Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Napia 22:37, 16 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zainspirowałaś mnie tymi biegówkami - siedzę teraz i przeglądam strony ze sprzętem. Nigdy nie jeździłam na biegówkach, ale się nauczę. Żeby tylko spadł śnieg - u nas go brakuje, a przy -12 dla części roślin może to być wyzwanie.

Książkę "A lasy wiecznie śpiewają" czytam regularnie co kilka lat i jesienią tez się do niej przymierzałam, ale gdzieś zaginęły moje dwa egzemplarze - na pewno powędrowały w świat i cieszą innych. W każdym razie książkę polecam

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
tulucy 23:45, 16 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu, można udoskonalić, można. Bierzesz słomkę, taka do napojów, przecinasz wzdłuż i nakładasz na krawędzie. Można potraktować to odrobiną kleju na gorąco.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:53, 16 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W tym sezonie jest o niebo lepiej. Z ptakami jest jak z ludźmi. Nadmiar pożywienia sprzyja jego marnotrawstwu. Od kiedy wsypuję karmę po połowy zawartości karmnika, to na ziemi ląduje jej niewiele. A jeśli nawet, to ptaki ja z ziemi zjadają. Dokarmiam ptaki od początku listopada i w tym czasie wyrzuciłam na kompost tylko niewielką szufelkę rozmoczonej karmy.

Haniu, czy dobrze rozumiem? Sypiesz codziennie ale mniejsze porcje?
U mnie teraz dopiero zaczęło się wyjadanie z ziemi ale powiązałam to ze śniegiem i mrozem - nie wiem czy słusznie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 17:27, 17 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Haniu, czy dobrze rozumiem? Sypiesz codziennie ale mniejsze porcje?
U mnie teraz dopiero zaczęło się wyjadanie z ziemi ale powiązałam to ze śniegiem i mrozem - nie wiem czy słusznie


Mam taki karmnik


i drugi tradycyjny, drewniany ze skośnym daszkiem. Z tego drugiego ptaki nie są w stanie wyrzucić ziarna na zewnątrz z uwagi na zabezpieczenie krawędzi listewką. W tym pierwszym (ze zdjęcia) mieści się ze 3 kg ziarna. Kiedyś wsypywałam ziarno do pełna, w nadziei, że starczy go na kilka dni. Ziarno w zbiorniczku znikało w ciągu jednego dnia, bo ptaszarnia sprytnie wyrzucało je poza dolną miseczkę. W ogrodzie jest około setki ptaków. Teraz wsypuję karmę do połowy. Zwykle znika około 14, a potem ptaki wyjadają to, co spadło na ziemię.
Karmę sypię codziennie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:28, 17 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Haniu, można udoskonalić, można. Bierzesz słomkę, taka do napojów, przecinasz wzdłuż i nakładasz na krawędzie. Można potraktować to odrobiną kleju na gorąco.


O boziu! To nie na moje nerwy. To byłby przerost formy nad treścią. Szybciej zbiłoby się zwykły karmnik z resztek deseczek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:32, 17 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Napia napisał(a)
Zainspirowałaś mnie tymi biegówkami - siedzę teraz i przeglądam strony ze sprzętem. Nigdy nie jeździłam na biegówkach, ale się nauczę. Żeby tylko spadł śnieg - u nas go brakuje, a przy -12 dla części roślin może to być wyzwanie.

Książkę "A lasy wiecznie śpiewają" czytam regularnie co kilka lat i jesienią tez się do niej przymierzałam, ale gdzieś zaginęły moje dwa egzemplarze - na pewno powędrowały w świat i cieszą innych. W każdym razie książkę polecam



U mnie tyle śniegu, że mam już przesyt. Codziennie trzeba odśnieżać kilkaset m2, bo droga jest współwłasnością prywatną i miejskie odśnieżarki ją omijają. Nie lubię jeździć po zbrylonym śniegu, więc odśnieżam oprócz podwórką również drogę przy działce.

A używany sprzęt warto kupić. Biegówki są mało podatne na zużycie. Powodzenia w zakupach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:33, 17 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Haniu, Ty masz silos nie karmnik
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 20:18, 18 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Haniu, Ty masz silos nie karmnik


40 kg karmy już zjedzone. A kalendarzowa zima dopiero za 5 dni.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 15:49, 21 gru 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Hej Haniu!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:53, 21 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Juzik, tęskno było za Tobą. Dobrze, że dałaś znak życia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies