Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

inka74 07:13, 29 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam takie bodziszki, które kwitną na biało w czerwcu. Dosyć krótko jak na bodziszki. Zielone liście zachowują przez cały sezon, stąd określenie ich mianem "zimozielonych". Szukam jednak takich, które będą kwitły dłużej.

Sama siebie nieco zaskoczyłam ta chęcią powiększenia kolekcji róż. Założyłam sobie, że ogród ozdobny ma radzić sobie sam, bez podlewania. Jednocześnie odczuwam potrzebę zwiększenia ilości barwnych plam w miesiącach letnich. Byliny nie zawsze chcę współpracować z gliną, a róże czynią to chętnie. Stąd ten różany wybór. Na dalie się nie porywam. Za dużo z nimi zachodu.
Ciekawa jestem, czy ulegniesz różanym pokusom.
Z bodziszków tylko jeden u mnie kwitnie od czerwca do września - Rozanne. Pozostałe 2 odmiany kwitną krótko, bardzo krótko ale liście są ładne. Na jesieni zakupiłam Rosemoor - zobaczę jak się będzie zachowywał.

Róże bardzo lubią gliniastą glebę i jak się ukorzenią potrzebują głównie zasilania. Dają sobie radę bez dużej ilości wody. W obecnych warunkach pogodowo-kosztowych to bardzo dobry kierunek. Stąd ja bym z chęcią ograniczyła trawnik )) zobaczę czy różanka mnie też dopadnie. Już jakiś czas temu miałam tak, że z niższych odmian nic mi się nie podobało. Lub to co mi się podobało było za duże na mój ogród.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:31, 29 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Z bodziszków tylko jeden u mnie kwitnie od czerwca do września - Rozanne. Pozostałe 2 odmiany kwitną krótko, bardzo krótko ale liście są ładne. Na jesieni zakupiłam Rosemoor - zobaczę jak się będzie zachowywał.

Róże bardzo lubią gliniastą glebę i jak się ukorzenią potrzebują głównie zasilania. Dają sobie radę bez dużej ilości wody. W obecnych warunkach pogodowo-kosztowych to bardzo dobry kierunek. Stąd ja bym z chęcią ograniczyła trawnik )) zobaczę czy różanka mnie też dopadnie. Już jakiś czas temu miałam tak, że z niższych odmian nic mi się nie podobało. Lub to co mi się podobało było za duże na mój ogród.


Dwa lata temu kupiłam 3 sadzonki Rozanne. Kwitnie aż do przymrozków. W planach jest zwiększenie jego ilości. Ten biały bodziszek kwitnie ledwie dwa tygodnie. Za krótko. W koszyczku zakupowym mam bodziszka himalajskiego Plenum i tego, którego zakupiłaś-Rosemoor.
Mojego trawnika ubywa przy każdym kolejnym kancikowaniu.
Widziałam Twoje nowe plany. Powodzenia w ich realizacji życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 14:20, 29 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Czyli będziemy razem dzielić Rozanne wiosną

Mam jeszcze bodziszki Bloom time,też kwitną długo...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 14:41, 29 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wiolka5_7 napisał(a)
Czyli będziemy razem dzielić Rozanne wiosną

Mam jeszcze bodziszki Bloom time,też kwitną długo...


Dokupię trzy sadzonki. Dzielić będę, kiedy te co mam zmężnieją.
Tego bloom time nie widziałam na sklepowych listach. Zerknęłam do netu- ładny jest. Zapamiętam go.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 18:33, 31 sty 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Moje marzenie zobaczenia fragmentu niebieskiego nieba spełniło się dzisiaj Długo czekałam, od razu świat staje się piękniejszy. Zazdroszczę możliwości wczesnych robót ogrodniczych. Zawsze zazdrościłam, w tym roku co nieco i ja mogłam poczynić. Dziękuję za przepis na mieszanki dla kwasolubów. Dzisiaj właśnie trafiłam na żelazo w płynie i mam już cały skład. Nie chciałam Ci głowy zawracać banalnymi pytaniami, skąd wziąć 1cm2 żelaza? Całe życie się uczymy

Rozanne się sprawdza? Ja się z nim borykam kilka już lat. Może posadziłam w zbyt cienistym miejscu?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 12:36, 01 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
vita napisał(a)
Moje marzenie zobaczenia fragmentu niebieskiego nieba spełniło się dzisiaj Długo czekałam, od razu świat staje się piękniejszy. Zazdroszczę możliwości wczesnych robót ogrodniczych. Zawsze zazdrościłam, w tym roku co nieco i ja mogłam poczynić. Dziękuję za przepis na mieszanki dla kwasolubów. Dzisiaj właśnie trafiłam na żelazo w płynie i mam już cały skład. Nie chciałam Ci głowy zawracać banalnymi pytaniami, skąd wziąć 1cm2 żelaza? Całe życie się uczymy

Rozanne się sprawdza? Ja się z nim borykam kilka już lat. Może posadziłam w zbyt cienistym miejscu?


U mnie od wczoraj niebo się nieco przetarło. Nie na tyle, aby zachwycać się jego błękitem, ale jest lepiej niż było. Zniknęła bura szmata nad głową. Silny wiatr zniechęca jednak do poczynań ogrodowych.

Skąd się wziął ten 1 cm 2 żelaza? O ile pamiętam, to w przepisie autorstwa Bogdzi była mowa o
2 cm w szklance florovitu
2 cm w szklance pinivitu
2 cm w szklance żelaza
i to do 10l konewki lub partiami do opryskiwacza.

Bodziszki Rozanne rosną u mnie w półcieniu. Marta, po wycieczce po angielskich ogrodach, stwierdziła, że on ma zadatki na bycie kwitnącym pnączem. Odrobiny słońca potrzebuje. U mnie świetnie radzi sobie w półcieniu. Kwitnie rzeczywiście niesamowicie długo. U mnie do połowy listopada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 12:43, 01 lut 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Podczytując u ciebie stwierdziłam ze musze kupić bodziszki Rozanne
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 12:46, 01 lut 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
i bodziszki Bloom już oczami widzę je na swoich rabatach w doniczce tez sadze dobrze im mnie będzie

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gruszka_na_w... 12:47, 01 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Podczytując u ciebie stwierdziłam ze musze kupić bodziszki Rozanne


One są na tak wielu listach zakupowych, że wcale się Ci nie dziwię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 12:57, 01 lut 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Tak tak właśnie widzę Ogrodowisko opanował bodziszek ale ja dzięki Wam zwróciłam na niego uwagę taki delikatny a zarazem ładnie wypełnia rabaty
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies