Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 21:09, 25 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Dlaczego się boisz? Czyżbyś nabyła jakieś różane potwory?


Może nie potwory , ale z różami nie było mi po drodze..hi hi
a kupiłam Comte de Chambord
Laguna
Rose de rescht
Bonica
Jasmine juz mam

mam jeszcze apetyt na Artemis , piękna , ale mało pachnąca

jestem po lekturze Vivy..dlatego. I zauważ , że
priorytetem dla mnie jest zapach..
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 21:18, 25 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
darkowa napisał(a)


Może nie potwory , ale z różami nie było mi po drodze..hi hi
a kupiłam Comte de Chambord
Laguna
Rose de rescht
Bonica
Jasmine juz mam

mam jeszcze apetyt na Artemis , piękna , ale mało pachnąca

jestem po lekturze Vivy..dlatego. I zauważ , że
priorytetem dla mnie jest zapach..


Mam u siebie wszystkie z Twojej listy. Jasmine nie mam. Trzy pierwsze pachną pięknie. szczególnie Comte. Bonica nie pachnie, ale cudownie powtarza kwitnienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:22, 25 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
A Bonica kupiłam przez Ciebie , tak zachwalałaś często,
to się skusiłam..hi hi
____________________
krystyna
anuska2507 21:44, 25 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Nie przepadam za cięciem róż. Różaną maniaczką nie jestem, ale kuszą mnie dwie róże z ogrodu Brzozowej Agatki: Alden Biesen i Plaisanterie.

Mnie też wpadła w oko u Agatki ta Alden Biesen ze względu na nietypowe, zielonkawe przebarwienia. Nawet przewidziałam już dla niej miejsce, ale ostatecznie nie zamówiłam, bo miałam co innego do sadzenia jesienią. Trzeba będzie w tym sezonie ulec pokusie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
inka74 06:15, 26 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Zasypało cię

Bardzo inspirujące pomysły na zmiany w nasadzeniach. I nowe planowane roślinki. Różami mnie zaskoczyłaś. Pierwszą mam ale w cieniu i nie radzi sobie zbyt dobrze. Drugiej nie znałam. Muszę poczytać szczególnie że będę zamawiać magazyn różany. Kusi by coś dołożyć do koszyka innego...

Zaciekawiły mnie bodziszki zimozielone - jakie to? Chyba , że coś na telefonie źle odczytałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:14, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
darkowa napisał(a)
A Bonica kupiłam przez Ciebie , tak zachwalałaś często,
to się skusiłam..hi hi


I dobrze. W ogrodzie z zegarem u Agi Bonica pokazała swoje możliwości. U Ciebie też się spisze. Ona jest niezawodna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:24, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Zasypało cię

Bardzo inspirujące pomysły na zmiany w nasadzeniach. I nowe planowane roślinki. Różami mnie zaskoczyłaś. Pierwszą mam ale w cieniu i nie radzi sobie zbyt dobrze. Drugiej nie znałam. Muszę poczytać szczególnie że będę zamawiać magazyn różany. Kusi by coś dołożyć do koszyka innego...

Zaciekawiły mnie bodziszki zimozielone - jakie to? Chyba , że coś na telefonie źle odczytałam


Mam takie bodziszki, które kwitną na biało w czerwcu. Dosyć krótko jak na bodziszki. Zielone liście zachowują przez cały sezon, stąd określenie ich mianem "zimozielonych".



Szukam jednak takich, które będą kwitły dłużej.

Sama siebie nieco zaskoczyłam ta chęcią powiększenia kolekcji róż. Założyłam sobie, że ogród ozdobny ma radzić sobie sam, bez podlewania. Jednocześnie odczuwam potrzebę zwiększenia ilości barwnych plam w miesiącach letnich. Byliny nie zawsze chcę współpracować z gliną, a róże czynią to chętnie. Stąd ten różany wybór. Na dalie się nie porywam. Za dużo z nimi zachodu.
Ciekawa jestem, czy ulegniesz różanym pokusom.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:26, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
anuska2507 napisał(a)

Mnie też wpadła w oko u Agatki ta Alden Biesen ze względu na nietypowe, zielonkawe przebarwienia. Nawet przewidziałam już dla niej miejsce, ale ostatecznie nie zamówiłam, bo miałam co innego do sadzenia jesienią. Trzeba będzie w tym sezonie ulec pokusie


Jestem skłonna polubić róże, które nie wymagają wielu zabiegów, a zwłaszcza cięcia. Te u Agatki mogą rosnąć jako ozdobny krzew. I to do mnie najbardziej przemówiło. Zobaczymy, co wyjdzie z moich wizji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 13:11, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Haniu, to Rhapsody i Blue na zdjęciu powyżej? Jaka spaślaczka ukwiecona. Super. U mnie ma marne dwa patyki. Jednak róże potrzebują gliny do lepszego kwitnienia. Ja mogę na rzęsach stawać i im nie dogodzę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 13:31, 26 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Haniu z długo kwitnących bylin letnich aż do mrozów polecam Ci z całego serca moje ulubione bodziszki Rozanne i rdesty himalajskie

Dobry plan ,aby je posadzić ,bo kwitną i zdobią najdłużej ze wszystkich bylin
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies