Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

olciamanolcia 17:55, 18 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Napia napisał(a)


Ambrowce w moim ogrodzie nie przebarwiają się tak pięknie, tak spektakularnie, jak ten Twój na przedpłociu. Podobno to kwestia gleby i nasłonecznienia i może być w tych słowach sporo prawdy, bo w niektóre lata kolory ambrowców są bardziej intensywne, czerwonawe, w inne nie zachwycają barwami.



Możliwe , że wybarwienia zalezy od gleby. Moje były zielone za chwile zrobiły się od razu bordowe po czym przeszły w wściekłą czerwień . Moje rosną w glinie z domieszką ziemi piaszczystej.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:53, 18 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Joann napisał(a)
Haniu, u Ciebie szczególnie człowiek taki onieśmielony, ja na przykład bardzo. Pozostaje mi tylko czytać i notatki robic pozdrawiam prawie wiosennie


No nie żartuj! Onieśmielona? Nie wierzę. Mam raczej skłonności do skracania dystansu.
I jako żywo nigdy nikogo nie pogryzłam. To pewnikiem przez ten mój pragmatyzm wyglądam jak jakieś straszydło . Jeśli kiedykolwiek będziesz miała jakieś pytania czy wątpliwości, to służę zawsze pomocą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:53, 18 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
olciamanolcia napisał(a)


Możliwe , że wybarwienia zalezy od gleby. Moje były zielone za chwile zrobiły się od razu bordowe po czym przeszły w wściekłą czerwień . Moje rosną w glinie z domieszką ziemi piaszczystej.


Mój też siedzi w glinie i w dodatku bez piasku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:55, 18 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Rench napisał(a)

Właśnie szukałam drzewka na zastępstwo wyłamanego przez śnieg. Bardzo dziękuję za tak szczegółowy opis.


Nie ma za co. Tak je lubię, że mogłabym im poświęcić cały wykład. Dawno Cię nie było na forum. Bardzo mi miło, że zajrzałaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 20:44, 18 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mój też siedzi w glinie i w dodatku bez piasku.


Za to mój ma slonce od rana do późnego popołudnia za naturą nie nadążysz
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 20:49, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
A moim zdaniem wybarwienie ambrowca zależy od temperatur przede wszystkim i od ilości światła.
Mam jednego, kolumnowego. W jednym roku poszedł w żółcie i pomarańcze, w kolejnym był różowawo pomarańczowy z zielonym, ostatniej jesieni był pomarańczowo czerwony później czerwono bordowy z pomarańczem. O ile mnie pamięć nie myli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:13, 18 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Mój nigdy nie był żółty ani pomarańczowy. Niezależnie od pogody zawsze robił się czerwonobordowy. Mój to czysty gatunek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 20:54, 19 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
o kurczę mróz idzie..u mnie już -4
chyba dobrze zrobiłam , że schowałam ciemiernika dopiero zakupionego

robiłaś coś dzisiaj Haniu w ogrodzie?
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 21:15, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
darkowa napisał(a)
o kurczę mróz idzie..u mnie już -4
chyba dobrze zrobiłam , że schowałam ciemiernika dopiero zakupionego

robiłaś coś dzisiaj Haniu w ogrodzie?


Od paru dni mam przerwę. Kiedyś wsadziłam w styczniu do ziemi (w czasie odwilży) świeżo zakupionego ciemiernika. Nic mu nie było mimo późniejszych mroźnych dni. Lepiej mu było w gruncie niż w doniczce z torfem. U mnie też przymrozek, ale niewielki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 21:25, 19 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


No nie żartuj! Onieśmielona? Nie wierzę. Mam raczej skłonności do skracania dystansu.
I jako żywo nigdy nikogo nie pogryzłam. To pewnikiem przez ten mój pragmatyzm wyglądam jak jakieś straszydło . Jeśli kiedykolwiek będziesz miała jakieś pytania czy wątpliwości, to służę zawsze pomocą.



Haniu,

Tyś człowiekiem o szerokiej duszy. W pamięci mam Twój dowcip o tym panu co miał wszystko i alzheimera również - tak mnie wtedy cudownie rozweseliłaś!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies