Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

anuska2507 11:36, 28 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Pocieszające jest tylko to, że taka warstewka lodu świetnie zabezpiecza rośliny przed zmarznięciem. W Kaliforni stosuje się zamgławianie wodą podczas przymrozków zagrażających gajom pomarańczowym.

Nie trzeba lecieć do Kalafornii Ostatnio dowiedziałam się, że w sadzie należącym do uczelni stosuje się zamgławianie drzewek brzoskwiniowych.

Zdjęcia gołoledzi na gałązkach bardzo malownicze
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 12:34, 28 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Lód na roślinach rzeczywiście wygląda pięknie .
szarości na zewnątrz już chyba wszyscy mają dość
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 13:14, 28 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Przepiękne zdjęcia, Haniu! Szarość już mi tak nie dokucza, wczoraj pomyślałam, że nie pragnę wiosny ani lata, niech nam nawet każe na siebie chwilę poczekać, bo piękna to perspektywa, gdy to coś „przed spektaklem” jest w powietrzu. Lub będzie za moment, kiedy lód i śnieg zniknie
Gruszka_na_w... 13:41, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Przepiękne zdjęcia, Haniu! Szarość już mi tak nie dokucza, wczoraj pomyślałam, że nie pragnę wiosny ani lata, niech nam nawet każe na siebie chwilę poczekać, bo piękna to perspektywa, gdy to coś „przed spektaklem” jest w powietrzu. Lub będzie za moment, kiedy lód i śnieg zniknie


Aura nieco zakłóca mi normalną aktywność. Ileż można siedzieć przy kominku? Moje ścieżki spacerowe są mocno oblodzone. Nie tyle tęsknię za ciepłem i bujną roślinnością, ale brak mi takiej zwykłej możliwości podłubania w ogrodzie przy byle czym. Źle znoszę zbyt długą statyczność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:45, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
anuska2507 napisał(a)

Nie trzeba lecieć do Kalafornii Ostatnio dowiedziałam się, że w sadzie należącym do uczelni stosuje się zamgławianie drzewek brzoskwiniowych.

Zdjęcia gołoledzi na gałązkach bardzo malownicze


Dla sadowników to normalne działania. Czytałam, że stosuje się też zadymianie.
Powołałam się na Kalifornię, bo w jednej z książek po raz pierwszy w życiu dowiedziałam się, że tak chronią tam pomarańcze.

Ledwie dziś weszłam do garażu po karmę dla ptaków. Wjazd do niego ma lekki betonowy podjazd, a ów był cały oblodzony. Oko kiepsko widzi lód.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:46, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)
Lód na roślinach rzeczywiście wygląda pięknie .
szarości na zewnątrz już chyba wszyscy mają dość


Marzy mi się ujrzenie skrawka błękitnego nieba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 14:17, 28 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie dalej jak wczoraj wzięło nas z M na wspominki jakie to dawniej zimy były. Mrozisko i piękne słońce. Teraz zima jak nie zima. Ciemno, buro jak w kotle czarownicy. Brak słońca mocno obniża nam chęć działania. Przynajmniej ja nie mogę się zmobilizować. Odliczam dni do wiosny. Miejmy nadzieję, że będzie ładna i o czasie. Jak dla mnie może być dużo wcześniej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:30, 28 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)
Nie dalej jak wczoraj wzięło nas z M na wspominki jakie to dawniej zimy były. Mrozisko i piękne słońce. Teraz zima jak nie zima. Ciemno, buro jak w kotle czarownicy. Brak słońca mocno obniża nam chęć działania. Przynajmniej ja nie mogę się zmobilizować. Odliczam dni do wiosny. Miejmy nadzieję, że będzie ładna i o czasie. Jak dla mnie może być dużo wcześniej.


To mamy podobne wspomnienia. Choć w mej pamięci najbardziej zapadło wspomnienie o zimie z 1978/79 roku. Sylwester i kolejne dni z temperaturą 25 stopni na minusie, nieznane mi wcześniej opady śniegu i ciągłe ograniczenia w dostawie prądu. Z dwojga złego już lepsza ta moja aktualna gołoledź.
Długoterminowe prognozy zapowiadają marzec i kwiecień w normie temperaturowej. Opadów ma być trochę więcej. Maj ma być cieplejszy niż norma. Ciekawe, czy się sprawdzi?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MartaCho 22:49, 28 sty 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Piękna kraina lodu u Ciebie, Haniu!
Moja Mama zawsze powtarza, że najbardziej nie lubi listopada i stycznia, bo się ciągną w nieskończoność- luty tuż tuż, będzie może jakaś zmiana w aurze na lepsze! Oby!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Magara 00:00, 29 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Haniu, oblodzenia piękne ale luty puka do bram Szybko zleci, bo krótki
Ostatni moment na lenistwo przy kominku i książkach Korzystaj, nie marudź
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies