obserwacji wynika, że z reguły te nowsze wypusty mają jakieś wydumane dodatkowe funkcje, które w codziennym użytkowaniu rzadko są wykorzystywane.

Wczoraj jesień wciąż miała się dobrze. Mimo ponurego dnia ogród prezentował się kolorowo, tzn. głównie rdzawo-zielono.



Berberysy twardo trzymają listki. Wraz z tawułami japońskimi tworzą największe plamy koloru.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:17, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
KasiaBawaria napisał(a)


Kurcze, tez by sie u mnie przydalo chyba musze meza pogonic, bo nie mam czasu by to zrobic.


Oj, byle nie dzisiaj. Na zewnątrz jest okropnie. Szkoda chłopa.

Aż nie chce się wierzyć, że jeszcze tydzień temu śmigałam po ogrodzie w bluzie dresowej. Wczoraj temperatura spadła do 5 stopni. Te resztki koloru znikną zapewne w ciągu najbliższych dni.





Wiąz JH bardzo późno zrzuca liście.



Penstemony przeniosłam na słoneczne stanowisko. Zachwycam się ich jesienną odsłoną. Na tę letnią muszę poczekać. Może się wreszcie wykażą.



Liściaste elementy kokonu ogrodowego mocno wyłysiały. Dobrze, że ma fragmenty zimozielone.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:31, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Dzisiaj rano po odsłonięciu okien poczułam się omalże jak Kubuś Puchatek.
"Przyszła mu nagle do głowy nowa mruczanka, która mu się wydała Dobrą Mruczanką, taką, którą się mruczy ku Pokrzepieniu Serc."

A potem, kiedy tak przyszło mi wykonać rundki do karmnika, do warzywnika i do drewutni w głowie zaczynała brzmieć słynna mruczanka.

"Im bardziej pada śnieg,
Bim-bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim-bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim-bom
Jak biały puch z poduszki.
I nie wie zwierz ni człek,
Bim-bom
Choć żyłby cały wiek,
Bim-bom
Kiedy tak pada śnieg,
Bim-bom
Jak marzną mi paluszki."


Szybko zrobiłam dokumentację zdjęciową tego pierwszego śniegu i wróciłam galopem do domu, do piecokominka i gorącej herbatki, do obserwacji ptaszków w karmnikach.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:36, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Temperatura w okolicach zera, wieje, a śnieg jest ciężki i mokry. Brr! Ale kanciki prezentują się idealnie.











A jak tam u Was? Też popadało?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 13:59, 18 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
To prawda - kanciki super . Reszta widoków również .
U nas nie ma śniegu, ale zimno jak jasna cholera.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 16:52, 18 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Haniu, widoki bezśnieżne i te z posypką równie ładne. Jesienne kanciki rzeczywiście fajnie porządkują przestrzeń. W zeszłym roku udało mi się część rabat tak ogarnąć, w tym już niestety nie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
darkowa 21:19, 18 lis 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu - kanciki wymiatają
i zimozieloności również

śnieg u nas także , pochmurnie , zimno , czasami wręcz lodowato było w dzień.
Mimo wszystko jadąc dzisiaj do Kudowy , na wysokości Zieleńca przepięknie prezentowały się drzewa z szadzią. Zachwycałam się

na termometrze w tym momencie -5
____________________
krystyna
Magara 23:46, 18 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Haniu, obiecałam sobie dzisiaj (pięć palców na sercu ), że za rok też będę miała kanciki na zimę (przynajmniej przy domu) Jak bonie dydy

P.S. Moje jabłonki dziś w śniegu posadzone, strasznie pokraczne, będę do Ciebie o pomoc w cięciu uderzać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 12:12, 19 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ogród pięknie się prezentuje taki przypudrowany.

Nas dziś śnieg przywitał

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 12:21, 19 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kanciki weszły na pierwszy plan Nie napiszą nic innego niż Magara. Też sobie takie piękności postanawiam. I zgadzam się z opiniami, że nie ma lepszego sposobu oddzielenia trawnika od rabaty. Kancik to jest to!
Marznące paluszki to nieprzyjemny stan, uważaj na nie i zakładaj wełniane skarpetki

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies