Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

ewsyg 20:10, 24 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Haniu, zasypało Cię kochana, oj zasypało. Brzozy faktycznie szybko rosną i potrafią być bardzo wysokie. Przyjemny ten zakątek z brzozami.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
darkowa 21:20, 24 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Co ja czytam Haniu, będą zmiany ?

Aż musiałam zobaczyć tą gilenię , i powiem ,że ładna.
na razie w koszyku
Róże również zamówiłam , i już się boję co ja zrobiłam ;0
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 12:27, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
darkowa napisał(a)
Co ja czytam Haniu, będą zmiany ?

Aż musiałam zobaczyć tą gilenię , i powiem ,że ładna.
na razie w koszyku
Róże również zamówiłam , i już się boję co ja zrobiłam ;0


Zmiany jedynie kosmetyczne. Gilenią zachwyciłam się u Agatki. Ma wdzięk ta roślinka.
Dlaczego się boisz? Czyżbyś nabyła jakieś różane potwory?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:29, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
ewsyg napisał(a)
Haniu, zasypało Cię kochana, oj zasypało. Brzozy faktycznie szybko rosną i potrafią być bardzo wysokie. Przyjemny ten zakątek z brzozami.
Pozdrawiam


Brzozy mają w sobie to coś. Dzięki nim mogę mieć wyobrażenie o tym, jak może wyglądać ogród z wysokimi drzewami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 17:07, 25 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Tym śniegiem to mnie zaskoczyłaś i tym jak szybko urosły Ci świdośliwy. Ewidentnie coś moim nie pasuje.
Z radością obejrzałam zdjęcia z ciepłych miesięcy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rojodziejowa 18:24, 25 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8275
Alden Biesen piękna! Najbardziej podobają mi się takie przekwitające, gdy łapią zielonkawy kolor Wybierałam między nią, a Balleriną i nadal nie jestem pewna, czy to byl dobry wybór
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 19:56, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Rojodziejowa napisał(a)
Alden Biesen piękna! Najbardziej podobają mi się takie przekwitające, gdy łapią zielonkawy kolor Wybierałam między nią, a Balleriną i nadal nie jestem pewna, czy to byl dobry wybór


Ballerina też cudna. Znajdź miejsce dla obu. PO szczegółowym oglądzie ich zdjęć w necie stwierdziłam, że one znakomicie się sprawdzają w roli ozdobnych krzewów gdzieś w głębi rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:58, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
ryska napisał(a)
Tym śniegiem to mnie zaskoczyłaś i tym jak szybko urosły Ci świdośliwy. Ewidentnie coś moim nie pasuje.
Z radością obejrzałam zdjęcia z ciepłych miesięcy


Pamiętaj, że u mnie jest porolnicza glina. Wszystko na niej rośnie jak na drożdżach. No, poza marchewką i pietruszką.
Śnieg zamienił się w ciapę. Głównie na drodze. W ogrodzie topnieje w spowolniałym tempie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 20:21, 25 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Agatko, jak miło, że zajrzałaś. Uściski gorące ślę!
Od dwóch dni kartkowałam Twój watek, bo te róże mocno zapadły mi w pamięć. I musiałam sobie jeszcze przypomnieć nazwy karmelowych żuraweczek i gilenii.

Dziękuję
Hehe, sama nie pamiętam nazwy tej żuraweczki, choć chyba wiem, o którą Ci chodzi Zaraz mam - coś jak Brass Lantern kołacze mi w głowie. I to też tylko domniemana nazwa bo kupiłam ją jako "żurawkę w odmianach"
A gilenie sa wspaniałe, a u Ciebie będą miały jeszcze lepiej, mam wrażenie, że będzie im lepiej w glinie niż na moich piaskach.
Ballerina jest zdecydowanie niższa. I choć, oczywiście wiem, że o gustach się nie dyskutuje, to w moich prywatnych rankingach stoi dużo dalej za Alden
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:43, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dziękuję
Hehe, sama nie pamiętam nazwy tej żuraweczki, choć chyba wiem, o którą Ci chodzi Zaraz mam - coś jak Brass Lantern kołacze mi w głowie. I to też tylko domniemana nazwa bo kupiłam ją jako "żurawkę w odmianach"
A gilenie sa wspaniałe, a u Ciebie będą miały jeszcze lepiej, mam wrażenie, że będzie im lepiej w glinie niż na moich piaskach.
Ballerina jest zdecydowanie niższa. I choć, oczywiście wiem, że o gustach się nie dyskutuje, to w moich prywatnych rankingach stoi dużo dalej za Alden


Nazwę żuraweczki zapamiętałaś idealnie.
Dla róż znalazłam już miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies