Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:58, 18 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wichury na szczęście ominęły mój rejon. W nocy trochę powiało, ale bez zjawisk ekstremalnych. Teraz popaduje. Z prac ogrodowych nici.
Przejrzałam torebeczki z nasionkami warzyw. Brakuje mi jednej torebeczki bobu i jakiegoś zapasu fasolki szparagowej na późniejsze wysiewy. Spróbuję w tym roku ogarnąć domowy wysiew selera korzeniowego i naciowego oraz pora. Zwykle kupowałam gotowe rozsady na lokalnym ryneczku, ale już w ubiegłym roku ich cena mocno podskoczyła. Aż boję się myśleć jaka będzie w tym sezonie. Może się uda mieć własną rozsadę. Teoretycznie mam tylko jeden 150 cm parapet od południa. Na nim zwykle stoją skrzynki z pomidorami. Spróbuję oczyścić parapet przy biurku ema na kolejne pudełeczka.
Pod koniec zeszłego roku zebrałam własne nasionka pomidorów. Rok temu kupowałam w Pomidorlandi nasionka pomidorów Raf, Tasty Wine, New Big Dwarf i Sugar Baby. Cena była mocno wygórowana, więc pod koniec sezonu zebrałam nasionka. Dzisiaj wrzuciłam te nasionka na wilgotną podkładkę z płatków kosmetycznych. Sprawdzę ich zdolność kiełkowania. Jeśli nic z tego nie będzie, to mam jeszcze zapas 5 nasionek z każdej odmiany z zeszłego roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 18:07, 18 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mój mózg i ciało nie funkcjonuje bez porannej dawki węglowodanów i glukozy. Najzwyczajniej w świecie mdleje. Mogę opóźnić obiad i kolację, ale śniadanie jest koniecznością. Po śniadaniu i po obiedzie kawa. Bez niej też trudno mi działać.

Wiosną, wcześnie rano, przed śniadaniem i pracą udawało mi się czasem robić opryski.
W sobotę też często w sezonie korzystam z wczesnego poranka zanim reszta rodziny się dobudzi na śniadanie.
Mi bez herbaty trudno działać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:12, 18 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Zmotywowałaś mnie, Haniu, do wysiania selera naciowego, pora i sałaty.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 20:41, 18 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mary napisał(a)
Zmotywowałaś mnie, Haniu, do wysiania selera naciowego, pora i sałaty.


U Karoli widziałam wysoki regał na pudełeczka z wysiewami. Przydałby mi się taki, ale na kółkach. Mógłby tymczasowo stanąć przy oknie tarasowym. W swoim ogrodniczym kantorku mam jakieś pojemniczki na rozsady. Wciąż się zastanawiam, czy chce mi się bawić w powiększenie asortymentu rozsad.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:54, 18 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Haniu
ja mam taki regał plastikowy ,lekki z Casto...-niestety kółek nie ma -a szkoda -bo też stawiam wysiewy w salonie przy oknie tarasowym-fajnie by było ,gdyby był mobilny

jutro będę siać pory,selery ,cebulę
paprykę wysiewałam w styczniu ,seler też wysiałam ,ale za bardzo się powyciągał i muszę jeszcze raz siać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 21:25, 18 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magleska napisał(a)
Haniu
ja mam taki regał plastikowy ,lekki z Casto...-niestety kółek nie ma -a szkoda -bo też stawiam wysiewy w salonie przy oknie tarasowym-fajnie by było ,gdyby był mobilny

jutro będę siać pory,selery ,cebulę
paprykę wysiewałam w styczniu ,seler też wysiałam ,ale za bardzo się powyciągał i muszę jeszcze raz siać


Potrzebowałabym takiego na kółkach. Oglądałam modele w necie, ale większość z nich ma niewielką wysokość i są dosyć wąskie. Papryki nie wysiewam, bo ona wymaga posiadania szklarenki lub foliaka. W gruncie udaje się jedynie peperoni. Do styczniowych wysiewów potrzebne by było sztuczne doświetlanie. dzień jest jeszcze za krótki.

No to trzymajmy kciuki za powodzenie tych naszych wysiewów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GingerO 22:30, 18 lut 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 126
Dzień dobry,
I ja chciałam się przywitać, gdyż czytam od jakiegoś czasu Twój wątek. Pewnie wiele osób robi to skrycie, ale postanowiłam się ujawnić i podziękować. Głównie za to, że dzielisz się tak przeogromną wiedzą ogrodnicza, kulinarną i życiową też. Jako zupełnie początkująca ogrodniczka spijam nektar z Twoich wskazowek, i podobnie jak kilka osób które o tym pisały robię zrzut ekranu. Nie wiem kiedy uda mi się samej cokolwiek wysiać, ale na razie kiełkują we mnie te ziarenka! Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ola
Gruszka_na_w... 22:57, 18 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
GingerO napisał(a)
Dzień dobry,
I ja chciałam się przywitać, gdyż czytam od jakiegoś czasu Twój wątek. Pewnie wiele osób robi to skrycie, ale postanowiłam się ujawnić i podziękować. Głównie za to, że dzielisz się tak przeogromną wiedzą ogrodnicza, kulinarną i życiową też. Jako zupełnie początkująca ogrodniczka spijam nektar z Twoich wskazowek, i podobnie jak kilka osób które o tym pisały robię zrzut ekranu. Nie wiem kiedy uda mi się samej cokolwiek wysiać, ale na razie kiełkują we mnie te ziarenka! Pozdrawiam serdecznie


O matko, jak mi miło. Aż mi się cieplej na serduchu zrobiło.
Życzę powodzenia w działaniach ogrodowych. A wszelakie nasionka niech wschodzą Ci obficie.
Z tą przeogromną wiedzą ogrodniczą, to może nie do końca prawda, ale cieszę się, że jakieś moje doświadczenia mogą się komuś przydać. Dziękuję za odwiedziny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 07:34, 19 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Pod koniec zeszłego roku zebrałam własne nasionka pomidorów. Rok temu kupowałam w Pomidorlandi nasionka pomidorów Raf, Tasty Wine, New Big Dwarf i Sugar Baby.


Jak oceniasz Sugar Baby?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 09:46, 19 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kokesz napisał(a)


Jak oceniasz Sugar Baby?


Ze wszystkich zakupionych pomidorów byłam zadowolona, dlatego powtarzam ich wysiew. O ile pamiętam, to on jeden miał problem ze 100% wschodem po wysiewie. Z 5 nasionek wykiełkowały dwa.
Dobrze, że zajrzałaś! Mam pytanie dotyczące uszczykiwania porów. Gdzie znajdę, tę polecaną przez Ciebie, metodę stosowaną przez Carol?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies