Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Rojodziejowa 00:47, 14 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Magara napisał(a)
Dzisiaj sobie zapinowałam, a skoro u Hani mowa o orzechach włoskich dla pierzastych, to tu wrzucam, Hania wybaczy
https://pl.pinterest.com/pin/848576754806061699/

O jakie to jest świetne!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 11:10, 14 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magara napisał(a)
Dzisiaj sobie zapinowałam, a skoro u Hani mowa o orzechach włoskich dla pierzastych, to tu wrzucam, Hania wybaczy



Sprytne!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 11:28, 14 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Magara napisał(a)
Dzisiaj sobie zapinowałam, a skoro u Hani mowa o orzechach włoskich dla pierzastych, to tu wrzucam, Hania wybaczy
https://pl.pinterest.com/pin/848576754806061699/


Dzwonię do sąsiada, on ma zawsze duży zapas ze swojego orzecha. Klej na gorąco i działam. Pięknie to wygląda .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 15:02, 14 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, zima ma swoje niekwestionowane zalety. Odkrywamy brak ruchu i w ruch idą narty i inne gadżety. Każdy kilometr spaceru cieszy nadzwyczajnie. Bardzo miło widzieć Cię w gotowości do śnieżnego śmigania
Ogród prezentuje się w grudniu idealnie, wypełnione rabaty, wyraźne struktury, naciesz się śniegiem, a potem niech już szybko nadejdzie ta pora, na którą czekamy
Gruszka_na_w... 15:22, 14 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
tulucy napisał(a)


Dzwonię do sąsiada, on ma zawsze duży zapas ze swojego orzecha. Klej na gorąco i działam. Pięknie to wygląda .


Działaj, a potem zrób fotki.
Wczoraj godzinę łuskałam orzeszki ziemne. Warto było!







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 16:45, 14 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Fajny ten patent z Magarowego pina

Haniu, ładnie Ci ptaszki zapozowały ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Iwonka 17:42, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wczoraj godzinę łuskałam orzeszki ziemne. Warto było!


Haniu śnieg u Ciebie taki w sam raz, bez efektu przytłoczenia. U nas troszkę przesadził
Podziwiam za sporty zimowe, fajnie zobaczyć Cię na biegówkach.
Ładnie uchwyciłaś "pistacjowe ptaszki", to sikorki? Na tym drzewie mają obiad dwudaniowy, naturalny i od Hani
Co to za kuleczki? Dużo ich na gałęziach.
Jestem w drugim tomie Ani, nie sądziłam, że taką frajdę sprawi mi po latach powrót do lektury z dzieciństwa.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Martka 19:30, 14 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu! Pięknie uchwyciłaś sikorki mają u Ciebie same rarytasy, ładnie z ich strony, że pozwoliły się sfotografować
Gruszka_na_w... 19:50, 14 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Martka napisał(a)
Haniu! Pięknie uchwyciłaś sikorki mają u Ciebie same rarytasy, ładnie z ich strony, że pozwoliły się sfotografować


Wykorzystałam Twoje porady dotyczące zastosowania trybu S w aparacie. Aż mi żal, że nie mam lepszego sprzętu i umiejętności, bo ptaków w ogrodzie jest mnóstwo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:57, 14 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Iwonka napisał(a)


Haniu śnieg u Ciebie taki w sam raz, bez efektu przytłoczenia. U nas troszkę przesadził
Podziwiam za sporty zimowe, fajnie zobaczyć Cię na biegówkach.
Ładnie uchwyciłaś "pistacjowe ptaszki", to sikorki? Na tym drzewie mają obiad dwudaniowy, naturalny i od Hani
Co to za kuleczki? Dużo ich na gałęziach.
Jestem w drugim tomie Ani, nie sądziłam, że taką frajdę sprawi mi po latach powrót do lektury z dzieciństwa.


Śniegu przybędzie, bo zaczął padać pod wieczór. Obficie.
Ptaszki na zdjęciu to sikory bogatki, ale z orzeszków korzystają tez sikory modre. Drzewko to jabłonka rajska Ola. Co roku rodzi mnóstwo czerwonych jabłuszek, które są zjadane przez kosy. Zwykle jabłuszka znikały już w grudniu, ale w tym roku o wiele mniej jest kosów.
Kiedy już skończysz cykl książek o Ani, to gorąco polecam Ci dwutomową powieść-sagę "Ósme życie" gruzińskiej pisarki Nino Haratischwili. Mnie poleciła ją Magara i cieszę się, że się skusiłam. Już dawno nie czytałam tak fascynującej książki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies