Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 11:13, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kawa napisał(a)
Haniu mówisz że ścięłaś róże jesienią? no ja się zastanawiałam ale stwierdziłam ze mogę im zaszkodzić i zostawiłam
ale jak mam tylko kilka nie to co ty więc.... będę ciąć dopiero..
piękny masz ten swój ogród no.


Kawcia, od wielu lat tnę róże jesienią. Nic im nie jest, a ja wiosną mam więcej czasu na inne prace. W okresie kwitnienia forsycji na rabatach startuje już tyle cebulowych, że zdeptałabym je kompletnie, gdybym wtedy cięła róże.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 17:21, 16 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Haniu pięknie wygląda w Twoim ogrodzie trzmielina oskrzydlona a również spodobały mi się świdośliwy super je prowadzisz bardzo ładnie się prezentują taki delikatny pokrój maja. Ładne są przez cały rok . Musze się nimi zainteresować i poszukać w okolicznych szkółkach.
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
olciamanolcia 17:50, 16 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Świdośliwa też śliczna. Moja zakupiona w zeszłą wiosnę jako pojedynczy 30 cm badyl. Mogłam wziąć dwie . Chyba Viola sadziła w ten sposób co Ty ,swoje parocje. - czyli dwie do jednego dołka
Mój egzemplarz bardzo podrósł i z korzenia wypuściła odrosty . Ten rok zapewne postoi w donicy . Niech się rozrasta .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anna_ogrodni... 18:36, 16 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Haniu proszę napisz mi jaka jest odmiana tej świdośliwy która masz o ogrodzie i podoba mi się Twój pomysł posadzenia 2 do jednego dołka super to wyglada
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gruszka_na_w... 20:29, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Haniu proszę napisz mi jaka jest odmiana tej świdośliwy która masz o ogrodzie i podoba mi się Twój pomysł posadzenia 2 do jednego dołka super to wyglada


Moja to czysty gatunek. Ona rośnie dosyć szybko. Spokojnie możesz wsadzić do dołka jedną sztukę. W sezonie i tak pojawią się ze 3-4 odrosty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:33, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
olciamanolcia napisał(a)
Świdośliwa też śliczna. Moja zakupiona w zeszłą wiosnę jako pojedynczy 30 cm badyl. Mogłam wziąć dwie . Chyba Viola sadziła w ten sposób co Ty ,swoje parocje. - czyli dwie do jednego dołka
Mój egzemplarz bardzo podrósł i z korzenia wypuściła odrosty . Ten rok zapewne postoi w donicy . Niech się rozrasta .


W zaprzyjaźnionym ogrodzie pojedynczy egzemplarz w dwa sezony zrobił się wielopniowy. A kupowałyśmy maluszki. Miały 60 cm. Naturalna forma świdośliwy to krzak. Stąd te odrosty wypuszczane z korzenia. Dobrze, że one pojawiają się tuż przy bryle korzeniowej, a nie w odległości jak u sumaka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 23:55, 16 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W lutym też będę jeszcze cięła, a potem zrębkowała stos gałęzi. Do marca pewnie się wyrobię. Wydajność dzienna spada mi z każdym rokiem.


Całe szczęście od zrębkowania mam eMa. Woli to zrobić sam, bo mi się czasami przydarzają różne przygody z narzędziami . Szpadel, grabie, sekator, czy nóż do darni - tak. Ale narzędzia, czy maszyny z silnikiem- nie . Nie protestuję, chociaż nie jestem aż taką „pierdołą”, za jaką mnie uważa .

A właśnie, w tym sezonie będę testować nóż (półksiężyc) Romanika przy kancikach. Niedawno przyjechał
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 14:59, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Całe szczęście od zrębkowania mam eMa. Woli to zrobić sam, bo mi się czasami przydarzają różne przygody z narzędziami . Szpadel, grabie, sekator, czy nóż do darni - tak. Ale narzędzia, czy maszyny z silnikiem- nie . Nie protestuję, chociaż nie jestem aż taką „pierdołą”, za jaką mnie uważa .

A właśnie, w tym sezonie będę testować nóż (półksiężyc) Romanika przy kancikach. Niedawno przyjechał


Zrębkować akurat bardzo lubię. To zupełnie bezwysiłkowa praca.
Mam nadzieję, że nóż będzie ciął jak brzytwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:07, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Powoli finiszuję z wycinką traw. Kolejne 4 wory bio czekają na odbiór. Część drobniej pociętych miskantów wylądowała jako ściółka na poletku z truskawkami. Dobrze, że jesienią uporządkowałam ten zagonek. Zostało na nim tylko oczyszczenie krzaczków z uschniętych liści. Ale to dopiero w marcu.
Do wycinki zostało mi kilka miskantów na długiej prostej. Ścinki słomy wysypię na kwaterki w warzywniku. Po przekopaniu rozluźnią nieco glebę.

Po noworocznej nocy i zmasowanych wystrzałach petard i fajerwerków, z ogrodu zniknęły sikorki. Zostały tylko sierpówki, nieliczne kosy i wróblowate.
Przyszły zamówione nasionka do warzywnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 16:18, 17 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wybarwienie ambrowca uwielbiam. Mam jednego na zapłociu. Grójecznik niestety odmówił współpracy z moim ogrodem.





Dylemat mam - czy Ty długo masz tego ambrowca? Czy puszczasz go "dziko" czy przycinasz? Czy przycinałaś go kiedykolwiek z góry?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies