Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:19, 26 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Iwona100 napisał(a)
Dobre pytanie o ostrzeniu sekatorów.
Haniu ,jakie róże zamówiłaś?


Jedną Plaisanterie i dwie Alden Biesen. Potrzebowałam róż na tył i środek rabaty. Zachwyciłam się nimi u Brzozowej Agatki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:30, 26 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

U mnie cały dzień śnieg padał i pada... Początkowo tylko padał i topniał, teraz biało i minus 1

Haniu, jaki masz sposób na ostrzenie sekatorów???
W necie pełno porad, ja wolę Twoje


Te netowe pewnie będą lepsze.
A tak na serio, to konserwuje narzędzia tnące zgodnie z radami Zielonego Pogotowia
Do czyszczenia ostrzy używam nasączonych płynem dezynfekującym chusteczek, a ostrzę małym metalowym pilniczkiem. Smaruję smarem litowym.

U mnie dzisiaj od rana mokry śnieg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwona100 21:08, 26 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Alden Biesen też bardzo poleca Ewa z Ogródka z futrzakami i kamieniami. Piękna róża.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Napia 21:44, 26 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zapomniałam o cięciu dereni. Mus to nadrobić w kolejnym tygodniu, jeśli tylko pogoda pozwoli. I o przycięciu szafirków też.
Zrobiłam obchód ogrodu i szczypiorek czosnków główkowatych mam wszędzie. I już wiem, że usunięcie tego, to będzie zabawa na kolejne lata. A miało byc tak pięknie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 22:20, 26 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Iwona100 napisał(a)
Alden Biesen też bardzo poleca Ewa z Ogródka z futrzakami i kamieniami. Piękna róża.


Ona taka "nieróżana" jest na pierwszy rzut oka. Mam nadzieję, że spełni pokładane w niej nadzieje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:23, 26 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Napia napisał(a)
Zapomniałam o cięciu dereni. Mus to nadrobić w kolejnym tygodniu, jeśli tylko pogoda pozwoli. I o przycięciu szafirków też.
Zrobiłam obchód ogrodu i szczypiorek czosnków główkowatych mam wszędzie. I już wiem, że usunięcie tego, to będzie zabawa na kolejne lata. A miało byc tak pięknie


Liści szafirków wyrzuciłam na kompost 4 wiadra budowlane.
Większe cebulki główkowatych udało mi się wybrać przy modernizacji rabaty. A wczoraj , kiedy dostrzegłam setki cieniutkich szczypiorków, to mi ręce opadły. Tak jak piszesz, pozbycie się ich z ogrodu może trwać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:11, 27 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Te netowe pewnie będą lepsze.
A tak na serio, to konserwuje narzędzia tnące zgodnie z radami Zielonego Pogotowia
Do czyszczenia ostrzy używam nasączonych płynem dezynfekującym chusteczek, a ostrzę małym metalowym pilniczkiem. Smaruję smarem litowym.

U mnie dzisiaj od rana mokry śnieg.

Filmik do obejrzenia, zapisany
Płynu dezynfekującego u mnie dostatek (jedyny plus covida ).
Metalowy pilniczek się znajdzie
Smar litowy to dla mnie zagadka. Małżonek przysypia ale zdążyłam go zapytać czy wie co to "smarlitowy" - z zamkniętymi oczami burknął, że pewnie jakieś zielsko skoro go pytam o tej porze doby Ale po chwili wylazł z nory i orzekł, że wie co to "smar litowy" I że nie ma na składzie ale kupi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:26, 27 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Magara napisał(a)
Małżonek przysypia ale zdążyłam go zapytać czy wie co to "smarlitowy" - z zamkniętymi oczami burknął, że pewnie jakieś zielsko skoro go pytam o tej porze doby Ale po chwili wylazł z nory i orzekł, że wie co to "smar litowy" I że nie ma na składzie ale kupi

Jaki szybki jest!! Normalnie mąż-petarda
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:41, 27 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Kordina napisał(a)

Jaki szybki jest!! Normalnie mąż-petarda

Tia, nawet nie zapytał po co mi to Obstawiam, że chciał uniknąć drążenia tematu i wrócić do spania
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 09:31, 27 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


Smar litowy to dla mnie zagadka. Małżonek przysypia ale zdążyłam go zapytać czy wie co to "smarlitowy" - z zamkniętymi oczami burknął, że pewnie jakieś zielsko skoro go pytam o tej porze doby Ale po chwili wylazł z nory i orzekł, że wie co to "smar litowy" I że nie ma na składzie ale kupi


Cóż za logiczne skojarzenia u będącego w półśnie Małżonka. Smar litowy jest zielony. Z zielskiem jak najbardziej może być pomylony.
Jego zakup będzie nader słusznym posunięciem. Jest idealny do smarowania zawiasów w samochodach przed porą zimową oraz do zabezpieczania klem akumulatora przed wilgocią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies