Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:55, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
W sobotę odśnieżałam rano i po południu, w niedzielę odśnieżałam po południu, a dzisiaj ponownie. Czuję tę zimę każdą cząstką mojego ciała. A to już nie jest romantyczne.







Dla Olcimanolci widok ambrowca na zapłociu (nie był nigdy cięty).



Bardzo się cieszę, że udało mi się wcześniej ściąć trawy. Można było wrzucać śnieg na rabaty.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:00, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Strat pośniegowych nie ma. Śnieg był ciężki i mokry, ale roślinki dały radę.





Ciemierniki wyglądają spod śniegu.





W ogrodzie potworzyły się spore zaspy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:09, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Musiałam odśnieżać dojścia do kompostownika i do karmników. Kosy zajadają się przemrożonymi owocami rajskiej jabłonki.




Tego miskanta zostawiłam, bo jeszcze trzymał pion. Już nie trzyma.




Reszty ogrodu nie mam szans obejść. Śniegu jest po kolana. Kot na ogół korzysta z odśnieżonych tras komunikacyjnych, ale czasem ich nie ma pod ...nogą.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:16, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
I takie tamy ku pamięci. Temperatura ustabilizowała się na poziomie zera stopni. Tyle dobrego, że śnieg nie będzie topił się gwałtownie.









Akcja przedwiosennego porządkowania z pewnością uległa zawieszeniu na dłuższy czas.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 15:27, 23 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Taki bialy ogród pięknie wyglada Jednak wszyscy do wiosny, po cichutku wzdychaliśmy, pogoda nas zaskoczyła i mamy białą zimę dobrze, że szkód nie narobiło, bo śniegu sporo.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:15, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Basieksp napisał(a)
Taki bialy ogród pięknie wyglada Jednak wszyscy do wiosny, po cichutku wzdychaliśmy, pogoda nas zaskoczyła i mamy białą zimę dobrze, że szkód nie narobiło, bo śniegu sporo.


Zaskoczenia nie było. Wszak to styczeń. Anomalią były wcześniejsze wysokie temperatury. Śniegu sporo, a wkrótce będzie sporo pośniegowej ciapy. Gliniasta gleba długo będzie po tym obsychała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:46, 23 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
I takie tamy ku pamięci. Temperatura ustabilizowała się na poziomie zera stopni. Tyle dobrego, że śnieg nie będzie topił się gwałtownie.




Jaka piękna zimowa pocztówka, uwielbiam takie obrazki z nieulistnionych drzew.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:14, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Helen napisał(a)

Jaka piękna zimowa pocztówka, uwielbiam takie obrazki z nieulistnionych drzew.


Brzozy pięknie zamykają ogród od północnego zachodu. Szybko urosły. Wsadzałam je jako niespełna metrowe patyczki. Wiosna i latem siedzi na nich mnóstwo ptaków. Koncertują przepięknie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:36, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
To dla mnie nowe doświadczenie - patrzę na ogród, w którym zawsze cieplej niż u mnie, a tu zima pełną gębą Monochromatyczny ogród ma swój niezaprzeczalny urok
Ja dziś wygospodarowałam godzinę i wycięłam jeżówki i astry
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 10:32, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Haniu, sporo tego białego masz. U mnie plus 1, ale śnieg zdążył się już stopić. Na piasku niemal nie ma po nim śladu. Więc wystarczy ciut cieplej żeby bezkarnie brykać po rabatach. Ty musisz czekać jeszcze na obeschniecie, bo za dużo butów byś zostawiła w glinie
Przez okienko, z kieliszkiem wina, zima jest do zniesienia. Ale z utęsknieniem czekam na ciepełko.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies