Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:20, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
April napisał(a)
Haniu, to Rhapsody i Blue na zdjęciu powyżej? Jaka spaślaczka ukwiecona. Super. U mnie ma marne dwa patyki. Jednak róże potrzebują gliny do lepszego kwitnienia. Ja mogę na rzęsach stawać i im nie dogodzę.


Tak, to Rhapsody in Blue. Pierwsze kwitnienie ma obfite. Drugie trochę słabsze.
Tu w pełni rozkwitu. Bodziszki już po kwitnieniu.



Z różami bywa różnie. Niektóre są takie kapryśne, że nawet glina im nie dogodzi. Tak jest u mnie z edenkami. One chyba są wyjątkowo ciepłolubne, a mnie się nie chce robić kopczyków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:24, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Wiolka5_7 napisał(a)
Haniu z długo kwitnących bylin letnich aż do mrozów polecam Ci z całego serca moje ulubione bodziszki Rozanne i rdesty himalajskie

Dobry plan ,aby je posadzić ,bo kwitną i zdobią najdłużej ze wszystkich bylin


Bodziszki Rozanne już mam. Trzy sztuki i będzie ich więcej. One nadają się na przód rabaty. Miskanty mam wewnątrz rabat. Potrzebuję w ich miejsce czegoś wyższego. Rdesty są na liście zakupowej, ale z nimi nie do końca wiem, czy się sprawdzą. One są wilgociolubne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 16:43, 26 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bodziszki Rozanne już mam. Trzy sztuki i będzie ich więcej. One nadają się na przód rabaty. Miskanty mam wewnątrz rabat. Potrzebuję w ich miejsce czegoś wyższego. Rdesty są na liście zakupowej, ale z nimi nie do końca wiem, czy się sprawdzą. One są wilgociolubne.
To nie wiedziałam , że masz Rozanne

Z tą wilgocią to bym się nie zgodziła. Moje przy tarasie rosną na patelni od południa i wyrosły spore kępy w 2 roku
A wcale nie mają ciągle mokro w nogach.
Blackfield nawet mi się wysiały i jak wykopywałam te siewki to miały sucho jak pieprz

Posadź sobie na próbę


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 17:55, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
U mnie też rdesty mają sucho lub bardzo sucho i rosną świetnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 19:17, 26 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
April napisał(a)
U mnie też rdesty mają sucho lub bardzo sucho i rosną świetnie



Przybij piątkę April!
Ta wilgociolubnosć to mit
To samo piszą o moliniach, swoich nie podlewam nawet w suszę i rosną super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 20:44, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
To dla mnie dobra wiadomość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:10, 26 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To dla mnie dobra wiadomość.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 10:56, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Od dwóch dni mam w ogrodzie oznaki działania gołoledzi. Niby deszcz nie pada, ale skóra wyczuwa niezwykle subtelną mżawkę. Wszystko pokrywa delikatna powłoka lodu. Jak to dobrze, że nie trzeba nigdzie jechać samochodem. Gołoledź na drodze była /jest moim sennym koszmarem.

A taka jest piękna.

Na trawie



i na innych roślinach.

klon Ginnala





pięciornik



kosodrzewina Wintergold



Berberys Bagatelle



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:05, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Kolejny raz wzdycham z ulgą, że udało mi się wyciąć większość traw. Miskantowe łodyżki nie dają rady udźwignąć pokrytych lodem kłosów.



Mam nadzieję, że drzewka udźwigną ciężar lodu na gałązkach.









Pocieszające jest tylko to, że taka warstewka lodu świetnie zabezpiecza rośliny przed zmarznięciem. W Kaliforni stosuje się zamgławianie wodą podczas przymrozków zagrażających gajom pomarańczowym.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:09, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
W ogrodzie wciąż leży zmrożony śnieg. Utrudnione jest poruszanie się po pokrytym lodem grysie. Trzeba uważać.







Zaczyna mi brakować słońca. Niby dzień jest dłuższy, ale ta jasność dnia mocno jest ograniczona. Szarówka od wschodu do zachodu potrafi przygnębić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies