Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 22:55, 15 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pomysłowy, ale ma bardzo ostre krawędzie. Ciężko przysiąść na nich ptasim łapkom. Chyba wolę tradycyjne karmniki.

Można udoskonalić. Jeszcze nie dzwoniłam do sąsiada, bo miałam trochę urwania głowy z innymi tematami. Może jutro.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:58, 15 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Wszystkie wnioski dotyczące żywienia pierzastych przyswoiłam
Haniu, jak Twoje obserwacje odnośnie rozsypywania i marnowania pokarmu???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 10:36, 16 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wykorzystałam Twoje porady dotyczące zastosowania trybu S w aparacie. Aż mi żal, że nie mam lepszego sprzętu i umiejętności, bo ptaków w ogrodzie jest mnóstwo.

Cieszę się, że eksperymentujesz z "S"" ja też
Lepszy sprzęt ... Byłoby świetnie. Jednak: wraz z nadejściem ery komórki Nikon czy Canon musiał przesterować swoją ofertę i zaczęli robić sprzęt dla zawodowców. Aparaty teraz to praktycznie mega-zaawansowane komputery i obiektyw też naszpikowany mechanizmami. To, jak wiadomo, mocno wpłynęło na ceny, nawet ten z najniższej półki dobijają. Obiektyw "do ptaków" odpuszczam sobie. Druga sprawa, że zdjęcia w ruchu wymagają wprawy, z kilkudziesięciu zdjęć "udane" miałam najwyżej dwa a zawodowcy potrzebują kilku pstryknięć i "mają to"


Pszczelarnia 11:36, 16 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hania, ja ostatnio też biegówki. Masa śniegu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 14:33, 16 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Martka napisał(a)

Cieszę się, że eksperymentujesz z "S"" ja też
Lepszy sprzęt ... Byłoby świetnie. Jednak: wraz z nadejściem ery komórki Nikon czy Canon musiał przesterować swoją ofertę i zaczęli robić sprzęt dla zawodowców. Aparaty teraz to praktycznie mega-zaawansowane komputery i obiektyw też naszpikowany mechanizmami. To, jak wiadomo, mocno wpłynęło na ceny, nawet ten z najniższej półki dobijają. Obiektyw "do ptaków" odpuszczam sobie. Druga sprawa, że zdjęcia w ruchu wymagają wprawy, z kilkudziesięciu zdjęć "udane" miałam najwyżej dwa a zawodowcy potrzebują kilku pstryknięć i "mają to"




Potrzeba Ci monopodu Bardzo polecam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 20:13, 16 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)


Potrzeba Ci monopodu Bardzo polecam.


Musiałabym ten statyw ustawić na kuchennym stole.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:17, 16 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Hania, ja ostatnio też biegówki. Masa śniegu.


Ledwo żyję po dzisiejszym odśnieżaniu. Rano było 15 cm swieżego puchu i sypało jeszcze przez cały dzisiejszy dzień. Nie dość, że musiałam odśnieżyć podwórko, to trzeba się też było uporać z drogą. Współwłaścicieli drogi jest 10, ale żaden jakoś nie kwapi się z odśnieżaniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:21, 16 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)

Cieszę się, że eksperymentujesz z "S"" ja też
Lepszy sprzęt ... Byłoby świetnie. Jednak: wraz z nadejściem ery komórki Nikon czy Canon musiał przesterować swoją ofertę i zaczęli robić sprzęt dla zawodowców. Aparaty teraz to praktycznie mega-zaawansowane komputery i obiektyw też naszpikowany mechanizmami. To, jak wiadomo, mocno wpłynęło na ceny, nawet ten z najniższej półki dobijają. Obiektyw "do ptaków" odpuszczam sobie. Druga sprawa, że zdjęcia w ruchu wymagają wprawy, z kilkudziesięciu zdjęć "udane" miałam najwyżej dwa a zawodowcy potrzebują kilku pstryknięć i "mają to"




Pocieszam się tym, że i tak robię lepsze zdjęcia niż na początku. Artystą-fotografem z pewnością nie jestem. A te zdjęcia, które robię w ogrodzie, w normalnej rozdzielczości, zadowalają moje oko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:25, 16 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Wszystkie wnioski dotyczące żywienia pierzastych przyswoiłam
Haniu, jak Twoje obserwacje odnośnie rozsypywania i marnowania pokarmu???


W tym sezonie jest o niebo lepiej. Z ptakami jest jak z ludźmi. Nadmiar pożywienia sprzyja jego marnotrawstwu. Od kiedy wsypuję karmę po połowy zawartości karmnika, to na ziemi ląduje jej niewiele. A jeśli nawet, to ptaki ja z ziemi zjadają. Dokarmiam ptaki od początku listopada i w tym czasie wyrzuciłam na kompost tylko niewielką szufelkę rozmoczonej karmy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:27, 16 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)

Można udoskonalić. Jeszcze nie dzwoniłam do sąsiada, bo miałam trochę urwania głowy z innymi tematami. Może jutro.


Moje uwagi na temat ostrości krawędzi dotyczyły karmnika powstałego z plastikowej butelki, w której wycięto otwory. W tym przypadku raczej nie da się niczego udoskonalić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies