Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:16, 12 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Agatorek napisał(a)


Muszę zapolować na tego cyprysika, czy on duży rośnie?
Dla mnie im większy, tym lepszy, ale „nana” chyba oznacza coś małego .

Pięknie w zimowym ogrodzie u Ciebie ❤️



Po opadach śniegu każdy ogród wygląda magicznie.
Normalne cyprysiki groszkowe dorastają chyba do 2 m. Te w odmianie nana są o połowę mniejsze. Tempo wzrostu też mają niespieszne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 22:19, 12 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Fajna z Ciebie narciarka, Haniu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 22:41, 12 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
Wiesz Haniu, że mamy jeszcze jedną wspólną cechę, ze 30 lat jeździłam na biegówkach na moich płaskich terenach? Po złamasach niestety musiałam przestać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:49, 12 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Haniu, mam nadzieję wrócić kiedyś do biegówek W tym sezonie na pewno nie, ale może w przyszłym? Ostatnio biegówki miałam na nogach jakieś 30 lat temu - wielka frajda to dla mnie była Teraz pewnie się technologia trochę zmieniła Ale kusi mnie, żeby przekopać piwnicę w tzw. domu rodzinnym i stare dechy znaleźć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 20:27, 13 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przed inflacją całość wypełniałam orzechami włoskimi. Zapasy tych orzechów mi się skończyły i teraz wypełnienie jest w wersji budżetowej. Łuskam orzechy ziemne, a potem siekam je na drobniejsze kawałki (mam specjalny przyrząd). Zauważyłam, że jeśli do tego karmniczka wrzuci się całe ziarenka orzechów, to ptakom trudno je chwycić (ślizgają się z powodu obłego kształtu). Takie posiekane są zjadane bardzo chetnie.

Mam nadmiary orzechów włoskich, ale takich nie do końca w moim smaku(skórka jest lekko cierpka). Nałuskałam się wczoraj porządnie i sikorki już się częstują. Włoskie też lekko siekam przed wrzuceniem do karmnika.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:43, 13 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magara napisał(a)
Haniu, mam nadzieję wrócić kiedyś do biegówek W tym sezonie na pewno nie, ale może w przyszłym? Ostatnio biegówki miałam na nogach jakieś 30 lat temu - wielka frajda to dla mnie była Teraz pewnie się technologia trochę zmieniła Ale kusi mnie, żeby przekopać piwnicę w tzw. domu rodzinnym i stare dechy znaleźć


W młodości korzystałam z nart zjazdowych. Potem nastały w rodzinie kryzysy ekonomiczne i trudno było się wyrwać się na narciarskie trasy. Potrzebę ruchu trzeba było realizować w inny sposób. Pogłówkowałam trochę i ze 20 lat temu na lokalnym ryneczku nabyłam za grosze tzw. poniemiecki sprzęt w bardzo dobrym stanie. Służy mi do dzisiaj. Bywały takie zimy, że biegałam od grudnia do kwietnia. Bywały też takie, że narty można było wykorzystać tylko raz. Dobrze je mieć na stanie, bo do biegania wystarczy kawałek w miarę płaskiej powierzchni. U mnie są to międzypolne drogi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:45, 13 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Judith napisał(a)
Fajna z Ciebie narciarka, Haniu .


Pokochałam biegówki za to, że do ich wykorzystania nie potrzeba żadnych wstępnych nauk. Ciało intuicyjnie wykonuje odpowiednie ruchy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:47, 13 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kordina napisał(a)
Wiesz Haniu, że mamy jeszcze jedną wspólną cechę, ze 30 lat jeździłam na biegówkach na moich płaskich terenach? Po złamasach niestety musiałam przestać


Złamania kończyny doznałam tylko podczas upadku na łyżwach figurowych. Siadłam po turecku do tyłu. Zrosło się bez komplikacji, więc korzystam z ruchu póki mogę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:49, 13 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
antracyt napisał(a)

Mam nadmiary orzechów włoskich, ale takich nie do końca w moim smaku(skórka jest lekko cierpka). Nałuskałam się wczoraj porządnie i sikorki już się częstują. Włoskie też lekko siekam przed wrzuceniem do karmnika.


Nadmiaru włoskich orzechów szczerze zazdroszczę. czasem brakuje mi ich do zrobienia pesto z zielonej pietruszki. Nerkowce nie dają takiego aromatu.
U mnie sikorki świetnie sobie radziły z orzeszkami włoskimi bez ich wcześniejszego rozdrabniania. One są dosyć kruche.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:20, 14 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Dzisiaj sobie zapinowałam, a skoro u Hani mowa o orzechach włoskich dla pierzastych, to tu wrzucam, Hania wybaczy
https://pl.pinterest.com/pin/848576754806061699/
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies